Ahoj, dávám si to do souvislosti se zkouškovým a hromadou učení, ale není to nic vsugerovanýho. Trpím ani ne tak bolestí, jako spíš tlakem v hlavě, třeba po ránu, když se probouzím, ten tlak se jakoby začíná, naopak když usínám, tak povoluje, kolikrát jsem teď kvůli tomu ani nevstala v čas. Přitom když normálně chodím do práce, tak ničím podobným po ránu netrpím. Někde jsem se dočetla, že pomáhá káva, na tuhle formu bolesti hlavy, což mi možná občas funguje po ránu, ale odpoledne už ne. Docela spolehlivě mi zabralo mytí vlasů pod ledovou vodou, nebo sprcha na tělo a nohy horká, a na hlavu ledová, to je opravdu úleva, když je nejhůř. Zajímalo by mně, jestli jste někdy řešili něco podobného a co vám případně pomohlo, díky za tipy.

Stres nebo dehydratace. Míň pohybu než normálně.

Tak dehydrataci bych snad vyloučila, s tím pohybem, to mě nenapadlo, ale s tím asi nic moc neudělám, no a s tím stresem asi taky ne, ikdyž si to nepřipouštím, zažila jsi něco podobnýho? Někdo mi říkal, že pije hodně čaje, tak jsem koupila zelený čaj v Oxalisu, ovšem při mé spotřebě té kávy ještě s tím čajem, nevím, jestli si tím do budoucna spíš neuškodím...

Jinak ono to není vysloveně bolest jako spíš tlak v té zadní části hlavy, občas mám trošku jakoby nateklá místa jak jsou spánky je to i občas trochu nepříjemné na dotek, a pomáhá to zchladit, myslím, že to ale není migréna (nezvracím, nevidím auru), je to ale něco, co mě fakt působí problém se soustředit

Reaguji na mroskvicka:
tohle nějak nevím/nemůžu posoudit, mívala jsem v dětství a v pubertě extrémně nízký tlak (a vstávání po ránu bylo fakt za trest), ale řekla bych, že pak jsem jednu dobu přibrala a tlak byl už v normě, vysoký snad nemám, popravdě mi ho naposledy měřili před několika lety.

A čím by se mohla přetěžovat krční páteř, nic moc na zádech nenosím.

jeden neurolog říkal, že určitá tenze v hlavě je normální a má jí každý. Ale nevím, jestli není divné, to, že když tu hlavu tak extrémně zchladím, tak to ustane, chová se to tak trošku jako otok, no radši na to nebudu myslet, ale napadlo mě, jestli některá nemáte, třeba nějaké tipy, třeba co jíte/pijete ve zkouškovém, nechci zatím jít do žádných prášků ani ibalginu, už takhle mi stačí závislost na kofeinu.

nebo ideálně nějaká bylinka, ale klidně bych i cvičila na tu krční páteř kdybych věděla přesně jak a přinášelo to úlevu

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji gumisek: A čím by se mohla přetěžovat krční páteř, nic moc na zádech nenosím.

Krční páteř se přetěžuje nevhodnýms ezením. je klidně možné,ž e při učení máš prostě jiný sklon hlavy než jsi běžně zvyklá a tudíž píteř přetěžuješ. Zkus si zajít někam k fyzioterapeutovi, třeba Ti to odblokne a bude to ok.... Já teda takové pocity mívám vždy spojené s krční páteří....

BTW mě se někdy stane, že mě to bolí už od rána, protože si páteří hnu ve spánku.....

Cituji mroskvicka: Taky zkus popřemýšlet jestli jsi nezměnila polštář nebo polohu při spánku, tam může taky vzniknout blok.

někdy stačí i to, když spím třeba o hodinu, dvě déle než obvykle... takže i to může být důvod.

Když piju málo, hned je to znát... . Čaje nepiju přes den, jen ráno, přes den trochu ochucenou vodu z vodovodu.

Asi ta krční páteř, pokud se ale učíš na zkoušky, určité napětí určitě máš, i když si to nepřipouštíš

To bude dobrý, nebude to nic vážného

arrow
profile_image
Krocánek
od 19. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na gumisek:

může to být z psychického vypětí a nebo zkuste cvičit páteř a zejména krční páteř. Nic náročného třeba si dejde 2x 15 minut lehkého cvičení na páteř. Na googlu nebo youtube najdete mnoho rad jak na to.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené