arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám takové trápení. Od dětství mám na levé noze v oblasti vnitřního stehna vystouplejší velkou žílu. Žádné problémy jsem nikdy neměla a křečáky nemáme ani v rodině. Ale před nějakou dobou se mi na ní udělala boulička. Mám pocit, že to bylo krátce po tom, co jsem začala intenzivně posilovat se závažím, je to možné? Každopádně teď cvičím už spíše s vlastní vahou nebo malými činkami, jenže mám naopak zaměstnání, kde jsem neustále na nohou. Opravdu si nesednu, ani na chviličku. Buď stojím na místě (snažím se alespoň vždy ty nohy rozhýbat a projít se po prodejně) a nebo lítám po krámě. Nohy mám hrozně těžké, unavené, někdy i oteklé. Kolikrát mě bolí i v noci a ráno nemám vůbec sílu vstát z postele. Zaměstnání budu měnit, ale co do té doby? Kompresní punčocháče si budu kupovat, ale bude to stačit? Není nějaká mast? Jde mi o to, že v oblasti té žíly mě ta noha vždycky bolí, vystřeluje to až přes koleno do lýtka. Pravá noha takhle nebolí, je jen klasicky unavená. Navíc ta boulička nevypadá vůbec dobře. Vím, že bych si měla zajít k lékaři, ale můj obvoďák nikdy nic moc neřeší a tak ani nevím, kam jít. Antikoncepci neberu a nikdy jsem nebrala. Můžu i tak jít za gynekologem? Ten by možná věděl, kam mě poslat, ne? Najednou je pro mě hrozně únavný i obyčejný nákup. Prostě nevydržím stát na nohou, jsem ráda za každou chviličku, kdy si můžu sednout.

Zvláštní, taky mám v levém třísle vystouplou žílu a na ní malou bouličku. Taky posiluju a neberu HA, ale žádné potíže mi to nepůsobí. Zvýraznilo se to před lety posilováním, přisoudila jsem to cvičení a snížení % tělesného tuku .

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

cévní je to oddělení, které potřebuješ

arrow
profile_image
nikkyta
od 29. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mazej s tím k doktorovi! potřebuješ odborníka, aby se na tebe podíval. Kompresní punčochy si sama nekupuj, nejlepší jsou na míru (ale na ty potřebuješ poukaz od doktora).
Znám výborného cévaře, stačí mu zavolat a vezme tě (vlastní zkušenost) a je to opravdu odborník. Když bys chtěla kontakt, dej vědět. Jezdí k němu lidi z celé republiky (ordinuje na Vysočině).
Každopádně dlouhé stání zhoršuje prokrvení, takže práce ti to vážně může zhoršovat. Sama mám cévní problémy, takže vím, jak je to nepříjemné. Ideální je střídat sezení, stání a chůzi...pokud si nemůžeš sednout, dávej si nohy nahoru, když přijdeš z práce a sprchuj je jen studenou vodou (hlavně ne horkou).

arrow
profile_image
Krocánek
od 19. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

není to nei jak tzv. gangrenon? nevím tedy přesně. Bratrovi se to jednou udělalo nad kolenem z těžkého posilování. Taková boulička. Myslím, že to bylo taky něco společného se žílou. Já bych doporučil návštěvu lékaře. Tam vám určitě poradí dobře.

arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na prskafka: Je pravda že podíl tělesného tuku mi jeden čas klesl až pod normu, když jsem byla na měření tak mi slečna říkala, že bych měla přibrat. Ztratila jsem i menstruaci. Ale už jsem zase v normě a boulička se od té doby spíš ještě víc zvýraznila.

Reaguji na nikkyta: Děkuji, můžeš mi do zpráv napsat kontakt? I když pochybuji, že se tak daleko dostanu, určitě ne v brzské době.. Ale určitě si vezmu kontakt jako případ nouze, kdyby nepomohl žádný doktor poblíž. Každopádně se snažím alespoň to místo vždy po sprše sprchovat studeným proudem, ale jinak hrozně miluji horkou sprchu i vanu, obzvlášť teď, na podzim, když přijdu celá promrzlá, vždycky se na tu horkou vodu tááák těším.. A s nějakou chladící mastí, třeba na noc, zkušenosti nemáš?

Reaguji na Krocánek: Když jsem to hodila do googlu, vybafli na mě samé hnusné obrázky černých končetin.. brrr, doufám, že to není to, co myslíte!

arrow
profile_image
nikkyta
od 29. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucille11:
Máš SZ. S mastí asi moc nepomůžu, mně nikdy nic moc nezabralo (zkoušela jsem lioton a takové ty klasické z lékárny). Nejvíc mi pomáhá střídat polohy (tj. dlouho nesedět ani nestát) a pak nohy nahoru.
Co se týče horké vany, tak ta vůbec neni vhodná, pokud máš tyhle problémy, takže bych ti doporučila to omezit. Já si horkou vanu nedávám vůbec a nohy si sprchuju ne studenou ale vlažnou vodou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené