Wiki Omlazení je waše

Sekci Wiki na jiných webech pro ženy spíše nenajdete. Uvedení této novinky na Omlazení si tedy jistě zaslouží zvláštní článek. Wiki Omlazení bude totiž žít vlastním životem a o tom, jak se jí bude dařit, rozhodne vaše péče. Proto nám hodně záleží na tom, abychom principy fungování Wiki vysvětlili co nejlépe.

img

Nová záložka Wiki Omlazení

Proč chtít Wiki Omlazení

V české Wikipedii (cs.wikipedia.org) se toho o tématech, která zajímají ženy (a nemusí jít jen o omlazující procedury), mnoho nedočtete. Třeba takové “prodlužování vlasů” zcela bezpochyby hýbe světem, a v české Wikipedii ani ťuk. Komu nestačí povrchní znalosti, nemá se kam obrátit pro ověřené a nestranné informace. Jistě, může založit diskuzní téma na Omlazení, diskuze má však nejen své přednosti, ale i zápory.

Rozdíl mezi diskuzním tématem a heslem Wiki

zoom Zvětšit

Náčrt rozložení úvodní strany Wiki, tzv. wireframe

Diskuzní téma časem bobtná a košatí, a tím se pomalu či rychle, jistě či nejistě, dobírá k pravdě. Není až tak výjimečné, že se jí v průběhu času spíše vzdaluje, zahaluje ji mnoha slovy.

Názory jsou opravovány, měněny, brány zpět. Nezřídka se o ten správný svádí boj. Ideálním výsledkem je uspokojivé vyřešení problému, který zajímá i někoho jiného než jen zakladatelku tématu. Mylné názory v něm však zůstávají, nemažou se. Člověk se jimi musí občas doslova probrodit.

Heslo ve wiki by příliš bobtnat a košatět nemuselo, měl by se spíše jen zpřesňovat. Mylné informace v něm nebudou zůstávat, budeme je mazat a nahrazovat pravdivými. (My v tomto případě znamená vy. O tom ale až v další části).

Zatímco tedy diskuzní téma by bylo možné přirovnat ke společnému pletení stále se prodlužující šály, přičemž tajenku člověk často odhalí, jen když si šálu omotá celou kolem krku, tvorba wikihesla by spíše měla připomínat dobrušování briliantu, a nebo - ať zůstaneme více při zemi - skládání puzzle. Špatné díly skládačky budou postupně nahrazovány těmi správnými.

Wiki by měla diskuzi (a články) doplnit všude tam, kde již existuje jasná definice nějakého problému (omlazovací procedury například) a nemá smysl se o ní - jakkoliv konstruktivně - přít.

Kvalita bude záležet jen a jen na vás

zoom Zvětšit

Grafický návrh úvodní strany Wiki

Budete to vy, kdo bude témata vymýšlet a budete to vy, kdo je bude vylepšovat. Na týmu Omlazení bude vaše návrhy zpracovávat a jejich přesnost ověřovat. Každý jeden přínos ke zkvalitnění hesla bude pro historii zaznamenán uvedením vašeho nicku mezi autory hesla.

(Právě mě napadlo, že třeba na konci roku bychom nejaktivnější z vás mohli nějak odměnit. Ještě si promyslím, jak a za co přesně.).

Začátek nebude snadný

Abychom nezačali s prázdnou nádobou, naplnili jsme Wiki úvodními cca 100 hesly. Nyní bude na vás tato úvodní hesla doplnit, vylepšit, navrhnout jiné texty, výstižnější obrázky, lepší videa. A samozřejmě navrhovat hesla další. Nejlépe totiž problematiku probíranou na Omlazení znáte vy.

Plány do budoucna

Pokud se nějaké heslo přiblíží dokonalosti, pokusíme se zařídit, aby se vždy, když se daný výraz vyskytne v diskuzi, automaticky vytvořil odkaz vedoucí do wiki. Určitě začneme opatrně, abychom vám nějak diskuzi nenarušili, smysl v tom však vidíme. Když například někdo ve svém diskuzním příspěvku použije slovo “henna”, stane se z něj odkaz henna, který povede na heslo Henna ve Wiki. Koho bude zajímat, co to přesně henna je, může si kliknout. Ostatní nemusí.

Těšme se, co z Wiki vyroste

Wiki je právě narozené dítě, které vám předáváme na prahu porodnice. Doma se už o něj budete starat samy. Přejme si, abychom na to, co z něj vyroste, mohli být společně pyšní. (škyt, smrk :-) ).Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

Životní styl

Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?

DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.NOVÉ
Vyhýbání se těžkým váhám není řešením. Jak si jako žena užít posilovnu

Vyhýbání se těžkým váhám není řešením. Jak si jako žena užít posilovnu

Životní styl

Řada žen se při návštěvě posilovny vyhýbá těžkým vahám a jednoručky pro ně jsou sprosté slovo. Většinu času stráví v kardio zóně, což však ke svalovému progresu nevede. Na co se zaměřit, aby pro vás posilovna nebyla jen ztrátou času?