arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji ija: AXIS

nepřišla.

To jsem nepsala tobě

Cituji ija: Jde o oči, tak se zeptejte kteréhokoli lékaře, jde o oslepnutí ze zanedbané včasné léčby. Tyhle nesmysly mě opravdu vytáčí.

Mě zase vytáčí, že si nepřečteš co jsem psala já i Januschka. Januschka psala: spolu s medicínou... ruku v ruce s medicínou! Ale asi si to nechceš přečíst ...

arrow
Neprodává v Bazaru

AXIS
Axis, děkuji ti za zastání.
Díky taky za zprávu, určitě se podívám, napíšu ti, a samozřejmě si budeme tykat.. Nešel nám celý víkend internet, tak proto to zdržení.

arrow
Neprodává v Bazaru

AXIS
Bolest zad, křížové bolesti (hexenšus), ischias a revmatismus - M. Treben
Janův olej - lehce potírat bolestivá místa
Příprava oleje: Květy třezalky tečkované natrháme za slunečného dne, volně naplníme do lahve až po hrdlo, zalijeme olivovým olejem. Květy musí být v oleji ponořené. Lahev dobře uzavřeme a postavíme na několik týdnu na slunko nebo na teplé místo. Po čase je olej zbarví do červena. Pak přefiltrumeme přes hadřík, zbytek vylisujeme do tmavé lahvičky.
Pozn. Mám to vyzkoušeno na sobě a ulevuje to od bolestí. Chceme-li třezalku bezpečně poznat, rozmačkáme jeden otevřený květ. Pokud jde o třezalku, vyteče z něho červená šťáva. Olejem se mažu, i když se v létě spálím. A pokud jsou bolesti zad třeba od nadměrného posilování svalů, pak MT doporučuje pít třezalkový čaj - jedna čajová lžička na 1/4 litru vody, spařit a krátce vyluhovat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cukrovka
Na jaře denně sníst 10 - 15 ks pampeliškových stvolů dobře omytých. Doporučuje se 4 týdenní kúra. Dojde k celkovému snížení hladiny cukru.

Januschka
Jak mě něco bolí, už listuju v knížce od Marie Treben a dělám bylinkové čajíčky. S těmi pampeliškovými stvoly - jsou moc dobré na posílení a pročištění jater. Měla jsem fenku a měla rakovinu jater a veterinář mi to poradil. Ani nemusel, všimla jsem si, že sama v trávě hledá a vybírá stonky pampelišek a baští je - jak jsou ti psi chytří, ví, co jim pomůže.
Pokud mám bolení v podbřišku, nějaké ženské problémy, dělám čaj z kontryhelu a řebříčku, potíže do dvou dnů odejdou. Samozřejmě při závažnějších věcech raději navštívit doktora.

arrow
profile_image
AIR
od 27. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, zajímalo by mě jak je to s vařením bylinných čajů, když pěstujeme čerstvé bylinky...mátu...meduňku...je lepší dělat čaj z čerstvých nebo sušených bylin? A při zalévání bylin vodou, měla by mít 100° nebo méně? děkuji

arrow
Neprodává v Bazaru

AIR- příprava bylinných čajů
Vždycky je dobré dát přednost čerstvým bylinám před sušenými. Sušené využíváme jen v období, kdy se v přírodě nevyskytují. Čaj se nesmí připravovat s hliníkovém nádobí. Ideální je varné sklo. Čaje se přelévají vroucí vodou a bylinky se obvykle nechávají luhovat 8 - 10 minut a pak se ihned přecedí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Mikyska
Mikysko, jsem na tom stejně. Jak je nějaký problém, tak hledám v knížce Marie Treben nebo v Receptáři pátera F. Ferdy. Minule mi při záněru močového měchýře zabrala částečná koupel, ve které jsem seděla 20 minut. Skládala se z hrsti dubové kůry a hrsti přesličky, kterou mám naštěstí na zahradě. Ještě, že ty bylinky máme.

arrow
Neprodává v Bazaru

Januschka
Ahoj,moje maminka léčí bylinkami-a vždy úspěšně,chodí jí spoustu děkovných dopisů a sms

arrow
profile_image
tirafa
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Januschka
Koukám, že jsi taková bába bylinkářka To je fajn, vracet se k přírodní léčbě, i ruku v ruce s medicínou. Měsíčkovou mast si děláš sama? Já si ji koupila, myslíš, že bude mít stejné nebo třeba jen o malinko horší účinky? Začla jsem s ní mazat pooperační jizvy, tak uvidím.

Januschka
moje mamka zdědila po svojí babičce knížku receptů od Dr. Theise , v té jsme hodně hledali pomoc, pak ji někomu půjčila a už se jí nevrátila, velká škoda. M. Treben také vychází z jeho rad a zkušeností. Bylinkám hodně věřím, však většina léků je také obsahuje. Zatím bylinky velice pomáhají a doktory nevyhledávám, kéž by to bylo i nadále Ťuk, ťuk,ťuk

arrow
Neprodává v Bazaru

tirafa
Já si samozřejmě měsíčkovou mast vyrábím sama. Několikrát se mi stalo, že jsem někomu poprvé mast darovala, a když to zabralo, tak si lidé šli koupit měsíčkovou mast do obchodu a tvrdili mi, že zdaleka nemá takový účinek jako ta má domácí. Takže si myslím, že kupovaná má malinko horší účinky než doma vyrobená. Je to asi takový rozdíl jako mezi kupovanou bábovkou a bábovkou, kterou upečeš s láskou doma.

arrow
Neprodává v Bazaru

Mikyska
Mikysko, knížku Dr. Theise mám taky doma, takže kdybyste něco z ní potřebovali, obrať se na mě.

arrow
Neprodává v Bazaru

Bolesti žaludku
Zase velmi nedávno jsem pomohla kamarádovi, který nemohl 14 dní jíst jídlo, aniž by se mu nezvedal žaludek. Něčím si ho zkazil a nevěděl přesně čím. Zkoušel brát různé prášky, ale nic mu nezabíralo. Donesla jsem mu dva poslední sáčky se Žaludečním čajem, který kupuji v lékárně, je to světlezelená krabička s obrázkem třezalky, výrobce teď z hlavy nevím, ale určitě česká výroba. Za týden jsem ho potkala celého rozjařeného, kdy mi s úsměvem říkal -"vypil jsem ten tvůj čaj jen jeden a okamžitě mi zabral". Až půjdu do lékárny a koupím tento čaj, zkusím přidat i obrázek, abyste věděli, který je to přesně.

arrow
Neprodává v Bazaru

holky,nevíte nějaký babský recept na uspíšení menstruace,potřebuji dostal ALESPON o 2 až 3 dny dřív,dělám horké koupele,svařáček....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené