Snubní prsteny s rytinou nebo bez?

Svatba se vám pomalu blíží a vy začínáte navštěvovat klenotnictví a hledáte snubní prsteny. Nabízí se vám možnost nechat prsten ozvláštnit a udělat ho ještě více osobitější, to vše pomocí gravírování. Je ale lepší snubní prsten s rytinou nebo bez?

img

Snubní prsteny s gravírováním 

Gravírování je technologie, jejíž výsledkem je ozdobení různých předmětů. Nechat ozdobit můžete jak snubní prsteny, tak i šperky obecně. Základem je odebírání jednotlivých vrstev materiálu. Většina lidí volí metodu gravírování do vnitřní strany prstýnku, je to možné ale i z té vnější. Po obvodu prstenu z vnější strany se gravírování příliš nedoporučuje, jelikož může dojít k rychlejšímu opotřebování. Pokud se ale i tak rozhodnete k vnějšímu gravírování, doporučujeme volit snubní prstýnky jednoduššího rázu – čistý, nezdobený styl. 

Možnosti gravírování 

Možností, co si na prsten necháte vyrýt je hned několik. Každý pár je jedinečný a preferuje něco jiného, odlišného. Někdo dá přednost jménům, někdo raději datumu, někdo zkombinuje obojí dohromady. Fantazii se meze nekladou, a tak si na snubní prsten můžete nechat zhotovit i celé věty. Stále oblíbenější jsou v gravírování symboly, např. symbol nekonečna nebo srdíčko. Novinkou je rytina, která je připravena podle vlastnoručního písma nebo dokonce zvěčnění v podobě vlastních otisků prstů. V dnešní době máte také na výběr široké množství fontů. 

img

Na materiálu záleží 

Snubní prsteny můžete mít už ze všech možných různých materiálů od stříbra, barevného zlata až po platinu. To, z jakého materiálu je prsten vyroben má vliv na obtížnost gravírování. Nejlépe se gravírují šperky, které jsou vyrobené ze zlata. I přes to, že je zlato tvrdé a odolné se velmi dobře gravíruje. Stříbro je o trochu měkčí, tudíž zde hrozí rychlejší opotřebení. Nejkomplikovanějším materiálem k ozdobení rytinou je platina, je ze všech zmiňovaných kovů nejtvrdší, a proto i nejhůře zpracovatelná. 

Konečný výběr je jenom na vás 

Vypíchli jsme pro vás ty nejdůležitější věci, které jsou s gravírováním spjaty a které je potřeba vědět, než se do zdobení rytinou pustíte. Ať už se rozhodnete pro snubní prsteny s rytinou nebo bez, přeje vám, aby byl váš výběr správný a abyste byli s prsteny spokojení. Toužíte po originálních snubních prstenech? V BISAKU na vás čekají dokonalé prstýnky, na které je možné nechat vyrobit rytinu přímo dle vaši představ a preferencí.  

img


Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


NOVÉ
Půjčka pro mladé a rodiny. Jak financovat bydlení, když nemáte dost našetřeno?

Půjčka pro mladé a rodiny. Jak financovat bydlení, když nemáte dost našetřeno?

Životní styl komerční článek

Pro financování bydlení je zpravidla využívána klasická hypotéka. Tuto představu má samozřejmě zažitou drtivá většina lidí. Na druhou stranu, v současné době jsou podmínky pro získání hypotéky poměrně přísné. Zejména bývá překážkou nutnost podílet se na financování nemovitosti částečně také z vlastních prostředků. Co ale dělat, pokud na to zkrátka nemáte peníze? Pojďme se na některé možnosti podívat v tomto článku.

DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.NOVÉ
Krepové povlečení ANO nebo NE?

Krepové povlečení ANO nebo NE?

Životní styl

Potřebujete si pořídit nové povlečení a nevíte, jaké zvolit? Nabídka je široká co do materiálů i vzorů. Nejoblíbenější je pořád bavlna, chytré hospodyňky přicházejí na chuť i krepu. Proč?