Jak financovat nový automobil? Možností je hned několik, stačí si vybrat tu nejlepší.

Koupi vozu je možné financovat hned několika způsoby, jenže ne každý je vhodný pro každého. Jak zjistit, co je nejlepší právě pro vás?

Pokud na pořízení, ať už nového nebo ojetého automobilu, nemáte peníze, nezbude vám nic jiného, než vsadit na alternativní řešení, jako je například leasing nebo půjčka na auto. Abyste zjistili, co je pro vás tím nejlepším, stačí si odpovědět na pár otázek. 

Od začátku chcete být pánem svého vozu? 

 Pokud byste rádi, aby vám automobil od začátku říkal pane, je půjčka jasnou volbou. Už podpisem smlouvy se totiž stáváte majitelem vozidla. Získat půjčku ale není tak snadné, jak se může zdát. Zapotřebí je vybrat správný úvěr a prokázat se dostatečnou bonitou. Volit pak můžete:

  • spotřebitelský úvěr na cokoliv, 
  • účelovou půjčku na auto. 

Úvěr získáte jak u banky, tak i nebankovní společnosti, nově pak půjčku zajišťují také přímo majitelé autosalonů a autobazarů. V tomto případě ale buďte obezřetní, ať hodnotu vozu zbytečně nepřeplácíte. Dobře si spočítejte, na kolik vás půjčka vyjde v bance a na kolik v bazaru, pomoci vám může úvěrová kalkulačka, online srovnávač i finanční poradce. 

Chcete jezdit bez starostí? 

Jezdit zcela bez starostí nelze, co ale lze, je starosti minimalizovat, a to díky leasingu. Leasing je možné volit operativní nebo finanční. V obou případech budete platit měsíční splátky a v obou případech vám odpadne starost o administrativu, pojištění a provozní záležitosti, u operativního leasingu navíc také například servis a výměna pneumatik. To, že správa vozu zůstává v rukou leasingové společnosti, se ale promítne do ceny. 

Chcete být majitelem vozu i jezdit bez starostí? 

Kombinaci leasingu a úvěru v posledních pár letech nabízí i samotné automobilky, které přichází se svým vlastním financováním. Veškerá správa vozu jde na bedra automobilky a vy si po určitou dobu jezdíte bez starostí, a to díky pravidelné měsíční splátce. Jakmile daná doba uplyne, je jen na vás, zda vozidlo za garantovanou cenu prodáte zpět, nebo si ho necháte a doplatíte zůstatkovou cenu. 

Rádi byste každý rok nový model? 

I pro ty, kteří se vyžívají v nových modelech, máme řešení, tentokrát je to operativní leasing. Ten vám umožňuje po zhruba třech až pěti letech měnit vozový park, leasingová společnost v pravidelných intervalech nabízí automatické prodloužení smlouvy a výměnu starého automobilu za nový. V tomto případě ale nejste vlastníkem vozu a je tedy nutné pamatovat i na negativa s tím spojená, navíc můžete být v užívání vozu limitováni například počtem najetých kilometrů. 

Všechny způsoby financování mají svá pro i proti, vždy je nutné zvážit vlastní možnosti a potřeby a dobře si spočítat, na kolik vás užívání vozu vyjde. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Náušnice nejen jako vánoční dárek. Poradíme vám, které vybrat

Náušnice nejen jako vánoční dárek. Poradíme vám, které vybrat

Plastická chirurgie komerční článek

Přestože v dávných dobách byly šperky do uší znakem bohatství a vysokého postavení, dnes jsou vhodným doplňkem pro jakoukoliv příležitost. Nezáleží ani na tom, zda je nositel náušnic muž, žena, malé děvčátko či starší dáma. Jaké jsou dnešní trendy? Přečtěte si, jakým typem uděláte radost.

NOVÉ
Zánět spojivek může být zákeřný. Jak s ním bojovat?

Zánět spojivek může být zákeřný. Jak s ním bojovat?

Životní styl komerční článek

Zánět spojivek si lidé často zaměňují s obyčejnou podrážděností očí od obrazovky počítače. Rozhodně byste ho ale neměli podceňovat, oči jsou velmi křehké. Jaké jsou příznaky zánětu spojivek a jak ho léčit?TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.