5 ingrediencí pro detoxikaci pleti

Detox si zaslouží nejen vaše tělo, ale i pokožka zatěžovaná znečištěným životním prostředím a podrážděná od kosmetických přípravků plných chemie.

Mořská sůl

Peelingy z mořské soli a koupele v mořské vodě mohou pleť obohatit o cenné minerály. Nicméně mořská sůl má i výborné hydratační účinky na pleť. A je to dokonce vědecky ověřené. Účastníkům německé studie s chronicky suchou pokožkou stačilo naložit se na 15 minut do koupele s mořskou solí a výsledkem byla výrazně zlepšená hydratace jejich kožní bariéry po celých 6 týdnů poté.

Antioxidanty

I když antioxidanty úplně nedokážou ochránit pleť před znečištěným životním prostředím, hrají velkou roli při detoxikace pleti. Podle odborníků antioxidanty snižují poškození způsobené znečištujícími látkami v ovzduší, včetně hromadění pigmentu a rozbíjení kolagenu a elastinu. Proto se poohlédněte po kosmetických přípravcích s obsahem vitamínu C nebo antioxidantech z rostlinných výtažků, jako je granátové jablko, mangostan nebo bobulovité ovoce.

Dřevěné uhlí

Aktivní dřevěné uhlí najdeme v mnoha kosmetických produktech a kosmetických salonech, jelikož dokáže vyčistit a detoxikovat pleť a zbavit jí nadbytečné mastnoty. Podle expertů má dřevené uhlí absorpční schopnosti a dokáže z pórů vytáhnout všechny nečistoty. V kosmetice se s ním proto nejčastěji setkáme v podobě mycích gelů na obličej nebo masek na obličej, ale aby správně fungovaly, musí dřevěné uhlí působit na pokožce nejméně jednu minutu.

Mořské řasy

Mořské řasy patří mezi nejdůležitější přírodní bohatství oceánů a mezi jejich úžasné vlastnosti patří ochrana pokožky, hydratace a zpevnění pleti a také zvláčnění a vyhlazení pokožky. Mořské řasy navíc podporují krevní oběh a pleť je pak krásně rozjasněná. Mořské řasy fungují i jako antioxidant, takže chrání pokožku před volnými radikály a jsou bohaté na detoxifikační minerály.

Jemný jíl

Pleťové masky z jemného jílu fungují podobně jako dřevěné uhlí, čili dovedou vytáhnout nečistoty z pokožky. Jíl se navíc míchá s hydratačními rostlinnými oleji jako je levandulový, madlový a šafránový a poskytuje tak pleti důkladné očištění spolu s účinnou hydratací. Jemný jíl je navíc vhodnější pro suchou a citlivou pokožku než dřevěné uhlí, které může někdy absorbovat příliš velké množství kožního mazu.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
3 tipy k lepšímu spánku

3 tipy k lepšímu spánku

Životní styl komerční článek

Průměrný člověk stráví spánkem až jednu třetinu života. A aby to byl čas strávený kvalitně, je potřeba tomu v některých případech trošku pomoci. Řadíte-li se mezi spáče, kterým zdlouhavé usínání nebo noční buzení nic neříká, máte vyhráno, ovšem pokud patříte do té druhé skupiny, inspirujte se v našem článku, jak docílit lepšího spánku a konečně si pořádně odpočinout.

TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.