arrow
Neprodává v Bazaru

Několikrát v životě jsem se setkala se zdravotním problémem, který byl rešen obvyklým způsobem - léky, ale ne příliš úspěšně. Pak jsem na nemoc vyzkoušela bylinky a náhle došlo ke zlepšení nebo vyléčení zdraví. Velmi si vážím bylinkářky Marie Treben a jasnovidného pátera Ferdy, z jejichž rad především vycházím. Zajímaly by mě Vaše praktické zkušenosti s účinkem bylinek a různé babské "osvědčené" recepty.

arrow
Neprodává v Bazaru

Koupel na zvýšení odolnosti proti nachlazení - (p. Ferda)
po sérii těchto koupelí mé děti nemarodily celý rok a přestaly jim alergie a dceři astma Užívá se na podzim - 5 litrů vařící vody, 3 hrsti jeřabin (i plané) - listí, větve, kuličky, vaříme 10 minut, pak scedíme a 20 minut se koupat po krk. Koupel by měla být aspoň 5x. Čaj: 1 lžíce směsi na 1 litr vody a 7 minut vařít.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já zase doporučuji na bradavice přiložit kousek cibule,, zalepit leukoplastí a nechat do rána, ráno vyměnit,, a pokračovat do té doby, než se bradavice vyloupne,,,vypalování bolí a toto je podle mého soudu nejšetrnější metoda, jak se jich zbavit,,zlikvidovala jsem tak několik ošklivých i otevřených bradaviček

arrow
Neprodává v Bazaru

Revmatické bolesti - p. Ferda
Léčivá koupel: hrst dubové kůry, hrst přesličky, 1/2 celého citronu, polévkovou lžíci kmínu -
vše nasypeme do 4 litrů vody, vaříme 10 minut, vlijeme do vany a koupeme se po dobu 20 minut. Po koupeli se neutíráme, necháme se oschnout, oblečeme se teple a nejlépe si lehneme do postele.
Poznámka: Teplota lázně = teplota těla, tj. kolem 38°C, nejvýše 2 koupele týdně, vhodné je 6-7 koupelí rozložených do cca 21 dnů. Pak by měla následovat přestávka 2 týdny a možno v další sérii koupelí dle potřeby pokračovat.
Tyto koupele, léčí i tzv. "zamrzlé" rameno a dokonce i lidé, kteří měli jít na operaci s ramenním kloubem a používali tuto kúru, na ni nakonec nemuseli. Také dobře ulevuje od bolestí v rameni. Nenechte se odradit, kdyby po první koupeli rameno bolelo ještě více, je to jen proto, že se v něm léčba rozpohybovala, a to potřebujeme.
Na revmatické bolesti p. Ferda rovněž doporučuje křenové placky.

arrow
Neprodává v Bazaru

Křenová placka (p. Ferda) - na revmatické bolesti
nastrouhat 20 dkg syrových brambor, vymačkat a přidat do drtě 4 lžic strouhaného křenu. Smíchat a přiložit na 30 - 40 minut, posunout ještě na další místa. Opakovat, až kůže zbledne - asi 3 dny.
(Pozn.: kůže po přiložení hodně zčervená, protože se postižené místo krásně prokrví. Já jsem si po aplikaci ještě namazala místo měsíčkovou mastí).

arrow
Neprodává v Bazaru

Měsíčková mast - M. Treben
Dvě vrchovaté dvouhrstě květů, stonků a listů nadrobno posekat, 500 g sádla. Sádlo ohřejeme na teplotu jako smažíme řízek, do vřelého sádla nasypat posekaný měsíček, necháme vzkypět, zamícháme a odstavíme. Necháme stát přes noc v přikryté nádobě. Druhý den slabě ohřát a přefiltrovat přes lněné plátno do připravené čisté nádoby.
Měsíčkovou mast používám téměř na všechno - na revmatické bolesti ramene, na bolesti v břiše na kterém mám jizvy po operacích a zřejmě srůsty a často se bolestí nemohu ani otočit na bok, na promazání suché pokožky rukou, velmi pomáhá při křeči lýtek, které se objevují jak ve dne, tak i v noci a určitě bych s ní zvenčí mazala všechny orgány, které jsou zasažené rakovinou. Další dobrou zkušenost jsem udělala i s několikaletými boulemi na rukách, které se po aplikaci měsíčkové masti v kombinaci s dalšími bylinkami úplně vstřebaly (popíšu níže). Je výborná při bodnutím hmyzem. Používám ji i v létě, když si spálím pokožku zad.

arrow
Neprodává v Bazaru

Staré boule
Bouli nejprve potřeme měsíčkovou mastí a na mi naneseme švédské kapky. Celé místo překryjeme igelitovým pytlíkem a pokud možno dáme do tepla (ruce do rukavic, tělo do svetru atd.). Asi po 5-ti těchto aplikacích můžeme vynechat švédské kapky a dáváme pouze měsíček.
Pozn. mám to vyzkoušeno u 80-ti letého pána, který měl na kloubech zápěstí boule veliké cca 5 cm, měkké na dotek. Měl je tam skoro 10 let. Po této kúře, asi po 1,5 měsíci boule beze zbytku zmizely.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Januschka: Staré boule

myslíš jako tukové boule,??

arrow
Neprodává v Bazaru

Já přesně nevím, jakou příčinu ty boule měly, ale tukové asi nebyly. Byl to pán, který používal k chození chodítko, takže ruce byly hodně namáhaný. Na pohmat je měl, jako kdyby uvnitř měl gel. No, nejsem doktor ...

arrow
Neprodává v Bazaru

tak to mohly být tukové,, protože revma by se takto rychle nevyhojilo,,

arrow
Neprodává v Bazaru

Hlavně, že mu to pomohlo, měl velikou radost a hlavně tomu ani nemohl věřit, že po tolika letech se to opravdu ztratí.

arrow
Neprodává v Bazaru

věřím,, jak jsem psala o té bradavici,, měla jsem ji na palci přímo na špičce,, byla jsem několikrát na vypalování,nepomohlo stále se obnovovala ,bolelo to jako čert,, malě jsem ji už v takovém stadiu, že byla otevřená krvácela,, asi tři roky, ta cibule mi pomohla,, takže radost z toho, že se po letech něčeho člověk zbaví naprosto chápu

arrow
profile_image
carodka
od 22. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já zas piju čaj z kombchy, rovněž domácí výroby a taky mi připadne dobrý. Tady můžete mrknout, kdyby vás to zajímalo http://message.sk/text/kombucha/

arrow
Neprodává v Bazaru

Škytavka - od mojí mamušky
1 kávová lžička moučkového cukru - spolknout.
U malých dětí je škytavka hodně častá. Nesčesněkrát jsem radu svoji mamky ocenila, protože to zabírá téměř okamžitě.

arrow
Neprodává v Bazaru

ppojistka
Jinak ti věřím, že trable okolo tvé bradavice byly fakt veliké, a to i vzhledem k tomu, žes ji měla na špičce prstu, takže jsi to cítila při každém kroku. Dcera na bradavice na chodidlech také trpěla, většinou po návštěvě bazénu, tak vím, o čem mluvíš. My jsme na bradavice kromě normální léčby od doktora používali také šťávu z měsíčku lékařského anebo šťávu z vlaštovičníku. A taky potvora vypadla.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené