Nové Omlazení.cz Vás vítá

Ale že jsme si dali na čas! O nové verzi se šušká už řadu měsíců. Konečně je tady, dostala pořadové číslo 4, a zcela jistě představuje největší vývojový skok v historii Omlazení.cz. Přípravné práce byly započaty již v říjnu 2009.

img

Tolik energie tvůrcům nového Omlazení.cz po dlouhé zimě 2009/2010 rozhodně nezbylo.

Každá změna k horšímu?

Zajímavé vysvětlení sklonu přeceňovat současný stav má psycholog Thomas Gilovich: "Lidé mají sklon přeceňovat současný stav i proto, že si tak (často falešně) potvrzují, že právě nyní jsou šťastní a spokojení. Každá změna znamená popření této představy a nutnost přiznat si, že dosavadní stav nebyl optimální."

Brněnská kavárna Café Onyx byla svědkem strategické schůzky Vlastimila Svobody a Lukáše Vodičky počátkem listopadu 2009 - drátěné modely (wireframes) byly připravované o měsíc až dva dříve.

V zimě 2009/2010 probíhalo vytváření grafických předloh (Vlastimil Svoboda), html/css šablon (Pavel Kujal) a implementace php/MySQL (Leoš Ondra), přičemž každý z pánů, včetně autora těchto řádků, byl v průběhu vývoje verze 4 minimálně jeden týden nemocný.

V závěru (jaro 2010) do hry vstoupil zájem mediálních zastupitelství, a některé stránky bylo proto nutné přepracovat tak, aby unesly modernější (tedy větší) reklamní formáty.

Ne, nemyslíme si, že je vše dokonalé

zoom Zvětšit

LV: "Chci tam mít i obchody." - VS: "Vůbec vám nerozumím."

Ani si nemyslíme, že všechny změny tu jsou změnou k lepšímu. Je zde pár "úliteb" inzerentům, u článků zatím chybí komentáře (pracujeme na nich), zda fungují soutěže zjistíme, až první "ostrou" úspěšně vylosujeme. Samozřejmě, že vše bylo testováno, ale... Dvacet tisíc unikátních návštěvníků za den je dvacet tisíc unikátních návštěvníků za den.

Největší změna zatím spíše jen bublá pod povrchem

Nové záložky (konečně bazar, který se neschovává, soutěže, které jsou jinde tak populární, neanonymní články a první skutečně moderní katalog) jsou jen špičkou ledovce.

Podstatná změna je sice zatím mnohem méně patrná než nové záložky, pro vývoj Omlazení.cz však bude naprosto zásadní. Je jí postupný konec asymetrické komunikace, kde na jedné straně byl skutečný člověk se jménem a tváří (na Omlazení.cz donedávna jen Lukáš Vodička, nyní však přibývají autorky článků) a na druhé straně anonymní nick, přezdívka.

Na svědomí to má samozřejmě Facebook, který nejen přinesl nový pohled na sociální sítě na internetu, ale také poskytuje technologické nástroje, pomocí kterých se my, skuteční lidé, propojíme i na Omlazení.cz.
I proto zatím u článků nenajdete "komentáře". Nechceme se vracet do pravěku internetu a raději rovnou vytvoříme něco, co bude skutečně odpovídat možnostem roku 2010. Nechte se překvapit a měsíc, maximálně dva, ještě vyčkejte...Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

Životní styl

Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?

TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Jaro je kritické období! Přehled vitamínů a minerálů pro posílení imunity

Jaro je kritické období! Přehled vitamínů a minerálů pro posílení imunity

Životní styl

Které z nich jsou skutečně účinné a přispívají k normální funkci imunitního systému? Stačí je čerpat pouze ze stravy nebo je nutná jejich suplementace?DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.