Alginátové masky - působení, použití, vlastnosti

Alginátové masky fungují téměř jako žehlička na pleť, a tak jsou mezi ženami i muži čím dál oblíbenější. Řadí se mezi nejefektivnější produkty péče o pleť. Jestliže jste doposud tento zázrak nevyzkoušeli, doporučujeme to rychle napravit. Jakmile ho jednou zkusíte, už nebudete chtít používat žádnou jinou péči. Přesvědčte se sami.

img

Alginátové masky: Trend, který skutečně funguje

V reklamách se nás neustále snaží přesvědčovat o tom, která značka a produkt je účinnější. Pokud na vlastní kůži vyzkoušíte tzv. alginátovou masku, rychle pochopíte, co je skutečný zázrak beauty scény. Nejenže oproti konkurenci, která často slibuje nemožné, a ještě obsahuje chemii, opravdu zajišťuje viditelné výsledky, ale navíc je vhodná k použití na jemnou pokožku očí a rtů. Co přesně tedy taková kosmetika umí a jak se používá? 

Alginátové masky se vyrábí z hnědých řas obsahující pro lidskou kůži velice prospěšnou látku - kyselinu alginátovou, přesněji tedy její soli. Často je díky svým vlastnostem alginát sodný přirovnávám ke kyselině hyaluronové, neboť váže obrovské množství vody. Výsledkem je tak gelová hmota nabitá minerály, vitamíny a dalšími pro pleť výživnými látkami. 

Jakmile ji aplikujete na pleť, okamžitě se k ní "přicucne" a ihned ji začne intenzivně hydratovat a tím i vyživovat, regenerovat a vyhlazovat

Alginátové masky / masky z mořských řas se zpravidla vyrábějí v různých kombinacích. K hlavní složce masky - alginátu - bývá přidána jiná aktivní látka, která určuje, pro který typ pleti je maska vhodná a zlepšuje její účinnost. Například se jedná o extrakt z bambusu, zeleného čaje, mořských řas, kdouloně, Myrtovníku citronového atd. 

Vlastnosti a působení alginátové masky 

Alginátové masky jsou známé především pro svůj výrazný omlazující efekt. Jsou vhodné hlavně pro suchou, ochablou, na dotek drsnou a zralou pokožku. 

Výsledky viditelné po první aplikaci: 

  • pokožka vypadá svěže, je napnutá a regenerovaná, 
  • rozšířené póry se viditelně zužují, 
  • mizí stopy po akné, drobné záněty a otoky, 
  • zlepšuje se tok krve. 

Další univerzální vlastnosti alginátové masky! 


  • Intenzivně zvlhčuje jednotlivé vrstvy kůže. 
  • Zabraňuje ztrátě vody z pleti. 
  • Pomáhá zlepšit látkovou výměnu - odvádí z pleti toxiny. 
  • Povadlé pleti navrací schopnost vyrábět kolagen napomáhající napínání kontur tváře. 
  • Mastnou pleť zanechává svěžejší, jelikož značně reguluje činnost mazových žláz. 
  • Kombinované pleti poskytuje důležité výživné látky.
Mimoto tyto blahodárné masky z mořských řas mnohonásobně zesilují účinek aplikovaného krému či séra. 

Jak alginátovou masku používat?

Většina alginátových masek se před použitím musí smíchat s minerální vodou. A to přibližně v poměru 15 g masky a cca 40 ml vody. Po důkladném promíchání získáte hustou konzistenci ideální k aplikaci - vzniklou masku naneste špachtličkou na obličej, krk a dekolt. Nechte 15 až 20 minut působit a následně ji sloupněte z obličeje. Případné zbytky odstraňte vodou nebo pleťovým tonikem. Použití alginátové masky je snadné a zvládne ho skutečně každý. 

Před prvním použitím se vždy doporučuje provést test snášenlivosti. Komentáře

Nepřihlášený uživatel nemůže komentovat

Zde se můžete Zaregistrovat, případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


TIPY A TRIKY
Chci zhubnout. Mám cvičit ráno nebo večer?

Chci zhubnout. Mám cvičit ráno nebo večer?

Životní styl

Je efektivnější cvičit z hlediska hubnutí ráno nebo to je lepší nechat až na večer? Dá se vůbec určit, jaká je ideální denní doba cvičení pro hubnutí?

TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.