Vinylové podlahy - praktičnost a atraktivita v jednom

Vinylové podlahy nejsou v dnešní době už žádnou novinkou. Díky svým skvělým vlastnostem se zabydlely už v mnoha interiérech. Využití nachází téměř ve všech místnostech. Jaké vlastnosti vám vinyl nabízí? A z čeho můžete dnes vybírat? To se dozvíte v dnešním článku.

img

Výběr vzhledu vinylu 

Co se týče samotného vzhledu, stejně jako je tomu i jiných druhů podlah, tak i vinylové podlahy jsou dostupné v dřevěných, kamenných a betonových imitacích. Vzhled se většinou odvíjí od novinek, které se zase odvíjí rok co rok od interiérových trendů. 

Dostupné formáty 

Dříve se vyráběly vinylové podlahy spíše v menším formátu. Obvyklá délka byla 0,7 m. Dnes jsou na trhu spíše k dostání vinyly s délkou 1,2 m až 1,8 m. 

Výběr podle způsobu pokládky 

Vinylovou podlahu do interiéru můžete vybrat nejen podle dekoru, ale také podle způsobu pokládky. Na trhu jsou k dostání dva druhy - lepené a ty, které se spojují mechanickým zámkem.

Obě varianty mají své pro i proti. Plovoucí vinylové podlahy se v případě poškození snadno vymění, u lepeného vinylu je oprava složitější a u vinylu v roli v podstatě nemožná.

Přednosti vinylů:

● dokonalá imitace struktury dřeva, 

● nenáročná údržba, 

● snižuje kročejový hluk, 

● dlouhá životnost a odolnost, 

● nenáročná údržba. 

Dejte si pozor na... 

Vinyl sice patří k odolným materiálům, který jen tak něco nepoškodí, ale pozor byste si měli dát na ostré předměty, se kterými si bohužel nerozumí. 

Totéž se týká i vlhkosti. Sice se nedá říct, že vinylové podlaze vadí vlhkost jako taková, protože své uplatnění nachází v koupelnách i v kuchyních, ale vadí jí delší působení rozlité vody. 

V případě vylití je tedy nutné ji okamžitě vytřít. Neboť jsou vinylové podlahy většinou na HDF deskách nebo na nosičích z korku. A jakmile dojde k jejich nasáknutí vodou, dochází k nabobtnání a tedy i nevratnému poškození. Tento problém lze minimalizovat tím, že si zvolíte vinyl v rolích. Tím nevznikají téměř žádné spoje a odolnost proti vlhkosti je tak vyšší. 

img

Trendy v roce 2019 

Letošní rok přeje širokým prknům. Takže čím širší a delší, tím lepší. Letos vedou také světlé barvy v čele s šedou, bílou a světle hnědými odstíny, které dokážou každou místnost opticky rozšířit a prosvětlit. 

Jako tomu bylo i v minulosti, tak i nadále budou populární vinylové podlahy imitující dřevo a kámen. A trend, který ani letos nevyšel z módy, je kvalita a odolnost. Pokud tedy máte v plánu vybírat novou podlahu do svého interiéru, sáhněte po kvalitní nadčasové krytině místo nízké ceny. Odměnou vám pak bude její dlouhá životnost.  Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!

DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.NOVÉ
Trápí vás problematická pleť? Možná jen nevíte, jak ji správně čistit

Trápí vás problematická pleť? Možná jen nevíte, jak ji správně čistit

Kosmetika komerční článek

Můžete sáhnout po těch nejkvalitnějších krémech, vybírat drahá pleťová séra a přesto nebudete při pohledu do zrcadla spokojená. Pokožka reaguje na zdánlivé maličkosti, působení vnějšího prostředí i to, jak se stravujeme. Naprostým základem je však správné čištění. Víte, jak na to?