Co s dětmi na podzim? Aktivity, které posílí jejich imunitu

Potravinové doplňky jsou určitě dobrým pomocníkem, nejvíce ale dětem prospěje přirozený pohyb. Vybudujte dětem během podzimu imunitu, díky které se jim zimní nemoci budou vyhýbat obloukem!

img

Pobyt v přírodě 

Snažte se se svými dětmi být co nejvíc venku – navzdory počasí. Naučte je se funkčně oblékat. Více vrstev, případně funkční prádlo zajistí, že budou po celý den v teple, i když bude foukat nebo pršet. Ve všední den choďte na procházky, o víkendu je vezměte na delší výlet po okolí. 

Tip: Připravte dětem cestu plnou překvapení a schovejte jim po cestě do přírodních skrýší hádanky. Na konci je může čekat sladká odměna. 

Vybíráte pro své nejmenší školku? Co takhle vyzkoušet tu lesní? Děti si zde díky hraní venku s materiály, které najdou a které mají k dispozici, vybudují pozitivní vztah k přírodě, a protože budou také přirozeně do určité míry v kontaktu s přírodními nečistotami, něco je jen tak neskolí. Lesní školka také neznamená, že jsou děti venku po celý den. Školky mají obvykle k dispozici zázemí, kde mohou děti příjemně strávit den nebo si odpočinou v případě opravdu nepříznivého počasí.

Berte děti mezi děti 

Velmi důležité je nechat si děti hrát a setkávat se s ostatními dětmi, ať už na hřišti, ve školce, nebo na doma na návštěvě. Nejen, že si děti zvyknou na přítomnost jiných dětí a na to, že je každé dítě jiné, ale také se budou pohybovat v běžném prostředí. Příliš úzkostlivá izolace žádnému dítěti nesvědčí. 

Otužujte se společně 

Velice účinným prostředkem v budování imunity je pravidelné otužování. Sami víme, jak je v dospělém věku náročné donutit se otužovat, proto je ideální, když se to děti postupně naučí už jako malé a přijde jim to přirozené. Začít můžete jen snížením teploty sprchy, stačí když bude vlažnější, nikoli přímo studená. 

Společné odpoledne v bazénu prokládané pobytem v páře vám zajistí aktivní program, který účinně posiluje dýchací cesty. K tomu můžete přidat občasný pobyt v sauně (který je však vhodný až pro starší děti) a o zdravé děti máte postaráno. 

Vezměte je na cesty 

I když je cestování s malými dětmi někdy výzva, je to to nejlepší, co pro jejich vývoj a obranyschopnost můžete udělat. Dítěti se tak rozšíří obzory už v raném věku, pochopí, jaké jsou jiné kultury a dostane se do kontaktu se zcela novým prostředím, bude tak více imunní vůči novým vlivům. 

Nezapomeňte: Před cestou sjednejte cestovní pojištění i dítěti. Budete tak kryti pro případ nehody na cestě i v cílové destinaci. K porovnání nabídek pojišťoven a nejrychlejšímu sjednání té nejvýhodnější vyzkoušejte portály ePojištění.cz a Srovnejto.cz

Nezapomínejte na odpočinek 

V současné době je běžné, že děti každý den po škole pokračují jinými sportovními aktivitami a zájmovými kroužky. Nezapomínejte ale také na to, že potřebují dostatek odpočinku. Dopřejte jim volné dny, kdy mohou jen tak lelkovat. I nutnost se sám zabavit je pro děti intelektuálně stimulující, naučí se zapojit fantazii a být samostatní. Když budou dostatečně odpočaté, bude jejich tělo mnohem snáze bojovat proti virům a bakteriím. 

Máte doma i dítě z řad nejmenších a rádi byste ho s sebou vzali na dovolenou? Přečtěte si článek, který vás připraví na cestu letadlem s batoletemKomentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


NOVÉ
Zimní zahrada pro vaši pohodu a zdraví

Zimní zahrada pro vaši pohodu a zdraví

Životní styl

TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.