Péče o oční okolí - víte, čemu dokáže předejít?

Kruhy pod očima, povislá kůže kolem očí nebo jemné vrásky. Jen těžko bychom na obličeji hledali jemnější kůži, než je právě ta v očním okolí. Aby vypadala co nejlépe, je potřeba ji věnovat trochu péče. Jak na to? 

img

Čištění je základ

Ať už vaši pleť trápí cokoliv, vždy je na místě věnovat důkladnou péči jejímu čištění. Kromě pravidelného odličování před tím, než ulehnete do postele, je nutné pleť vyčistit i ráno. I když se to možná nezdá, přes noc se na ni přichytí spousta prachu a nečistot. Nezapomeňte také často prát povlak vašeho polštáře. Pokud dostává pleť kvalitní péči, vrátí vám to svěžím vzhledem. 

 Dopřejte očnímu okolí to, co si zaslouží 

Dnešní možnosti jsou nekonečné - proč je tedy nevyužít a jemné kůži v oblasti očí nedopřát živiny, které ji pomohou vypadat skvěle i za pár let? Už kolem 25 let věku mohou být na pokožce kolem očí vidět drobné změny. Předejít jim, nebo je výrazně redukovat, můžete nejen zdravým životním stylem a dostatkem tekutin, ale také některými z produktů určených právě pro tuto problémovou partii. Péče o oční okolí se skládá především z očních krémů s vitamíny E, C, peptidy nebo kofeinem. Od ranních otoků očních víček může ulevit i maska na oči. Často je účinným prostředkem v cestě za dokonalou pletí i kvalitní spánek. Někdy jsou její nedokonalosti ale spjaty s genetikou, a tak je vcelku obtížné se například tmavých kruhů pod očima zbavit. 

img

Chraňte svou pleť ? nejen kolem očí 

Důležitým krokem v péči o pleť je i pravidelná aplikace krému s ochranným faktorem SPF. Velká většina z nás má sice podobné přípravky spojené spíše s dovolenkovým módem, kdy na nás u moře praží slunce, ale pravda je taková, že bychom SPF neměli vynechávat ani kdykoliv jindy v roce. Použití vhodného krému s ochranným faktorem 50 by mělo být posledním krokem v péči o pleť - tedy ještě předtím, než začneme obličej krášlit líčením. Tento přípravek může výrazně pomoci předcházet pigmentovým skvrnám i jiným projevům stárnutí pleti. Nezapomeňte tak na jeho použití nejen po aplikaci peelingu, ale i kdykoliv jindy. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


NOVÉ
Večerní hlad aneb kdy jíst naposledy před spaním

Večerní hlad aneb kdy jíst naposledy před spaním

Životní styl

Máte strach najíst se večer před spaním, protože zaručeně přiberete? V článku vám ve zkratce zodpovíme otázku, jestli je večerní jídlo skutečně příčinou tloustnutí.

TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.