Dřevěné nádobí se vrací zpět v plné slávě

Dřevěné nádobí není žádnou novinou na trhu. Je ale pravdou, že potřebuje trochu jinou péči, než klasické nádobí, které běžně používáte v kuchyni.

img

Pokud se podíváte hlouběji do historie, tak můžete vidět, že dřevěné nádobí má skutečně dlouhou tradici a v současné době se opětovně navrací zpět do domácností, ale rovněž vybraných restaurací. Tento přírodní materiál je skvělý i v tom, že neobsahuje žádné toxické látky, které by se přirozeně mohly dostat i do pokrmů. Navíc se mu nesmí upřít i jeho krása a jedinečnost. Pro někoho je to možná zcela nepřirozené, ale to ještě nevyzkoušel, jak moc dobře se z něho jí. Na druhou stranu dřevo v kuchyni není zase až tak cizí. Vždyť běžně používáte různá prkénka, vařečky, existují různé pomůcky na jídlo i vaření, které jsou v kombinaci se dřevem a dokonce se podávají na některých místech již celodřevěné příbory. Není pochyb, že taková dřevěná miska bude příjemným doplňkem.

České dřevěné misky

Na trhu si lze pořídit dřevěné misky, které se vyrábí ručně a pochází z českých dubů. Ty jsou známé jako nejkvalitnější dřevina, která u nás vůbec roste. Jsou různé průměry misek a tak se dají velmi prakticky pořídit kompletní sady. Misky jsou určeny k běžnému stravování a nemusíte se rozhodně obávat styku s potravinami. Jsou totiž ošetřeny voskovým olejem, který má certifikát pro styk s potravinami. Vydrží skutečně dlouhou dobu, avšak stále se jedná o přírodní materiál a tak je zapotřebí se vyhnout myčce, která je nevhodná pro jejich údržbu. Poté by se mohl materiál sám o sobě různě deformovat, prohýbat nebo dokonce i praskat.

Největší nepřítel dřevěného nádobí je myčka

Dřevěné nádobí do myčky rozhodně nedávejte, pokud nechcete, aby se vám zničilo. Nesvědčí mu dlouhý pobyt v horké vodě a páře. Ničí ho i agresivní prostředky a sůl. Mytí dřevěného nádobí v myčce by mohlo vyústit k tomu, že se jeho povrch začne deformovat, prohýbat, kroutit nebo praskat.

img

Výhody dřevěných misek

  • V první řadě je velkou výhodou dřevěného nádobí přirozená antibakteriální vlastnost.
  • Dřevěné misky určené na jídlo se především spojují se zdravou kuchyní, kdy se při styku s potravinami neničí žádné vitamíny nebo prospěšné zdravé látky. Pro zdravé stravování jsou poté první volbou.
  • Je celkově odolnější než klasické nádobí nebo plast.
  • Ovšem co se jim nesmí upřít, to jsou izolační vlastnosti, kdy podávané jídlo vydrží delší dobu teplé. 
 Jak vidno, je námi nabízená SEO optimalizace něco, co byste si neměli nechat ujít. 


Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.

DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.DOPORUČUJEME
K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

Životní styl

Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?