Ahoj holky , potřebovala bych poradit , jde o to, že bych chtěla příští rok po matuře odjet na rok do USA jako au-pair, problém je v tom, že mé zkušenosti s dětmi jsou hodně malé/nulové, jsem jedináček, navíc nejmladší z rodiny, bratranci a sestřenice jsou ode mě min. o 8 let starší, takže jsem vyrůstala mezi dospělýma a co si budem povídat, jako studentka 8letého gymlu jsem se nikdy zrovna nehrnula ve volném čase hlídat cizí děti a navíc kdo si v dnešní době v ČR pustí do baráku jen tak cizí holku? Zkoušela jsem i inzerci, různé české babysitting agentury, ale nemám pedagogické vdělání atd.. takže bez šance.
A tak bych se vás chtěla zeptat, co byste poradily, jely jste některá jako au-pair bez zkušeností s dětmi, jak jste to potom zvládaly, nebo nemáte nějaké tipy, jak jste si vy sháněly reference?

arrow
profile_image
hambala
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můžu ti doporučit vyjet na nějaký dětský tábor jako vedoucí

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ostatní mě možná sežerou, ale vymysli si je...já byla v USA a zkušenosti s hlídáním jsem měla jen od hlídání mé neteře, plus jsem si o prázdninách sem tam hrála s dětma od sestřenky. Tak jsem zavolala sestřence, jestli ji můžu použít jako referenční osobu, i když jsem de facto její děti nikdy nehlídala, ona samo souhlasila, pak jsem se zeptala ještě mé kámošky, co měla dítě a myslím ještě někoho. Jde o to, že tam byly ty osoby vypsané, i s telefonem a agentura jim mohla zavolat, jestli je to pravda. Takže moje reálné zkušenosti byly taky malé a díky tomuto jsem to v pohodě dala, nemyslím si, že je fér, aby ses na aupair nedostala jen kvůli tomu, že některé agentury vyžadují ref. třeba od 5 lidí. P.S. A agentura nikomu z uvedených osob nevolala...asi to dělají jen namátkově.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji deadchocolate: jely jste některá jako au-pair bez zkušeností s dětmi, jak jste to potom zvládaly,

Jo, jela jsem a zvládala jsem. Měla jsem na starosti tři kluky - 2, 10, 12 let a bez problémů.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na gumidek: JJ tak to dělá dost lidí.

arrow
profile_image
Lotte Cyan
od 30. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem byla jako au-pair v Německu a díky této zkušenosti (když nemáš zkušenosti s hlídáním) bych ti doporučila nejdřív vyjet jen někam po Evropě a pak až USA (abys nasbírala zkušenosti,reference, né že by děti v USA byly jiné ). Ale přece jen v případě problémů se ti bude lépe zdrhat (Jen můj názor)

Reaguji na gumidek: vyfoť se se sousedovýma malýma dětma a napiš si reference a máš to vyřešené. Přece nemůže nikdo počítat s tím, že 18ti letá holka bude mít super zkušenosti s malými dětmi. Kdy by to tak asi stihla?

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Lotte Cyan: nejdřív vyjet jen někam po Evropě a pak až USA

pomalu plánuju taky au-pair a určitě první Anglie a pak bych až přemýšlela nad Amerikou.

arrow
profile_image
Dendínka
od 30. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lotte Cyan: né že by děti v USA byly jiné

Ale americké děti jsou jiné.
Kdybych si Tě najala a zjistila, že nemáš zkušenosti s dětmi, okamžitě bych Tě vyhodila. Jednak že lžeš, což není moc dobrý příklad pro děti a pak taky..asi si to nedovedeš představit, ale je to obrovská zodpovědnost, mít na starost dítě. A ještě k tomu cizí.

Cituji gumidek: nemyslím si, že je fér, aby ses na aupair nedostala jen kvůli tomu, že některé agentury vyžadují ref. třeba od 5 lidí

Mně zase nepřijde fér lhát kvůli tomu, abych dostala, co chci. Nevím, asi jsem staromódní. Jako nepočítám s tím, že každý tam píše úplnou pravdu a nepřikrášlí si to. Ale komplet si to vymyslet? To je teda na mě moc. Sama teď hledám pro malého hlídání a když si představím, že za ty peníze, co bych jí dala, by mi tam přišla holka úplně bez zkušeností, která jen tak sháněla brigádu a tohle se jí zalíbilo, tak mě jímá hrůza. Ale dokud má člověk zodpovědnost jen za sebe, tak si to asi nedokáže představit.
Reaguji na deadchocolate:
Opravdu nemáš nějaké známé, sousedy, někoho komu bys mohla pohlídat děti? Třeba dvakrát bys tam byla i s rodiči, a pak to zkusila sama? Případně nějaký ten dětský tábor, kde bys byla něco jako animátor? A učila se od ostatních, co mají už nějaké zkušenosti?

arrow
profile_image
Lotte Cyan
od 30. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Dendínka: Ale americké děti jsou jiné.

