O čem sní kluci

Šipky už dávno nejsou jen hospodská zábava. Je to sport, který dokázal na světě pobláznit miliony fanoušků a šipkařské šampionáty patří k nejsledovanějším sportům v televizi žádnou zemi nevyjímaje.

img

unsplash.com

Že je to sport na okraji? Co vás nemá, v Nizozemsku, Anglii a Skotsku lidé šipky milují. Mistrovství světa v šipkách je událost, která v mnohém nemá mezi sporty konkurenci. Nabitá atmosféra praskajícího Alexandra Palace v Londýně, který je po střechu plný šílících fanoušků, kteří často nejdou pro drzý pokřik daleko. Když nastupují šampioni, kteří přicházejí na scénu za zvuků burácející oblíbené kapely, mávají a v ruce drží pouzdro na šipky, dav bouří. Energie této události je nepřenositelná. Je úplně jiného druhu než tenis a nálada na fotbale nebo hokeji se jí zdaleka nevyrovná.

Ikony tohoto sportu většinou nejsou svalnaté a atletické typy, mají podsaditou postavu a koketní bříško. I toto je na tomto sportu sympatické - hrát ho může skutečně každý, kdo má ruce. A opravdu - kdybychom si přečetli profily nejlepších hráčů světového žebříčku, téměř žádný nezačínal s tímto sportem tak brzy, jako je u většiny top sportovců pravidlem. Téměř všichni nastoupili do klasického zaměstnání a teprve díky nastupujícímu trendu hraní šipek po hospodách, někteří z nich zjistili, že je to baví a hlavně: Že dobře hází a trefují se!

Díky televizním přenosům ze světových soutěží v šipkách a hlavně proto, že šipky jsou dostupné každému, se jejich obliba rozšířila. Každý školou povinný kluk nebo dívka někdy hráli šipky. Často je terč na šipky součástí dětského pokoje. Dalším pozitivem šipek je, že je mohou hrát jak šestiletí, tak sedmdesátiletí. Proto i když vám je třicet a házíte jako Bůh, není třeba smutnit. V České republice je kolem 15 000 licencovaných hráčů šipek a ti nejlepší mají úspěch i na světové úrovni.

Ale co když vám je "náct" a hrát šipky jste si vyzkoušeli u kamaráda? Rodiče kroutí nesouhlasně hlavou při prosbě o terč a šipky. Pokud jste rodič, čtete tyto řádky a máte doma podobný problém, zamyslete se podruhé...

Jednou z výsostných předností pro rodiče je, že svého syna nemusí vozit na tréninky, které při závodní úrovni kteréhokoliv sportu jsou vícekrát týdně. Žádný trenér není potřeba, šipky mají jednoduchá pravidla a styl si najde každý sám takový, kterým mu vyhovuje a kterým se trefuje!  Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.

DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?