arrow
profile_image
Nikola565
od 7. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, rozhodli jsem se, že si pořídíme čivavku.
A chci se zeptat co říkáte na tuhle, nám se asi líbí ze všech nejvíc, stojí 4 900, je bez papírů, podle popisu má být po malých rodičích do 2,5 kil
Myslíte že má jablíčkovou hlavičku? Chtěla bych aby mi z ní vyrostala ta typický hezká čivavka s kulatou hlavičkou a menšími oušky

Reaguji na Nikola565:
Ahoj,
tak já bych se neodvažovala podle obrázku odhadovat, když je pejsek bez pp, je to vždy trochu risk, co z toho vyroste. Třeba čumáček může mít teď mini, ale jak poroste, může se z ní stát Pinocchio.
Jinak já měla za to, že čivavy mají spíš typicky velká ouška, nebo alespoň ti naši plachťáky mají
Čeho bych se trošku bála je váha- 2,5kg není až tak mini váha, když standard plemene povoluje max. 3 kg. Samozřejmě předpokládám, že když přeroste, tak ji budete mít stejně rádi, ale radši bych počítala s tím, že bude spíš větší. (Naše první krasavice -kupovaná bez pp- měla být kolem 1,5kg a dorostla na 2kg.
Každopádně na obrázku je krásná, ostatně jako všechna štěňátka! Být tebou, zajedu se na ní podívat, pokud to tedy nemáte z ruky.

arrow
profile_image
Nikola565
od 7. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na NoTears:

Vim, že risk to je, ale podle obrázku jsem se prostě zamilovala. Přesně takovou jsem všude hledala . Určitě se tam pojedeme podívat, je z Litoměřic a my jsem z Prahy, tu hodinku cesty vydržíme, ale zase jsem někde četla, že menší čivavky jsou náchylná na zranění a nemoci, takže jestli bude v dospelosti 2 - 2,5 kilová, přijde mi to ideální

Uvidíme

Reaguji na Nikola565:
To určitě, ty extrémy nejsou dobrý, to jsou pak takoví vitrínkoví psíci. Ty dvě kila mi přijdou optimální- naše dračice se dvěma kily je pořádně vitální a vysportovanej pes, kterýho hned něco nepoloží.
Spíš jsem to myslela tak, aby nakonec nedorostla ještě větší než jak píšou, a aby vám to nevadilo. Když tam zajedete, tak přinejmenším maminku bych okoukla, ať máte představu, jak je velká a jaký geny si malá částečně ponese.
Navíc v momentě, kdy si ji přivezete domů, tak už to prostě bude váš miláček, i kdyby z ní vyrostl bernardýn (Na což teda nevypadá, abych tě neděsila )

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji NoTears: čivavy mají spíš typicky velká ouška

moje taky vypadá jak rogalo, já myslím, že to tak má být

Standard plemene je k ničemu, když je pes bez papírů. Jako, samozřejmě, že v každém inzerátu je napsáno, že je čivava "po malých rodičích" , co tam asi mají napsat - že se jim fenka zaběhla s kokršpanělem ?
Jinak, moje měla v roce 2 kg, teď má 2,6 kg a vypadá líp, není tlustá, akorát svalnatější - pes váží i podle toho, co má v genech a jakou má životosprávu ( tím nemyslím piškotky a válení se po gauči, ale hodně pohybu a čerstvých bílkovin ) .

Reaguji na dadabus:
Tak je to dobrý, nemáme Dumba jediní

Jako jasně, že když je bez pp, tak je standard plemene na nic, mě právě zaujalo to, že inzerují mini psa okolo 2,5 kg. Ale máš pravdu, že to je asi móda, každá čivava je teď "mini".

Tak ony se asi všechny čivky po tom roce spraví, i když neztloustnou. Naše taky jakoby zmohutněla, dochlupatěla a vysvalovala se. V roce měla tak 1,8kg, ale dotáhla to na dvě.

Teď jsem zvědavá, co nám vyroste z druhýho draka, té bude půl roku a má papíry, tak snad se taky povede.

