Vinylové podlahy - praktičnost a atraktivita v jednom

Vinylové podlahy nejsou v dnešní době už žádnou novinkou. Díky svým skvělým vlastnostem se zabydlely už v mnoha interiérech. Využití nachází téměř ve všech místnostech. Jaké vlastnosti vám vinyl nabízí? A z čeho můžete dnes vybírat? To se dozvíte v dnešním článku.

img

Výběr vzhledu vinylu 

Co se týče samotného vzhledu, stejně jako je tomu i jiných druhů podlah, tak i vinylové podlahy jsou dostupné v dřevěných, kamenných a betonových imitacích. Vzhled se většinou odvíjí od novinek, které se zase odvíjí rok co rok od interiérových trendů. 

Dostupné formáty 

Dříve se vyráběly vinylové podlahy spíše v menším formátu. Obvyklá délka byla 0,7 m. Dnes jsou na trhu spíše k dostání vinyly s délkou 1,2 m až 1,8 m. 

Výběr podle způsobu pokládky 

Vinylovou podlahu do interiéru můžete vybrat nejen podle dekoru, ale také podle způsobu pokládky. Na trhu jsou k dostání dva druhy - lepené a ty, které se spojují mechanickým zámkem.

Obě varianty mají své pro i proti. Plovoucí vinylové podlahy se v případě poškození snadno vymění, u lepeného vinylu je oprava složitější a u vinylu v roli v podstatě nemožná.

Přednosti vinylů:

● dokonalá imitace struktury dřeva, 

● nenáročná údržba, 

● snižuje kročejový hluk, 

● dlouhá životnost a odolnost, 

● nenáročná údržba. 

Dejte si pozor na... 

Vinyl sice patří k odolným materiálům, který jen tak něco nepoškodí, ale pozor byste si měli dát na ostré předměty, se kterými si bohužel nerozumí. 

Totéž se týká i vlhkosti. Sice se nedá říct, že vinylové podlaze vadí vlhkost jako taková, protože své uplatnění nachází v koupelnách i v kuchyních, ale vadí jí delší působení rozlité vody. 

V případě vylití je tedy nutné ji okamžitě vytřít. Neboť jsou vinylové podlahy většinou na HDF deskách nebo na nosičích z korku. A jakmile dojde k jejich nasáknutí vodou, dochází k nabobtnání a tedy i nevratnému poškození. Tento problém lze minimalizovat tím, že si zvolíte vinyl v rolích. Tím nevznikají téměř žádné spoje a odolnost proti vlhkosti je tak vyšší. 

img

Trendy v roce 2019 

Letošní rok přeje širokým prknům. Takže čím širší a delší, tím lepší. Letos vedou také světlé barvy v čele s šedou, bílou a světle hnědými odstíny, které dokážou každou místnost opticky rozšířit a prosvětlit. 

Jako tomu bylo i v minulosti, tak i nadále budou populární vinylové podlahy imitující dřevo a kámen. A trend, který ani letos nevyšel z módy, je kvalita a odolnost. Pokud tedy máte v plánu vybírat novou podlahu do svého interiéru, sáhněte po kvalitní nadčasové krytině místo nízké ceny. Odměnou vám pak bude její dlouhá životnost.  Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Pitný režim je jen byznys. Co na to říkají odborníci?

Pitný režim je jen byznys. Co na to říkají odborníci?

Životní styl

Je často až fanatické vyzdvihování nutnosti pít nesmysl, či dokonce dobře promyšlený byznys s balenou vodou? Někteří odborníci tvrdí, že pokud tělo potřebuje vodu, řekne si žízní a více vody je spíše na škodu. Na druhou stranu je potvrzené, že dostatek čisté vody je nezbytný pro správné fungování orgánů, únavě a pomáhá i při hubnutí.

TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.