Trápí vás suché a podrážděné oči? Někdy stačí vyměnit čočky

Únava, pálení a pocit suchých očí trápí stále více lidí. Ještě častěji s nepříjemnými pocity v oku bojují nositelé kontaktních čoček. Těm přitom často stačí pouze vyměnit stávající čočky za modernější.

img

"Čím dál více pacientů k nám do optiky přichází s podobnými symptomy - pálení v očích, únava očí, pocit suchého oka, někdy i bolesti hlavy a celková únava. Souboru těchto symptomů se říká syndrom suchého oka a souvisí s životním stylem současné populace - především s tím, že většinu času trávíme uvnitř a několik hodin denně se díváme do digitálních obrazovek," říká optometristka společnosti Lentiamo Lucie Macháčková. 

Čočky proti suchému oku 

Ještě více syndrom postihuje nositele kontaktních čoček. Podle průzkumu společnosti Bausch and Lomb 82 % uživatelů silikon-hydrogelových kontaktních čoček projevuje zájem o takové, které pomáhají předcházet pocitu suchého oka nebo jej redukují. Proto společnost přišla na trh s kombinací dvou speciálních technologií. První z nich je Advance Moisture Seal?, která v čočkách dokáže udržet až 96 % původní vlhkosti i po 16 hodinách. Druhou je technologie Comfort Feel, která uvolňuje složky pro pohodlí a zdravé oči, které jsou navržené tak, aby chránily, obohacovaly a stabilizovaly slzný film. 84 % dotázaných uživatelů potvrdilo, že nošení těchto čoček neprovází podráždění ani jiný diskomfort. 

img

Tip: Jednodenní kontaktní čočky Bausch + Lomb ULTRA? ONE DAY jsou pohodlné na celodenní nošení. Na lentiamo.cz koupíte balení 30 ks za 659 Kč nebo 90 ks za 1969 Kč. 

Kontaktní čočky pro 21. století 

Kontaktní čočky prošly od svého vzniku dlouhou evoluci a stále se vyvíjí nové technologie, které více vyhovují současnému stylu života a potřebám populace 21. století. Přesto ne každý uživatel jde s dobou. "Jsou rodiny, kde se dědí značka čoček z generace na generaci. Maminka například nosí čočky z hydrogelu, které jí byly aplikované před 20 lety, a stejné doporučí i dceři nebo synovi," vysvětluje optometristka. Dnes se ale kontaktní čočky vyrábí hlavně ze silikon-hydrogelu, který propouští mnohem více kyslíku a čočka je pro oko pohodlnější. 

Nepříjemné pocity v oku mají negativní vliv na produktivitu práce i celkovou spokojenost. Vedle moderních čoček odborníci doporučují nezapomínat na mrkání, pít hodně tekutin a případně používat zvlhčující kapky do očí. 

Kontaktní čočky ULTRA? ONE DAY jsou zdravotnický prostředek určený ke korekci zraku. Pečlivě si přečtěte návod na použití.  Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.


Mohlo by vás také zajímat


DOPORUČUJEME
3 tipy k lepšímu spánku

3 tipy k lepšímu spánku

Životní styl komerční článek

Průměrný člověk stráví spánkem až jednu třetinu života. A aby to byl čas strávený kvalitně, je potřeba tomu v některých případech trošku pomoci. Řadíte-li se mezi spáče, kterým zdlouhavé usínání nebo noční buzení nic neříká, máte vyhráno, ovšem pokud patříte do té druhé skupiny, inspirujte se v našem článku, jak docílit lepšího spánku a konečně si pořádně odpočinout.

DOPORUČUJEME
K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

Životní styl

Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.