Zabouchli jste si dveře? Jak neutratit ani korunu

Malé či větší nehody se dějí snad v každé domácnosti. Obzvláště, pokud máte doma malé děti, něco se přihodí snad každou chvíli s většími, či menšími škodami. Pokud se zabezpečíte dopředu, pak vás tyto nehody budou stát jen chvíli nepohodlí, vše za vás zaplatí pojišťovna.

img

Komu se v životě nepodařilo zabouchnout si dveře, nebo vytopit sousedy? V tu chvíli musíte jednak situaci řešit, tedy najít někoho, kdo vám pomůže, navíc jeho služby poté uhradit. Nemusí se vůbec jednat o malé částkym už proto, že se platí za výjezd, dále za to, že bylo třeba nehodu řešit v kteroukoliv denní či noční dobu. Třeba za obyčejné odemknutí zámku při zabouchnutých dveřích zaplatíte v současné době kolem dvou tisíc korun. A stres s hledáním volného opraváře, jeho voláním a domlouváním opravy není také nic příjemného. Tomu všemu lze předejít tím, že si svůj domov pojistíte a budete díky tomu využívat také asistenční služby, které jsou s pojištění nemovitosti, ale i pojištění domácnosti spojené.

Služby s limitem

To, že toto pojištění nehradí jen škody, ke kterým při nějakém tom maléru dojde, ale kryje také práci nutnou k okamžitému odstranění nouzového stavu, ví překvapivě málo z těch, kdo toto pojištění uzavírá. A je to škoda, protože peníze, které za řemeslníka zaplatí, vydá zcela zbytečně. Odpustit si může také snahu o vyhledání vhodného řemeslníka. K tomu totiž slouží asistenční linka pojišťovny, na kterou je možné se obrátit 24 hodin denně. Zde vás operátor spojí s dostupným řemeslníkem, který vám pomůže nouzový stav zvládnout. Jak je to s placením? Pro asistenční služby se stanovuje určitý limit. Tyto limity zjistíte v podmínkách konkrétní pojišťovny. Tak například u jedné pojišťovny si můžete nechat otevřít zabouchnuté dveře zdarma dvakrát za rok, pokaždé s limitem do dvou tisíc. Co je nad tento rámec, hradíte sami, ale na asistenční linku se můžete vždy obrátit alespoň pro sjednání volného zámečníka.

Rozsah služeb podle pojišťovny

Do asistenčních služeb patří dále například práce deratizátora, instalatéra, topenáře, elektrikáře, sklenáře, pokrývače, tesaře, klempíře. Pojišťovna vám při nouzových situacích velkého významu může uhradit také náhradní ubytování. Výčet asistenčních služeb vždy závisí na konkrétní pojišťovně, proto důrazně doporučujeme prostudovat si smlouvu s pojišťovnou, kterou chcete podepsat. Pokud si nejste v případě nouze jisti, na jaké služby máte nárok, je dobré jako první volat vždy asistenční linku pojišťovny, kde vám poradí. Jak sami vidíte, pojištění majetku se vyplatí a jde o parťáka pro všechny nouzové a náročné situace. Jak ho uzavřít? Doporučujeme využít kalkulačku pojištění nemovitosti, do které uvádíte velikost nemovitosti apod. a získáte nabídku na pojištění od různých pojišťoven.  Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


NOVÉ
5 letních tipů pro pohodlné nošení kontaktních čoček

5 letních tipů pro pohodlné nošení kontaktních čoček

Životní styl komerční článek

Začíná léto a k němu patří pobyt na slunci, koupání, cestování či výlety do přírody. Každý z nás by pak měl věnovat péči o své oči zvýšenou pozornost, zejména pokud nosí kontaktní čočky. Abyste měli jistotu, že o své oči a čočky pečujete v létě správně, přinášíme vám pět tipů, které vám pomohou ať jsou vaše oči v bezpečí i během horkých letních dnů.

ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.NOVÉ
K moři v pokročilé fázi těhotenství? Ano, když se předem připravíte

K moři v pokročilé fázi těhotenství? Ano, když se předem připravíte

Životní styl komerční článek

Jste v radostném očekávání, před narozením nového člena rodiny byste ale ještě ráda stihla relax u moře? Pokud je vaše těhotenství pohodové, cestování si nemusíte odpírat. Poradíme, jak je to s dovolenou před termínem a na co si dát pozor.