arrow
profile_image
floter20
od 21. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den, potřebovala bych radu a názor.
Tento rok jsem se dostala na VŠ na obor zemědělství. Moc mě to láká skrz zvířata apod, ale pořád tak nějak nevím. Můj problém je v tom, že nevím, zda na tuto školu jít a udělat si Bc., a nebo vycestovat do Anglie přes agenturu jako aupairka alespoň na půl roku.
Je mi 20 a jsem člověk, který rád cestuje a fakt moc ráda toužím po tom vyjet a nevadí mi i na delší dobu. Děti mám moc ráda. Podle mě mi naučení jazyka dá více než VŠ, jelikož mám pár přátel, co mají vejšku, ale práci ne a ne sehnat jako ti, co mají jen maturitu. Sním o tom, že se naučím dobře jazyk, našla bych si práci, kde jazyk vyžadují, aby byla podle toho placena občas bych si chtěla přivydělat doučováním nebo něčím podobným. Myslíte si, že je to reálné?nebo jen sním?
Nebaví mě tu pořád řešit nějaké problémy a začínám být docela alergická na náš stát navíc je studium na VŠ i finančně náročné, tak nevím. Drží mě tu jen přítel. Snad by to ale vydrželo.. Myslím si, že každý se má rozvíjet, podle toho, co chce a jak je to nejlepší. Bohužel teď je doba, kdy jazyky jdou stále více dopředu a je dobré je umět.
Budu ráda za jakoukoliv odpověď. Díky.

arrow
profile_image
Ivónie
od 26. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak podle mě se zas tak moc za půl roku nenaučíš a navíc angličtina v podstatě už není brána jako výhoda, ale skoro jako samozřejmost. Takže když někam dojdeš s tím, že máš SŠ a umíš anglicky, tak to zrovna terno pro zaměstnavatele nebude. Soukromý doučování ti taky moc peněz nevynese vzhledem k tomu, kolik lidí umí anglicky a doučuje. Tohle jsi asi slyšet nechtěla, ale je to můj názor.

Určitě ti au-pair pobyt dá hodně zkušeností do života a osamostatníš se, ale pro zaměstnavatele to zas až taková bomba nebude.

arrow
profile_image
floter20
od 21. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jojo já vím, že je braná jako samozřejmost, ale když se podívám u nás, každý studoval sš a že by anglicky uměl plynule, to ne. Školy nám moc nedají... I já právě, proto bych chtěla umět anglicky plynule. To si myslím dá hodně na pohovoru.
S tím doučováním, sháním u nás už něco přes půl roku někoho, kdo by mě doučoval a normálně nikdo nikde. Na jazykovku je to celkem drahé, ale najít někoho, kdo doma hoďku dvě týdně doučí je nadlidský výkon, alespoň u nás.

No, přečti si to po sobě ještě jednou Je vidět, že tě to do Anglie táhne, evidentně odjet chceš

Já odjíždím právě proto, že angličtina je brána jako samozřejmost a já ji ani po 14 letech učení rozhodně neovládám tak, abych s tím u zaměstnavatele mohla machrovat a spíše se všude bojím zaškrtnou kolonku angličtina - ano. A taky mě to tady prostě nebaví.

Tak zvaž, jestli ti to nebude líto, když jsi tady už přijata a jestli to chceš risknout znova příští rok..... Ale osobně bych jela na dýl jak na těch 6 měsíců, i když i to ti dost dá.

já takhle odjela po maturitě do USA jako au-pair a nelituju, byla to hodně drsná zkušenost,ale dala mi do života mnohem víc než nějaká VŠ...a tu si ostatně můžeš udělat potom ....ale ty zkušenosti co nabereš za rok někde sama v zahraničí ti už nikdo nevezme

arrow
profile_image
Lety
od 5. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na poletucha:
Ahoj, řekni mi, prosím, své zkušenosti s prací au-pair v USA? Tam mě to láká mnohem víc než do Anglie

Cituji Lety: Ahoj, řekni mi, prosím, své zkušenosti s prací au-pair v USA? Tam mě to láká mnohem víc než do Anglie