Myslela jsem to trošku jinak - přepisovala jsem text a tohle tam zůstalo.
Ale jinak s tebou plně souhlasím.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Dendínka: Mně zase nepřijde fér lhát kvůli tomu, abych dostala, co chci. Nevím, asi jsem staromódní. Jako nepočítám s tím, že každý tam píše úplnou pravdu a nepřikrášlí si to. Ale komplet si to vymyslet? To je teda na mě moc.

Myslím, že jde o úhel pohledu. Podle mě průměrně inteligentní člověk s aspoň minimálním vztahem k děterm (a holka jakožto budoucí matka) nemá podle mě moc šancí dítě "poškodit". Jestli tě jímá hrůza kvůli tomu, že by se něco stalo, tak věř, že i holce, která vystuduje pedag. fakultu může dítě spadnout z houpačky stejně jako 18leté studentce. Jde o to eliminovat rizika, být si jistý sám sebou a nemyslím si, že by hlídání dětí byl takový problém. Krom toho práce aupair není o 24hod hlídaní děcka. Většinu dne je dítě ve škole (pokud jsou prázdniny tak na příměstském kempu) a s aupair pak tráví max. odpoledne. O víkendech si ho chce užít jeho vlastní rodina a navíc aupair má povinně víkendy volné.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lintu: určitě první Anglie a pak bych až přemýšlela nad Amerikou.

Rozhodně Evropu nedoporučuju, a už vůbec ne Anglii, Finsko nebo Irsko. V 80% připadů je holka prvně poklízečka a služka a až poté aupair. Myslím, že i kapesné je menší a není tam povinné navštěvování školy (anglické výuky). Aupair v USA je upravena federální vládou - Cultural Care a díky ní máš i práva - např. péči výhradně o dítě, žádné uklízení (samozřejmě když tě nekdo poprosí, ať vypereš nebo dáš nádobí do myčky ok, ale nejsi prostě zneužívaná na to, abys prala celé familii nebo natírala plot) plus máš povinně volno o víkndech a placenou školu (výuku angličtiny). Navíc na začátku absolvuješ v NewYorku pár denní "stáž" s ostatníma aupairkama z celého světa, kde se jednak různě poseznamujete, najdeš si lidi z tvé lokality, vytvoříte skupinky na různé školní projekty atd. Rozhodně je USA lepší ve všech směrech, protože je to upravený zákonem a i kdyby ti rodina nevyhovovala, lehce ji změníš apod.

arrow
profile_image
Dendínka
od 30. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na gumidek:
Já Tě chápu, sama jsem au-pair dělala a určitě bych se dřív takhle ostře nevyhraňovala. Vzhledem k okolnostem teď ale nečekaně vychovávám 3,5 letého chlapečka své sestry a sama za pár týdnů dítě čekám. A ten pohled je diametrálně úplně někde jinde. Jako dvacetiletá holka jsem si taky říkala - jo, zvládnout dvě, tři děti je brnkačka. A ona může být. Jenže teď se na to dívám z pohledu mámy, která chce pro své dítě jen to nejlepší, i když to zní jako hrozné klišé

Cituji gumidek: Jestli tě jímá hrůza kvůli tomu, že by se něco stalo, tak věř, že i holce, která vystuduje pedag. fakultu může dítě spadnout z houpačky stejně jako 18leté studentce.

To máš samozřejmě pravdu, ale raději svěřím své dítě někomu, kdo už ví, jak děti reagují a jak se v určité situaci zachovat, než tomu, kdo se to na mém dítěti učit bude. Prostě to teď vidím tak, jako kdyby sis mohla vybrat, jestli Ti poskytne první pomoc doktor, anebo laik, který byl někde na kurzu a má teoretické znalosti.
Ono je to "dobré" do té doby, než se něco stane (a tím nechci nic zlého přivolávat). Potom by se samozřejmě začala prověřovat au-pair a kdo se za Tebe postaví, když jsi v průšvihu? Rodina zjistí, že jsi jim lhala a zkušenosti s dětmi neměla, a bude Tě tahat po soudech.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na gumidek: A tak jakou zemi bys v Evropa doporučila? Mě se Anglie líbí jak z historického pohledu, kultury tak hlavně kvůli "pravé" angličtině a navíc je to blízko.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lintu: Tak kvůli angličtině je nejlepší Anglie, možná bych si vybrala Skotsko, to je fajn. Šel by i Kypr, tam jsem taky byla, ale ne jako aupair. Úřední řeč je tam aj a i běžní lidi tam anglicky mluví, plus k tomu hezký počasí a moře Ale poptávka po au-pair tam asi tak velká nebude a kdoví jak to tam vypadá, když je u nich krize. Jestli Anglie, asi bych brala fakt Skoty, ti jsou ještě tak normální (samozřejmě nechci to paušalizovat, ne každá anglická rodina jsou blázni), Irsko bych nechtěla - lepší libra než euro a nelíbí se mi jejich přízvuk. Skotská angličtina je sice taky trochu divná, ale většinou všichni mluví dost normálně a Skotsko je krásný, samý zelený louky, kameny a starý hrady

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené