arrow
profile_image
peta111
od 15. 9. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj všichni!
Studuji třetím rokem obor německý jazyk a literatura. Přemýšlím o čem budu psát bakalářku a pořád tápu...
Ráda bych šla do literatury, ale nebaví mě dlouze porovnávat dvě díla, popisovat autory, kteří žili před 100 lety.
Chtěla bych psát o něčem modernějším a zajímavějším.. Je tu někdo kdo studuje taky němčinu a měl by nápad o čem se dá psát? Jaké téma by bylo zajímavé? Znáte nějaké ( současné ) něm. autory, o kterých by se dala napsat bakalářka?
díky moc za všechny rady!
Petra

arrow
profile_image
Guernica
od 1. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych se asi podívala do archivu diplomových prací, o čem psali absolventi před tebou. buď by ses tím nějak inspirovala, nebo by tě díky tomu třeba napadlo něco nového.
Popř. vedoucí většinou vypisují témata na která se můžeš přihlásit. Nebo když víš, čemu se ten který vedoucí věnuje, není od věci za ním zajít a poptat se, podebatovat. Je možné, že má nějaké rozpracované téma, u kterého by byl rád, aby se jím někdo zabýval.

mě vždycky fascinovala pražská židovská literatura, ale teď si uvědomuju, že už to je skoro těch sto let každopádně asi bych se na to vrhla tím způsobem, co tebe baví, jaké jsou tvoje koníčky, a v návaznosti na to hledala "svoje" téma.
Třeba takový Bertold Brecht, o tom jistě vzniklo asi tak 48659 prací, ale i tak se dát do jeho rozboru může být zajímavé. Nebo si vybrat něco ze Skupiny 47? Güntera Grasse? FRakt záleží na tobě. Když si šla tohle studovat, tak určitě víš sama, co tě baví, nebo proč tě to zajímá - každého motivace je jiná. Nebo nemusíš se přeci zaměřit jen na srovnání dvou knížek, nebo hluboký rozbor jedné, ale třeba se zaměřit na nějaký problém (teď mě nic moderního nenapadá, ale hned mě napadl spor Nietzsche-Wilamowitz)...

arrow
profile_image
peta111
od 15. 9. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Díky za příspěvky! Archiv diplomek mám docela prozkoumaný a je pravda, že mě při tom napadlo už více témat. Docela mě zajímá i literatura přistěhovalců v Německu, zejména Turků. To jsem si říkala, že by se o Gastarbeitliteratur dala napsat slušná práce. Jen nevím jestli bych sehnala dost literatury a kvalitních zdrojů.. starší literatura je tady v tom ohledu mnohem jednodušší.. Nebo mě zajímá Anne Franková, Franz Kafka, ale to nevím jak bych měla práci pojmout, na co konkrétně se zaměřit... Pražská něm. literatura je také dobré téma, napadá mě plno témat, jen zkrátka nevím čeho se chytit. Potřebuji vymyslet to konkretní téma, třeba jako srovnání hlavních hrdinek v dílech B. Brechta... No, asi mi to ještě chvíli potrvá než se vším prokoušu..Ale díky za nápady Vše mi pomáhá..

arrow
profile_image
peta111
od 15. 9. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Tak nakonec se mi asi nejvíce zamlouvá porovnání hlavních hrdinek/hrdinů v dílech nějaké novější německé spisovatelky/ spisovatele. Dívala jsem se na diplomovou práci, kde slečna rozebírá povídky od Judith Hermann. Nečetly jste něco zajímavého od novějších něm. nebo rak. autorů? budu ráda za každý tip!

arrow
profile_image
hambala
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji peta111: Nečetly jste něco zajímavého od novějších něm. nebo rak. autorů? budu ráda za každý tip!

Četla jsem Tschicka a Arbeit und Struktur od Wolfganga Herrndorfa, od Judith Hermann jsem četla Sommerhaus, später, pak Simple Storys od Ingo Schulzeho, taky se mi moc líbila knížka Faserland (Christian Kracht), Mutterzunge (Emine Sevgi Özdamar). Pak mě ještě napadá Scherbenpark od Aliny Bronski, Zimmermädchen (Markus Orths)... Pokud se podíváš na stránky Goethe Institutu, tak tam někde mají soubor "Bücher, über die man spricht" - určitě bys tam taky našla nějakou inspiraci současné literatury

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené