Krása šitá na míru

Ženy se rády hodnotí, dávají si navzájem různé nálepky a posuzují věk jedna druhé. „Musí jí být něco přes 40. Téhle je minimálně 50. Téhle není rozhodně víc než 25…“ Podle čeho ale věk určují? Paže i krk patří mezi znaky, které nelžou, jedna oblast ovšem věk předpovídá s tou nejvyšší přesností. Víte která? Obličejový ovál.

Jen co překleneme pětadvacítku, začínáme zaznamenávat, jak naše pleť chabne, objevují se první vrásky a kontury obličeje začínají klesat. Nejdřív je jejich pohyb plíživý a málo patrný, po třicítce a po čtyřicítce už si ale těžko nelze nevšimnout. Mohou za to kolagenová vlákna v pokožce, která v průběhu let ochabují a povolují se, a v obličejovém oválu je tento pohyb zejména vidět. „Syslíky“, druhá brada, na kráse nepřidá ani jedno.

V rámci estetické medicíny je dnes největší pozornost věnována neinvazivním technikám obličejového omlazení, které přináší minimalizované riziko a nevyžadují žádnou rekonvalescenci. Převážně proto se v posledním desetiletí začala těšit velké oblibě zejména technologie niťového liftingu. Různými typy nití a různými technikami jejich aplikace tak moderní estetická medicína doslova přetéká.

Lifting během jediné hodiny

Vůbec tou nejnovější generací niťového liftingu je tzv. Art Filting. Jde de facto o nový typ faceliftu založený na využití kombinace unikátních biokompatibilních nití. Dva typy speciálních nití se při něm umísťují do hlubokých vrstev kůže, na nichž při každém liftingu záleží nejvíce. To jim umožňuje nejen efektivně pozvednout měkkou tkáň povolenou v důsledku procesu stárnutí, ale také ji fixovat do požadovaného stupně tak, aby se výsledný efekt dlouhodobě neměnil.

Nitě jsou navíc při své aplikaci umístěny ve speciálních netraumatických kanylách, což lékaři umožňuje zcela se obejít bez jakýchkoliv řezů, ale také bez zaplétávání či uzlování nití. Efekt Art Filtingu je velmi přirozený a hlavně okamžitě viditelný. V průběhu následujících týdnů pak kůže k nitím ještě zcela přilne, a proto je maximální možný výsledek viditelný až po třech měsících. Vydrží ovšem až čtyři roky a není po něm potřeba žádná rekonvalescence. Tedy kromě fixační masky, kterou si přibližně ve dvou týdnech po ošetření nasazujete na noc.

Art Filting vs. mezonitě

„Pro mnoho pacientů jsou nitě jako nitě, ačkoliv mezi nimi existují velmi důležité rozdíly,“ říká korektivní dermatoložka kliniky Mediestetik MUDr. Helena Reisingerová. Mezi ty nejvyhledávanější podle ní dnes patří bezesporu mezonitě, které mají s Art Filtingem mnoho společného. Při obou procedurách se totiž do pokožky aplikují biokompatibilní nitě a v obou případech se tyto nitě začas přirozeně rozpustí. Postup, jakým se zavádějí, a zejména jejich funkce v pleti je ovšem zcela odlišná.

„Zatímco mezonitě slouží spíše ke zpevnění pokožky a jako prevence jejího chřadnutí, Art Filting je mírnější alternativou chirurgického faceliftu. Pokožce totiž dopřává velice výrazný liftingový efekt, zatímco zůstává pouze mini-invazivní technologií,“ vysvětluje MUDr. Reisingerová. Art Filting je podle ní vhodný i pro pacienty s výraznými kožními převisy, kteří už byli indikováni na klasický chirurgický facelift. Art Filting je oproti němu daleko nenáročnější, nevyžaduje žádnou rekonvalescenci a díky pozitivnímu vlivu na produkci kolagenu také zlepšuje strukturu pokožky, na což klasická operace nestačí. „Zvolit si Art Filting namísto chirurgie je vždycky chytrým tahem,“ dodává dermatoložka.


Fotogalerie

 

Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!

ABSOLUTNÍ HIT TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Šmejdi chtějí vydělávat na koronaviru

Životní styl

Nahlaste prosím všechny podezřelé inzeráty, tedy ty, které nabízejí respirátory a roušky, případně dezinfekční gely.NOVÉ
Zánět spojivek může být zákeřný. Jak s ním bojovat?

Zánět spojivek může být zákeřný. Jak s ním bojovat?

Životní styl komerční článek

Zánět spojivek si lidé často zaměňují s obyčejnou podrážděností očí od obrazovky počítače. Rozhodně byste ho ale neměli podceňovat, oči jsou velmi křehké. Jaké jsou příznaky zánětu spojivek a jak ho léčit?