Dobře zařízená domácnost vám ušetří mnoho starostí

V každé domácnosti je nezbytné vyčlenit určitý čas úklidu a běžné provozní údržbě. Zpravidla nejde o čas, který by si jednotliví členové domácnosti příliš užívali, jde spíše o ?nutné zlo?. Naštěstí existují způsoby, jak množství času i peněz, které musíte provozu své domácnosti věnovat, výrazně snížit.

img

Správné nastavení osvětlení 

Možná by vás nenapadlo, že i v případě, že už využíváte úsporné zářivky, existuje stále prostor pro úsporu v oblasti osvětlení. Světlo například můžete lépe zacílit. V obývacím pokoji může vedle pohovky stát stojací lampa. Ta postačí například na čtení nebo jako tlumené světlo při sledování televize. Díky tomu, že je světlo dobře zacílené, můžete používat slabší zdroj. 

Druhou variantou, která se hodí především do předsíně, je instalace pohybových senzorů. Pohybové senzory budou automaticky rozsvěcet a zhasínat světlo při vašem průchodu. Díky tomu budete svítit maximálně efektivně ? světlo nikdy nemůže zůstat rozsvícené, když není potřeba. Ušetříte si tak mnoho nervů s upomínáním těch členů domácnosti, kteří světlo v předsíni neustále rozsvěcují, ale na zhasínání již nepamatují. 

Využívejte moderní spotřebiče a chytrou domácnost 

Automatické pračky dnes již považujeme za samozřejmou součást našich životů. Přitom nám v životě pomáhají jen pár desítek let, což je s ohledem i na pouhou moderní historii lidské civilizace neuvěřitelně krátká doba. 

Proč se tedy bránit novinkám, které lidem pomáhají pouhé jednotky let? Zatímco pračka se již nachází v každé domácnosti, o spotřebičích, jako je sušička prádla, myčka nádobí nebo třeba robotický vysavač, to ještě zdaleka neplatí. 

Také tyto spotřebiče vám přitom mohou ušetřit mnoho každodenních starostí. Oděvy jednoduše přendáte z pračky do sušičky, budou brzy suché. V myčce nádobí se zase všechny talíře, hrnečky a příbory samy omyjí ? a ještě ušetříte za vodu. A robotický vysavač zase, například během vaší nepřítomnosti, v domácnosti sám vysaje nepořádek. 

S moderní chytrou domácností pak můžete automatizovat i vytápění či chlazení interiéru. O vše se postarají teplotní senzory a automatické hlavice na topení či automatické venkovní žaluzie.

Nedělejte si to složitější 

Stále samozřejmě existuje mnoho míst, kde vám spotřebiče nepomohou a na řadu přichází ruční práce. Proto byste při zařizování své domácnosti měli myslet na její praktičnost. 

V případě povrchů (ať už jde o podlahy, obklady, či nábytek nebo vodovodní baterie) zkuste preferovat mat před leskem. Lesklý povrch doslova přitahuje otisky prstů, které jeho vzhled kazí. Bez každodenního leštění se neobejdete. 

Pomůže ale i správná organizace. Vše by mělo být po ruce a každý předmět by zároveň měl mít pevné místo, kam patří. Díky tomu nebudete trávit čas hledáním ztracených a zbytečným chozením pro věci, které jsou jinde, než by být měly. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.

TIPY A TRIKY
Chci zhubnout. Mám cvičit ráno nebo večer?

Chci zhubnout. Mám cvičit ráno nebo večer?

Životní styl

Je efektivnější cvičit z hlediska hubnutí ráno nebo to je lepší nechat až na večer? Dá se vůbec určit, jaká je ideální denní doba cvičení pro hubnutí?DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.