Připadá vám plastika nevkusná? Pak jste zatím jen nepoznali moderní alternativy

Zatímco někdo si plastickou operací dopomáhá k „normálnímu“ vzhledu a snaží se tak pouze skrýt nehezké vady, jiní své tělo touží nápadně vylepšit a upoutat na sebe pozornost. S výrazně zvětšeným poprsím, rty či nepřirozeně vypnutou pokožkou bez mimiky se často setkáváme v bulvárních magazínech i televizních reportážích. Kvůli tomu plastické zákroky mnoho lidí vnímá negativně, jako „umělost“. Přehnané vylepšování celebrit má však svoji umírněnější podobu, která si odsuzování nezaslouží.


img

Konzultace s plastickým chirurgem dá reálné obrysy představě, kterou žena o vylepšení svého těla má.

Také by vás lákalo o číslo nebo dvě větší poprsí, ale děsí vás, jak nevkusně vypadají leckteré modelky, herečky a další známé tváře? Tyhle předsudky hoďte klidně za hlavu, protože po konzultaci s rozumným a profesionálním plastickým chirurgem naleznete v současnosti nejeden způsob, jak zformovat své vnady do vysněné velikosti a zároveň s maximálně přirozeným vzhledem.

Jestliže si místo několika velikostí necháte ňadra zvětšit o jednu či dvě, nemusíte mít obavu z toho, že byste své okolí nějak zvlášť šokovala. Klasické silikonové implantáty, které se vyrábějí v nejrůznějších tvarech, aby seděly přání a tělesným dispozicím klientky, lze dnes zaměnit za vyplnění prsou vlastním tukem. Tím docílíte nejen přirozeného vzhledu, plastický zákrok není pak patrný ani na pohmat.

zoom Zvětšit

Větší ňadra si klientky mohou vyzkoušet i nanečisto díky speciálním vycpávkám, jež mají k dispozici na plastických klinikách.

„Lipotransfer, tedy vyplnění prsou vlasním tukem, je vhodná pro ženy, které chtějí poprsí zvětšit pouze o půl až jednu velikost, případně pouze vyplnit dekolt. Při požadavku výraznější změny objemu prsou je možné výkon opakovat s odstupem času. Největší výhodou je, že není použit cizí materiál, který by se tělo mohlo snažit vyloučit,“ popisuje MUDr. Ján Pilka, zakladatel kliniky plastické a estetické chirurgie Aesthevita.

Rty smyslné, nikoliv směšně obří

Podobně jako s ňadry je to se rty. Která z žen by nechtěla mít smyslně plné rty, na kterých vypadá skvěle každá rtěnka a jejichž úsměv dostane muže do kolen. Opět platí, že zvětšení objemu rtů na několikanásobek nejspíš nikdy nebude vypadat jako dar přírody. Není však problém vrozeným dispozicím trochu napomoct.

I zde se využívá vlastní tuk pacientky. Zákrok trvá zhruba jen hodinu a ve spolupráci se zkušeným plastickým chirurgem se pacientka nemusí bát, že by výsledek narušil její přirozené rysy obličeje. „Vzhledem k tomu, že v obličeji používáme zvýšenou mimiku, dochází k vyššímu vstřebání aplikovaného tuku, než je tomu u jiných partií těla. Je tedy možné, že se výkon v zájmu dosažení optimálního výsledku opakuje s odstupem 3 až 6 měsíců,“ vysvětluje Pilka.

Bez vrásek a s emocemi

Říká se tomu honba za ztraceným mládím. Nezřídka kdy se ale setkáváme s „žehlením“ prvních vrásek už u mladých žen okolo třicítky. Hojně využívaný botulotoxin je však často zbaví nejen stop přibývajících let, ale také přirozené mimiky obličeje. Údiv, radost, smutek a další základní emoce se pak v jejich tvářích těžko čtou.

zoom Zvětšit

Lifting obličeje si dnes často nechávají dělat i mladé ženy kvůli prvním vráskám.

Možná vás právě toto odrazuje od pokusu vrátit svému vzhledu pár let zpátky. I zde však existuje šetrnější alternativa v podobě vyhlazení kůže vlastním tukem a další způsoby liftingu obličeje, které vaši tvář nepromění v masku. „Existuje více chirurgických způsobů faceliftu. Výběru konkrétní metody předchází individuální posouzení klienta a jeho přání. Moderní koncepce estetické obličejové chirurgie kombinují v rámci jedné operace více typů zákroků,“ říká Pilka.

Pokud tedy zvažujete plastickou operaci, nenechte se odradit výsledky, které se vám nelíbí. Po vhodné volbě pracoviště a pečlivé konzultaci s chirurgem, jistě dojdete k vytouženému výsledku. Hlavní je nestát si na svém za každou cenu, ale nechat si poradit, protože odborník s léty praxe přece jen lépe předjímá výsledek operace.Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Minimální jizva, přirozený tvar a doživotní záruka – to jsou silikonové implantáty Motiva

Minimální jizva, přirozený tvar a doživotní záruka – to jsou silikonové implantáty Motiva

Plastická chirurgie

S příchodem implantátů Motiva na český a slovenský trh se klientkám otevřely zcela nové obzory. Augmentace, tedy zvětšení prsou, je mnohem bezpečnější, bez pooperačních komplikací a rovněž s minimální jizvou. A nejen to.

NOVÉ
Věříte v magické účinky proteinu? A co o něm vlastně doopravdy víte?

Věříte v magické účinky proteinu? A co o něm vlastně doopravdy víte?

Životní styl

Proteinový koktejl patří mezi nejoblíbenější doplněk stravy ve fitness komunitě. Někteří si bez něj nedokážou představit den a věří tomu, že právě díky proteinu v podobě koktejlu po tréninku jim narostou svaly a dosáhnou vrcholné formy.TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.