Vyznejte lásku květinou

Chcete své vyvolené vyznat city, ale stydíte se? Nebo si říkáte, že lepší, než slova jsou činy a drobné dárky? Máme pro vás tip. Řekněte to květinou!

A nemusí to nutně být pugét 100 růží. I když – která žena by takovou kytici ráda nedostala, že? Stejnou radost ale udělá i malá kytička. Důležité je, že je darovaná z lásky, pěkně od srdíčka.

Vyvarujte se přitom květin, které žena nemá ráda. To by ji pěkně dopálilo. Když si nejste jisti, zkuste se zeptat její maminky či kamarádky. Nebo prostě pozorujte, na které květiny se dívá s láskou.

Využít můžete i květomluvu

Teď možná namítnete, že květiny nemluví. Opak je pravdou. Mluví beze slov. Jejich druh i barva. Co jednotlivé květiny znamenají?

Růže

Jednoznačně nejoblíbenější květina zamilovaných. Stejně jak rozkvétá růže, kvete i láska. Pak se rodí poupě. Její trny mohou zranit a kdo se o ně už někdy píchl potvrdí, že to pěkně bolí. Stejně jako zlomené srdce nebo zklamání v milované osobě.

Rudá růže vyjadřuje vášeň, ale i díky. Řekne za vás i ta dvě prostá, ale na vyslovení těžká slovíčka. Která? Přeci „Miluji Tě“. Bílá růže je symbolem čistoty a svědomí, oranžová znamená touhu. 

Gerbera

Jednoduchá květina, v níž se skrývá velká upřímnost. Pochází z jihovýchodní Afriky, kde roste jako trvalka. Její velké květy pastelových barev zaujmou snad každou ženu.

Když muž své vyvolené daruje gerberu, říká jí, že jí bude navždy věrný a nikdy ji neopustí. Pokud žena má nejradši právě gerbery, věří v pravou lásku.

Tulipán

Červený tulipán vyjadřuje lásku, žlutý pýchu a oranžový povrchní krásu. Kytice různobarevných tulipánů opěvuje krásu očí. 

Obecně tulipány symbolizují lásku a slávu. V Osmanské říši se staly národním symbolem bohatství i přesto, že v zemích jako Řecko a Afrika rostou „jen tak“. My si je spojujeme spíš s Nizozemím, kam se na lány pestrobarevných tulipánů jezdí dívat turisté snad z celého světa.

Orchidej

Znamená lásku a věrnost. Její barva nehraje až tak roli. Stejně tak je jedno, zda darujete orchidej řezanou, nebo v květináči. Jejím prostřednictvím se můžete zeptat, zda lze ženino srdce obměkčit.

Hyacint

Spolu s ním ženě darujete i své srdce. Vyjadřujete jí svou hlubokou lásku. Patříte jen a jen jí. Ale pozor – žlutý hyacint může symbolizovat žárlivost.

img

A co barvy?

I ty dokáží vyjádřit víc, než tisíce slov. Barvomluva vyjádří vaše city, aniž byste museli vůbec promluvit.

  • Bílá = čistota, nevinnost
  • Růžová = láska, něha, romantika
  • Žlutá = odpuštění i žárlivost
  • Oranžová = vášeň a bohatství
  • Červená = láska, vášeň (záleží i na odstínu a sytosti barvy)
  • Fialová = věrnost i pokora
  • Modrá = věrnost, přátelství
  • Černá = smutek a důvěra

Na nic nečekejte a vyznejte ženě své city ještě dnes. Zapomeňte na výmluvy, že květiny jsou drahé a přitom nevydrží. Neříkejte, že nemáte čas. Existuje rozvoz květin. A že si myslíte, že ženu květina nepotěší? Tak to neznáte ženy. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Omlazení si zaslouží i vaše zuby

Omlazení si zaslouží i vaše zuby

Estetická dermatologie

Staráte se ráda o svůj zevnějšek, slovo antiaging vám není cizí? A jak jste na tom s péčí o zuby? Ne každému nebo spíš málokomu nadělila matka příroda zdravé rovné bílé zuby. Naštěstí už v moderní stomatologii existuje řada zkrášlovacích procedur, které vám zajistí bezchybný úsměv.

TIPY A TRIKY
Tipy na vánoční dárky pro muže

Tipy na vánoční dárky pro muže

Životní styl komerční článek

Taky máte každý rok pocit, že Vánoce se blíží nezastavitelným tempem? Nákupní centra jsou již o víkendech zaplněná lidmi a přichází čas, kdy si opět budeme lámat hlavu nad tím, jaké dárky pro své nejbližší vybrat.NOVÉ
Správně nastavený trénink posiluje imunitu

Správně nastavený trénink posiluje imunitu

Životní styl

Trápí vás často nachlazení a nemoci? Ke zlepšení imunity dochází při změně životosprávy a zásadně ovlivnit svůj imunitní systém můžete sportem. Je ovšem důležité, abyste zvolili vhodnou sportovní aktivitu a trénink měli správně nastavený.