Chci zhubnout. Mám cvičit ráno nebo večer?

Je efektivnější cvičit z hlediska hubnutí ráno nebo to je lepší nechat až na večer? Dá se vůbec určit, jaká je ideální denní doba cvičení pro hubnutí?

Ideální doba na cvičení

S nadsázkou se dá říct, že ideální doba na cvičení je vždycky. Je úplně jedno, jestli si půjdete zacvičit v šest ráno, ve dvě odpoledne nebo v sedm večer. Zásadní je, že nebudete sedět doma na gauči a baštit chipsy. Běžte cvičit tehdy, kdy se cítíte nejlépe. Pokud cvičíte ze všeho nejraději ráno, není důvod to měnit. Pokud jste spíše sova, jděte na trénink nebo si zaběhat až k večeru.

zoom

Jíst, či nejíst

Úskalím cvičení v brzkých ranních hodinách je pro mnohé jídlo. Těsně před fyzickou aktivitou není ideální se nacpat, jenže komu by se chtělo vstávat ještě o hodinu dříve, aby mu před sportem vytrávilo? Řešením je cvičení nalačno. Ovšem pouze v případě, že se vám s prázdným žaludkem cvičí dobře. Cvičíte nalačno, protože díky tomu spálíte více tuku? Nenechte se zmýlit. Úspěch hubnutí tkví v celkovém denním příjmu a výdeji. Cvičení nalačno vás v tomto směru nespasí.

Kdy raději necvičit

Necvičte, pokud se necítíte dobře, jste vyčerpaní, nemocní, extrémně hladoví nebo protivní, takže byste svým výrazem otrávili všechny kolem. :-) Pokud se však bavíme o denní době, ideální není cvičení v příliš brzkých hodinách (ve 04:30 ráno spěte) ani příliš pozdě večer. Koneckonců je to ale vaše věc a hlavně značně individuální. Z mého pohledu to závisí i na ročním období. V horkém létě se běhá lépe časně ráno, ale i pozdě večer. Klidně v deset.

Jak to máte vy? Napište nám to do komentáře pod článek.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
3 tipy k lepšímu spánku

3 tipy k lepšímu spánku

Životní styl komerční článek

Průměrný člověk stráví spánkem až jednu třetinu života. A aby to byl čas strávený kvalitně, je potřeba tomu v některých případech trošku pomoci. Řadíte-li se mezi spáče, kterým zdlouhavé usínání nebo noční buzení nic neříká, máte vyhráno, ovšem pokud patříte do té druhé skupiny, inspirujte se v našem článku, jak docílit lepšího spánku a konečně si pořádně odpočinout.

NOVÉ
Příběh Regionální potraviny

Příběh Regionální potraviny

Životní styl komerční článek

Včelí farma Vostoupalovi se pyšní prestižním oceněním Regionální potravina.DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.