Mě taky prosím hlavně mě zajímá město ..... ale všechno ostatní taky klidně SZ

arrow
profile_image
NetaNeta
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já jsem byla půl roku v Anglii a není pravda, že je angličtina samozřejmost, udělala jsem si FCE a práci díky pobytu v Anglii našla skoro hned a mimo obor, ono pořád zní líp, že ses učila venku, než tady na škole. VŠ jsem dělala potom, na to je vždycky času dost, s tím odjetím je to horší, navíc aupairky kole 28 nebudí moc důvěru mezi lidma, co jsem si všimla. Takže já radím, zapiš se, odlož studium na příští rok a odjeď na rok pryč. Hrozně moc ti to dá.

arrow
profile_image
NetaNeta
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jo, a jestli máš přítele, tak radím spíš Anglii než Ameriku, protože půl roku se nezdá, ale je to dlouhá doba a je dobrý se vidět aspoň jednou dvakrát, pokud to chcete přežít ve zdraví.

Cituji NetaNeta: ono pořád zní líp, že ses učila venku, než tady na škole.

to si taky říkám...

arrow
profile_image
šmajděnka
od 21. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

taky si říkám jestli VŠ nebo aupair, sice školu končím až za 2 roky, ale už teď o tom dost často přemýšlím
když pojedu do Anglie ztratím min. 1 rok, kdy už jsem mohla být na VŠ a zase naopak. Sice se mi nechce učit, ale nechci si nechat ujít koleje, ty velké učebny a tak.
A pak ještě VŠ jednou chci jít do Prahy, potom na Slovensko potom si to rozmyslím a řeknu si že pojedu do Anglie. A potom mě zase napadá, že když už budu umět anglicky, že bych se mohla učit tam. Potom bych se chtěla podívat ještě do USA taky jako aupair.
Ale zase si říkám, že už mi potom bude skoro 30, čas na rodinu(chtěla bych před 30); ale zase bych chtěla ještě pracovat. Potom děti a konec, už jenom rodina
Potřebovala bych aspoň 3 životy, abych to všechno stihla.

arrow
profile_image
Misa_
od 21. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já osobně bych šla na vysokou... do anglie se chystám tedka na kus prázdnin... Já osobně chodim na vejšku už dva roky a taky chci odcestovat, ale věř mi, že vzdělání je dneska hodně důležitý... (anglicky se naučíš kdekoliv a kdykoliv pokud budeš chtít)

arrow
profile_image
KristynaK
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Otázka zní asi tak: Jde ti o vzdělání a lepší uplatnění v budoucnosti nebo o dobrodružství a zábavu. Ono se totiž říká: "dám si rok pauzu"... ale kolik z těch, co si dali rok pauzu pak šlo fakt studovat? A kolik takových, kteří přičichli k životu v zahraničí a k cestování? Takže asi tak....

arrow
profile_image
rosien mojeid
od 19. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Přesně tohle dilema taky řeším. Teď půjdu do čtvrťáku, takže bych si pak měla podat přihlášku na výšku. radši bych ale jela na rok do zahraničí, já konkrétně do Rakouska. Aby to bylo úplně podle mojich představ, chtěla bych tam potkat fajn kluka a pak už tam zůstat Ale když na rok přeruším školu, pak už se mi na vejšku prý chtít nebudem,co sem slyšela. Takže ti moc neporadím, každopádně bych se rozhodovala spíš podle sebe, toho, jak to skutečně cítíš ty, než podle někoho, přání rodičů apod. Abys pak nelitovala..

arrow
profile_image
floter20
od 21. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mě jde hlavně o vzdělání a o to naučit se pořádně jazyk, který se tu tak dobře nenaučím.. najít si práci, kde ho využiji a budu za něj třeba více placená a splním si pár malých snů, který teď, když nemám práci, neumím dostatečně jazyk si nikdy nesplním, podle mě tady...
Napadlo mě odjet a pak si třeba udělat dálkově VŠ. Láká mě jít na vejšku, ale když vidím u nás uplatnění, že to jde taky ztuha, tak se mi do toho moc nechce...a navíc našetřit pár dalších peněz není taky k zahození...a nechci zůstat jen tady v česku

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené