Co s dětmi na podzim? Aktivity, které posílí jejich imunitu

Potravinové doplňky jsou určitě dobrým pomocníkem, nejvíce ale dětem prospěje přirozený pohyb. Vybudujte dětem během podzimu imunitu, díky které se jim zimní nemoci budou vyhýbat obloukem!

img

Pobyt v přírodě 

Snažte se se svými dětmi být co nejvíc venku – navzdory počasí. Naučte je se funkčně oblékat. Více vrstev, případně funkční prádlo zajistí, že budou po celý den v teple, i když bude foukat nebo pršet. Ve všední den choďte na procházky, o víkendu je vezměte na delší výlet po okolí. 

Tip: Připravte dětem cestu plnou překvapení a schovejte jim po cestě do přírodních skrýší hádanky. Na konci je může čekat sladká odměna. 

Vybíráte pro své nejmenší školku? Co takhle vyzkoušet tu lesní? Děti si zde díky hraní venku s materiály, které najdou a které mají k dispozici, vybudují pozitivní vztah k přírodě, a protože budou také přirozeně do určité míry v kontaktu s přírodními nečistotami, něco je jen tak neskolí. Lesní školka také neznamená, že jsou děti venku po celý den. Školky mají obvykle k dispozici zázemí, kde mohou děti příjemně strávit den nebo si odpočinou v případě opravdu nepříznivého počasí.

Berte děti mezi děti 

Velmi důležité je nechat si děti hrát a setkávat se s ostatními dětmi, ať už na hřišti, ve školce, nebo na doma na návštěvě. Nejen, že si děti zvyknou na přítomnost jiných dětí a na to, že je každé dítě jiné, ale také se budou pohybovat v běžném prostředí. Příliš úzkostlivá izolace žádnému dítěti nesvědčí. 

Otužujte se společně 

Velice účinným prostředkem v budování imunity je pravidelné otužování. Sami víme, jak je v dospělém věku náročné donutit se otužovat, proto je ideální, když se to děti postupně naučí už jako malé a přijde jim to přirozené. Začít můžete jen snížením teploty sprchy, stačí když bude vlažnější, nikoli přímo studená. 

Společné odpoledne v bazénu prokládané pobytem v páře vám zajistí aktivní program, který účinně posiluje dýchací cesty. K tomu můžete přidat občasný pobyt v sauně (který je však vhodný až pro starší děti) a o zdravé děti máte postaráno. 

Vezměte je na cesty 

I když je cestování s malými dětmi někdy výzva, je to to nejlepší, co pro jejich vývoj a obranyschopnost můžete udělat. Dítěti se tak rozšíří obzory už v raném věku, pochopí, jaké jsou jiné kultury a dostane se do kontaktu se zcela novým prostředím, bude tak více imunní vůči novým vlivům. 

Nezapomeňte: Před cestou sjednejte cestovní pojištění i dítěti. Budete tak kryti pro případ nehody na cestě i v cílové destinaci. K porovnání nabídek pojišťoven a nejrychlejšímu sjednání té nejvýhodnější vyzkoušejte portály ePojištění.cz a Srovnejto.cz

Nezapomínejte na odpočinek 

V současné době je běžné, že děti každý den po škole pokračují jinými sportovními aktivitami a zájmovými kroužky. Nezapomínejte ale také na to, že potřebují dostatek odpočinku. Dopřejte jim volné dny, kdy mohou jen tak lelkovat. I nutnost se sám zabavit je pro děti intelektuálně stimulující, naučí se zapojit fantazii a být samostatní. Když budou dostatečně odpočaté, bude jejich tělo mnohem snáze bojovat proti virům a bakteriím. 

Máte doma i dítě z řad nejmenších a rádi byste ho s sebou vzali na dovolenou? Přečtěte si článek, který vás připraví na cestu letadlem s batoletemKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


NOVÉ
5 důvodů, proč bychom měli spát nazí

5 důvodů, proč bychom měli spát nazí

Životní styl

Pokud si chcete spánek užít a vyždímat z něj maximum, odložte své svršky. Podle odborníků na zdravý spánek je nahota přesně to, co člověk potřebuje k tomu, aby se vyspal dorůžova a byl plný energie. Spaní bez pyžama je zkrátka zdravé a navíc prospívá vztahům.

NOVÉ
Co byste měli udělat pro svou pleť nejen po Vánocích

Co byste měli udělat pro svou pleť nejen po Vánocích

Plastická chirurgie

Začátek roku je obdobím plánů a předsevzetí. Na našich to do listech se často objevují položky jako hubnutí nebo také více času pro sebe. Máme pro vás návod, jak by takový „čas pro sebe“ mohl vypadat, a především manuál na to, abyste letos měli opravdu krásnou a zdravou pleť. Stačí se držet následujících 4 bodů a začít s nimi co nejdříve, protože zima je pro péči o pleť ideální.NOVÉ
Detox – slovo, které oklamalo tisíce lidí

Detox – slovo, které oklamalo tisíce lidí

Životní styl

Dali jste si na Nový rok předsevzetí, že zhubnete a rozhodli jste se začít populárním detoxem? Přežívání pouze na zeleninových šťávách, polykání detoxikačních tablet, pití speciálních olejů na odstranění toxinů z těla a další revoluční přípravky na očistu jsou mýtus.