Reaguji na dadabus:
Jé, teď jsem ti koukla do profilu a jako pojmenovat psa Poldinka, to je originální mystifikace. Nebo aspoň mě to zmátlo.) Je krásná!

arrow
profile_image
Nikola565
od 7. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus:

A ty máš papíráčka?
Jinak je nádherná!

arrow
profile_image
cikynka7
od 14. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky mate pravdu v tom že ty malinké hodne jsou velice náchylní a většinou jim vždy neco je,mam jednu z těch nejmenších čivavek, chtěla sem miničivavu bez papírů(kůli cene),tak sem jednu našla, byla opravdu dle gramu mela byt mala,a proste vzhledem a zbarvením ta kterou sem vždy chtela, zavolali sme tam jestli je v poradku,bylo nam řečeno že jo akorad že ma očičko šede že ji videl veterinář a zahoji se to,že mela zanět, mě to bylo jedno proste sem ji chtěla,a dopadlo to tak že nakonec za čivavu bez papírů 4500kč což sem počítala+2500kč na benzín(jeli sme pro ni skoro na druhej konec republiky)byla uzasna -nadměrně čilá,tak sem ji vzala oni že to oko bude dobrý že už to mizí, samozrejmě že to mu tak nebylo nakonec sem s ni mesíc co měsíc musela jezdit na oční vyšetření ke specialistce což za každe vyšetření 1000kč min,jezdila sem tam minimalne půl roku takže dalších několik tisíc navíc(nakonec oči ma stale šedé jelikož se prišlo na to že nemela slzy a ta šed je jizva,naštěstí na obě oči vidí!! což sem opravdu rada ale toto je příklad jak člověk chce ušetřit a nakonec prodělá jsem za ni nadšená zbožnuju jí ale příště si dám pozor.jinak jsou jí 2 roky čerstvě a váží 1200g takže ani veterináři netuší jak ji co dávkovat tak asi tak

Reaguji na cikynka7:
Teda, to máte prcka! Musí být kouzelná!
S těmi veterináři věřím, oni i u těch dvoukilových se bojí cokoli udělat, dokonce i operace luxované patelly se báli, přitom je to typická choroba těchhle malých psíků. (taky jsme takhle jednou chtěli koupit pejska bez pp babičce jako společníka, a samozřejmě se ke 4.500 Kč za psa postupně přidaly náklady na operaci nožky a ještě nějakou chorobu si nesla..no nakonec se vyšplhala na částku, za kterou by měli papírovou čivinku, od té doby bych bez pp psa nechtěla.) Nejhorší nejsou ty peníze navíc, ale ta utrpení pejska, kterými s ním člověk prochází, a to jen protože nějací množitelé jdou především po penězích.

Ahojte holky !

Čivavky jsou prostě nejlepší, nejužasanější a nejkrásnější ! Taky jednoho čivaváčka doma mám a hrozně ho miluju ! Příští měsíc 13.6 mu bude rok ! vkládám fotečky mojeho malýho Ritchienka

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji NoTears: pojmenovat psa Poldinka

Děkuji . Je z Kladna, no a ne, není papírová, má špatně rostlé zuby, tudíž není do chovu vhodná, ani s tím nepočítám, tyhle malá plemena obvykle rodí císařským řezem a to bych své Poldince neudělala

Cituji NoTears: asi móda, každá čivava je teď "mini".

Já jen čekám, kdo tu jako první napíše, že má tu "teacup size" čivavu, z Ameriky dovezenou Jako, je to překrásné, ale bála bych se, že přešlechtěný pejseček bude ještě náchylnější na různé neduhy ( jinak, proti luxaci patel čiže vydřeným kolenním čéškám dávám na doporučení chovatelky půl tbl. Alavisu týdně a sem tam vařenou hovězí kližku )

nikola565 myslím že má krásnou jablíčkovou hlavičku takovej nunanek

Reaguji na dadabus:
Tak to jo, já si vybavila želvičky z Takové normální rodinky..

Když ona je luxace dědičná, a evidentě to bylo paní "chovatelce" jedno, co s čím zkříží.:/ Vlastně můžeme být rádi, že babička nemá krokodýla.
Jakmile jsme zpozorovali kulhání, nasadili jsme taky Alavis, ale ona měla ještě před prvním rokem na jedné nožce třetí stupeň, takže by to tyhle preparáty nezachránily a jediné řešení byla operace.:/

Jinak o porodech čivav jsem taky něco pročítala a rozhodla se, že bych to těm svým prckům neudělala. I když u té papírové váhám, možná zkusíme nejdřív nějakou výstavu, a kdyby měla dobrá hodnocení, tak o uchovnění popřemýšlím.(už teď je ale jasný, že bych pak měla problém se štěňátek vzdát.)

arrow
profile_image
cikynka7
od 14. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přesně nejsou ani tak nejhorší ty peníze ale to že se na to musí člověk koukat jak u veterinářů trpý taky sem trpěla s ní když ji neustale strkali do očí papírky kuli obnově slz hrůza

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené