arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky,doufám,že takové téma tady ještě není. ale hledala jsem a nic nenašla. Chtěla bych se s tím někomu svěřit,slyšet rady zkušenějších. Tady doma si mě nikdo velice neposlechne a kámošky většinou nemají dlouhodobější známosti.

S přítelem jsme spolu skoro dva roky. On byl teď rok na vysoké,bydlí na privátě a já bych měla jít bydlet za ním. Toť kámen úrazu. Máme krásný a zamilovaný vztah. Bojím se,že se tím všechno zkazí
A co tím konkrétně myslím? Jednak si nedovedu představit,jak tam budu se dvěma cizíma klukama + ještě někým,kdo se teď přistěhuje. Já je neznám a ani si s nima nemám co říct. Jsou to přítelovi spolužáci.
Taky si nedokážu představit žít celotýdenně v bytě se šesti lidma(3+1). Nehledě na to,že nechce zapadnout do stereotypu. Ráno vstanu,dám přítelovi pusu,vyběhnu do školy,přijdu,udělám jídlo,sednu si k filmu nebo učení,večer spát.... To samé. Bojím se,že mě to hrozně omezí a sebere mi to poslední zbytky volnosti.
Nehledě na to,jak to uděláme,když budem pohádaní(připouští i tuto možnost,ač se to často nestává), unavení,budem se muset učit na zkoušky, jeden z nás bude nemocný a podobně. Jsem člověk,který potřebuje občas i svůj klid a ten s ním v jedné místnosti nikdy mít nebudu.

Chci mu navrhnout,že bych bydlela jinde. Občas u něho přespávala,ale nebyli bysme nonstop spolu. Třeba každý druhý den,nebo i každý. Ale vyhnu se tím stereotypu. Budem oba bydlet v jednom městě-půl hoďky od sebe. Budu mít čas sama pro sebe,na své kamarádky,koníčky,školu.

Co si o tom myslíte? Dneska si o tom s ním chci promluvit. Na společné bydlení jsem se těšila,říkala jsem si konečně.....ale teď mi to začíná docházet.... Nechci ho zklamat.
Děkuju za rady a zkušenosti

arrow
profile_image
honeyMichell
od 1. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na lili grace: Myslím, že jsi uvedla tolik důvodu proti, že není nad čím přemýšlet..Ono je něco jiného bydlet s přítelem sama a něco jiného, když by vás tam bylo tolik.Promluv si s tím o tom a nenech se dotlačit tam kam nechceš

arrow
profile_image
Morgan le Fay
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem takhle bydlela s přítelem, taktéž ve sdíleném bytě 3+1 a fakt mě to dost žralo. Krátkodobě se to dá přežít (záleží samozřejmě i na tom jací budou spolubydlící, jestli se s nimi dá rozumně domluvit), ale na dlouho to podle mě není. Popřemýšlej jak moc ti vadí sdílet prostor s více lidmi - např. bydlela jsi někdy na kolejích? měla jsi s tím nějaký problém?
Jestli máš možnost bydlet jinde, tak bych asi volila to, a s přítelem se můžete sestěhovat do samostatného podnájmu až budete mít dost peněz.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

nikdy jsem nebydlela s vícero lidma. Jako jeho kamarádi nejsou špatní,ale jsou JEHO a ne moji. Já si s nima nerozumím,jsou pro mě cizí a pochybuju,že si s nima nějak padnu do noty. Navíc mám pocit,že tam budu jako vetřelec. Protože oni tam byl "dřív". Doufám,že mě chápete.Psala jsem příteli,že s ním chci probrat něco ohledně bydlení a už teď je z toho špatný. No uvidím. Třeba se to za ty tři měsíce ještě změní...

Já jsem s přítelem bydlela v 1+0, taková garsonka + v tom domě v každém patře bydlel jiný kamarád, takže se neustále slézali. V tom bytě neměl ani jeden z nás žádné soukromí + do toho věčně zvonící kamarádi, po 9 měsících jsem se odstěhovala. Tak si to opravdu pořádně promysli, něco jiného je bydlet sami v bytě, kde by měl každý alespoň trochu soukromí a něco jiného společné bydlení s kamarády.

No, asi takto: Něco jiného je bydlet s přítelem úplně sama a něco jiného je plánování společného bydlení s dalšími lidmi. Kdyby jsi s ním šla sama samotinká do bytu, určitě by si se na to těšila. Abych řekla pravdu, nedivím se tvému zděšení, jelikož já v době studií bydlela jen s jednou kamarádkou a také jsme si lezly často na nervy. Člověk prostě po náročném dni potřebuje chvilku času pro sebe.Hned po škole jsem šla ale bydlet s přítelem...a ono se říká: Až začneš s chlapem žít a bydlet, poznáš jestli je to ten pravý. Také jsme měli začátky krušné, každý jsme byli zvyklí na něco jiného a museli jsme se přizpůsobovat. Ale stálo to za to chvilku počkat, je nám spolu dobře a vždy když mi odjede někam na služební cestu, je mi smutno Určitě si s ním o tom promluv. Hlavně podle tvého popisu bych řekla, že už jsi se rozhodla

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji lili grace: Nehledě na to,že nechce zapadnout do stereotypu. Ráno vstanu,dám přítelovi pusu,vyběhnu do školy,přijdu,udělám jídlo,sednu si k filmu nebo učení,večer spát.... To samé.

a to tak budeš žít až do konce života, sama, s přítelem/manželem někde vedle, aby nebyl stereotyp?
docela mě to zarazilo.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Evidentně se ti do toho absolutně nechce, takže do toho nechod....akorát by ses tam trápila...my třeba s přítelem bydlíme spolu v maličké garsonce, ale věděli jsme do čeho jdeme a tak nám to vyhovuje. Předtím přítel bydlel se svým bratránkem, já u nich často byla,ale nebylo to ono, byl to chlapskej byt a já tam prostě byla "vetřelcem". Pokud máš možnost bydlet jinde, tak jdi spíš do toho...příteli řekni jak to cítíš, že s ním chceš být, ale v tomhle bytě to prostě nepůjde...asi mu to bude líto, může být uražený, ale až se mu to rozleží, tak snad pochopí...hodně štěstí

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na imoen: třeba k tomu musí dozrát...mě to taky dřív přišlo divný, ale dneska jsem ráda, že s přítelem bydlím a neměnila bych...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na imoen:
jako do budoucna mi to vadit nebude,ale přijde mi,že teď jsem na to ještě mladá. Je mi teprve 19.

Reaguji na MalinkaBoo:
s tím vetřelcem mám ten samý pocit. Dnes to proberem. Navíc spolužačky mají místo v bytě. Nedaleko od mé školy....

Bojím se jeho reakce. Hlavně mám strach,že to vezme jako zradu

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na lili grace:
Dle toho co píšeš se ti do tohot bydlení moc nechce. Což já se tu vůbec nedivím...když jsem četla nadpis v úvodu myslela jsem si, že máte bydlet spolu jen vy dva.
Prostě bych příteli řekla,že ti tohle nepřipadá moc ideální....normálně bych mu navrhla ať si bydlí takhle sám s kámošema (třeba to i uvítá) a ty budeš na koleji nebo s kámoškama nebo doma (nevím jestli máš školu v místě bydliště) a občas u sebe přespíte...Tak si budete vzácní a oba budete mít volnost ale zároveň budete moci být kdykoli spolu
Osobně si myslím, že by to moc nedělalo dobrotu...sama bych do toho nešla (málo klidu na učení, málo soukromí, byt plnej kluků...nevím no) ale rozhodnutí je samozřejmě na tobě.

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně by vadili ti další lidi. Zkusila bych přítelovi navrhnout pronájem něčeho pouze ve dvou, ideálně něčeho, co má dvě místnosti, abyste se mohli teda i učit a "odpočívat".

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji tarabell: Tak si budete vzácní

Tohle je teda pěkná blbost. Když se mají dva lidi rádi, tak splu chtějí být a nechtějí si být vzácní. Největší neplechu ve vztazích dělají intriky typu: teď mu ještě nenaíšu, ačkoliv se mi chce, protože by mě pak měl moc jistou atp. Stejně tak plánování, jak často se uvidíme, abych mu byla vzácná.

Určitě se do ničeho nenuť. Období na vysoké je úžasné, potkáš hodně nových kamarádů, budeš mít nové zážitky. Prostě si je potřebuješ vstřebat sama a podle svého, navíc s přítelem si takto budete vzácnější a pořád budete vyrážet jakoby na rande navíc bydlet s vícero lidma není jednoduché, zvlášť pokud jsou to samí chlapi, vím o čem mluvím..
Já s přítelem bydlela až po 7 letech vztahu, dřív jsem se na to necítila, nechtěla jsem se vzdát své svobody. Každý to má ale jinak, řiď se tím co tí napovídá tvé já!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak jsme si o tom promluvili. Všechny moje argumenty docela logicky vyvrátil. Zase si říkám,že zkusit to můžu. Odstěhovat se můžu vždycky.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené