Zkrášlovací triky Marilyn Monroe

Legendární americká herečka byla a dodnes pro mnohé je ztělesněním dokonalé ženské krásy. V čem spočívalo tajemství jejího neodolatelného půvabu?

Marilyn Monroe byla sama o sobě přirozeně půvabná, ale teprve její unikátní nezaměnitelné líčení z ní udělalo světoznámou ikonu krásy. Za její dokonalou vizáží stál slavný maskér Allan "Whitey" Snyder, mezi jehož slavnou klientelu patřily i další věhlasné krásky jako Katharine Hepburn, Doris Day nebo Raquel Welch. A právě Allan "Whitey" Snyder ve své knize prozradil, jaké triky používal při líčení božské Marilyn.

Vazelína jako primer a rozjasňovač

Asi se vám nebude chtít vyměnit moderní super lehký a jemný primer za petrolejovou vazelínu, ale Marilyn ji vždy nanášela na pleť před nanesením makeupu. Vazelínu používala jako hydratační krém a pod světly ve filmových studiích díky tomu hezky zářila. Snyder používá při líčení hvězd vazelínu rovněž jako rozjasňovač na lícní kosti.

5 různých odstínů na konturování rtů

Aby dosáhl přirozeně nafouknutých rtů, vizážista Snyder používal svou vlastní techniku. Tmavší červenou na vnější koutky a světlejší odstíny doprostřed, aby dodal rtům na objemu. Poté nanesl rozjasňovač do žlábku nad horním rtem takzvaným cupid´s bow a na spodní ret.

Kapka oleje pro lesklá víčka

Ať už to byl dotek vazelíny nebo kapka kokosového oleje, Marilyn byla přesvědčena, že zářivá oční víčka jsou svůdná a sexy. A proto Snyder vždy použil trochu lesku na její víčka pro přitažlivý vlhký vzhled.

Kombinace černé a hnědé oční linky

Většina žen na každodenní líčení používá jednu barvu oční linky, nejčastěji černou nebo hnědou. Ale Snyder při líčení slavné herečky používal kombinaci obou odstínů. Vždy přitom nanášel jednu linku na horní víčko a prodloužil linii řas do malé kočičí linky.

Tvářenka na konturování nosu

Dnes je konturování obličeje považováno za umění v líčení, ale Whitey byl první, kdo tuto techniku světu představil. Pro tvarování nosu Marilyn Monroe nanesl malé množství růžové tvářenky na špičku jejího nosu. Výsledkem byla iluze kratšího a lépe tvarovaného nosíku.Komentáře

Icy Rose
Zajímavé Tak dámy, šup pro vazelínu
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.

NOVÉ
Čas slev přichází. Kde najít nejlepší slevové kupony?

Čas slev přichází. Kde najít nejlepší slevové kupony?

Životní styl komerční článek

Ještě kupujete za plné ceny? Proč, když zejména nyní je spousta akcí, s nimiž ušetříte desítky procent? Dnes máte slevy doslova naservírované pod nos i na internetu, můžete si přehledně vybírat, co potřebujete. Už neutrácejte víc peněz, než musíte.DOPORUČUJEME
Prosecco a hubnutí. Jde to dohromady?

Prosecco a hubnutí. Jde to dohromady?

Životní styl

Milujete prosecco, ale chcete zhubnout? Jaký vliv má pití alkoholu na hubnutí? Víme, jestli si můžete dát skleničku prosecca denně bez negativních následků na váhu a zdraví.