O čem sní kluci

Šipky už dávno nejsou jen hospodská zábava. Je to sport, který dokázal na světě pobláznit miliony fanoušků a šipkařské šampionáty patří k nejsledovanějším sportům v televizi žádnou zemi nevyjímaje.

img

unsplash.com

Že je to sport na okraji? Co vás nemá, v Nizozemsku, Anglii a Skotsku lidé šipky milují. Mistrovství světa v šipkách je událost, která v mnohém nemá mezi sporty konkurenci. Nabitá atmosféra praskajícího Alexandra Palace v Londýně, který je po střechu plný šílících fanoušků, kteří často nejdou pro drzý pokřik daleko. Když nastupují šampioni, kteří přicházejí na scénu za zvuků burácející oblíbené kapely, mávají a v ruce drží pouzdro na šipky, dav bouří. Energie této události je nepřenositelná. Je úplně jiného druhu než tenis a nálada na fotbale nebo hokeji se jí zdaleka nevyrovná.

Ikony tohoto sportu většinou nejsou svalnaté a atletické typy, mají podsaditou postavu a koketní bříško. I toto je na tomto sportu sympatické - hrát ho může skutečně každý, kdo má ruce. A opravdu - kdybychom si přečetli profily nejlepších hráčů světového žebříčku, téměř žádný nezačínal s tímto sportem tak brzy, jako je u většiny top sportovců pravidlem. Téměř všichni nastoupili do klasického zaměstnání a teprve díky nastupujícímu trendu hraní šipek po hospodách, někteří z nich zjistili, že je to baví a hlavně: Že dobře hází a trefují se!

Díky televizním přenosům ze světových soutěží v šipkách a hlavně proto, že šipky jsou dostupné každému, se jejich obliba rozšířila. Každý školou povinný kluk nebo dívka někdy hráli šipky. Často je terč na šipky součástí dětského pokoje. Dalším pozitivem šipek je, že je mohou hrát jak šestiletí, tak sedmdesátiletí. Proto i když vám je třicet a házíte jako Bůh, není třeba smutnit. V České republice je kolem 15 000 licencovaných hráčů šipek a ti nejlepší mají úspěch i na světové úrovni.

Ale co když vám je "náct" a hrát šipky jste si vyzkoušeli u kamaráda? Rodiče kroutí nesouhlasně hlavou při prosbě o terč a šipky. Pokud jste rodič, čtete tyto řádky a máte doma podobný problém, zamyslete se podruhé...

Jednou z výsostných předností pro rodiče je, že svého syna nemusí vozit na tréninky, které při závodní úrovni kteréhokoliv sportu jsou vícekrát týdně. Žádný trenér není potřeba, šipky mají jednoduchá pravidla a styl si najde každý sám takový, kterým mu vyhovuje a kterým se trefuje!  Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


NOVÉ
5 letních tipů pro pohodlné nošení kontaktních čoček

5 letních tipů pro pohodlné nošení kontaktních čoček

Životní styl komerční článek

Začíná léto a k němu patří pobyt na slunci, koupání, cestování či výlety do přírody. Každý z nás by pak měl věnovat péči o své oči zvýšenou pozornost, zejména pokud nosí kontaktní čočky. Abyste měli jistotu, že o své oči a čočky pečujete v létě správně, přinášíme vám pět tipů, které vám pomohou ať jsou vaše oči v bezpečí i během horkých letních dnů.

NOVÉ
Jak vybrat pánské džíny na postavu?

Jak vybrat pánské džíny na postavu?

Životní styl komerční článek

Navrženo s ohledem na horníky a farmáře, v současnosti jeden z nejoblíbenějších oděvů na světě. Džíny se staly stálicí našich šatníků a nosí se prakticky pro každou příležitost. Úprava velikosti a střihu na postavu však oproti zdání není tak jednoduchá. Jak vybrat pánské džíny?NOVÉ
K moři v pokročilé fázi těhotenství? Ano, když se předem připravíte

K moři v pokročilé fázi těhotenství? Ano, když se předem připravíte

Životní styl komerční článek

Jste v radostném očekávání, před narozením nového člena rodiny byste ale ještě ráda stihla relax u moře? Pokud je vaše těhotenství pohodové, cestování si nemusíte odpírat. Poradíme, jak je to s dovolenou před termínem a na co si dát pozor.