Nové Omlazení.cz Vás vítá

Ale že jsme si dali na čas! O nové verzi se šušká už řadu měsíců. Konečně je tady, dostala pořadové číslo 4, a zcela jistě představuje největší vývojový skok v historii Omlazení.cz. Přípravné práce byly započaty již v říjnu 2009.

img

Tolik energie tvůrcům nového Omlazení.cz po dlouhé zimě 2009/2010 rozhodně nezbylo.

Každá změna k horšímu?

Zajímavé vysvětlení sklonu přeceňovat současný stav má psycholog Thomas Gilovich: "Lidé mají sklon přeceňovat současný stav i proto, že si tak (často falešně) potvrzují, že právě nyní jsou šťastní a spokojení. Každá změna znamená popření této představy a nutnost přiznat si, že dosavadní stav nebyl optimální."

Brněnská kavárna Café Onyx byla svědkem strategické schůzky Vlastimila Svobody a Lukáše Vodičky počátkem listopadu 2009 - drátěné modely (wireframes) byly připravované o měsíc až dva dříve.

V zimě 2009/2010 probíhalo vytváření grafických předloh (Vlastimil Svoboda), html/css šablon (Pavel Kujal) a implementace php/MySQL (Leoš Ondra), přičemž každý z pánů, včetně autora těchto řádků, byl v průběhu vývoje verze 4 minimálně jeden týden nemocný.

V závěru (jaro 2010) do hry vstoupil zájem mediálních zastupitelství, a některé stránky bylo proto nutné přepracovat tak, aby unesly modernější (tedy větší) reklamní formáty.

Ne, nemyslíme si, že je vše dokonalé

zoom Zvětšit

LV: "Chci tam mít i obchody." - VS: "Vůbec vám nerozumím."

Ani si nemyslíme, že všechny změny tu jsou změnou k lepšímu. Je zde pár "úliteb" inzerentům, u článků zatím chybí komentáře (pracujeme na nich), zda fungují soutěže zjistíme, až první "ostrou" úspěšně vylosujeme. Samozřejmě, že vše bylo testováno, ale... Dvacet tisíc unikátních návštěvníků za den je dvacet tisíc unikátních návštěvníků za den.

Největší změna zatím spíše jen bublá pod povrchem

Nové záložky (konečně bazar, který se neschovává, soutěže, které jsou jinde tak populární, neanonymní články a první skutečně moderní katalog) jsou jen špičkou ledovce.

Podstatná změna je sice zatím mnohem méně patrná než nové záložky, pro vývoj Omlazení.cz však bude naprosto zásadní. Je jí postupný konec asymetrické komunikace, kde na jedné straně byl skutečný člověk se jménem a tváří (na Omlazení.cz donedávna jen Lukáš Vodička, nyní však přibývají autorky článků) a na druhé straně anonymní nick, přezdívka.

Na svědomí to má samozřejmě Facebook, který nejen přinesl nový pohled na sociální sítě na internetu, ale také poskytuje technologické nástroje, pomocí kterých se my, skuteční lidé, propojíme i na Omlazení.cz.
I proto zatím u článků nenajdete "komentáře". Nechceme se vracet do pravěku internetu a raději rovnou vytvoříme něco, co bude skutečně odpovídat možnostem roku 2010. Nechte se překvapit a měsíc, maximálně dva, ještě vyčkejte...Komentáře

Nepřihlášený uživatel nemůže komentovat

Zde se můžete Zaregistrovat, případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Alginátové masky - působení, použití, vlastnosti

Alginátové masky - působení, použití, vlastnosti

Životní styl komerční článek

Alginátové masky fungují téměř jako žehlička na pleť, a tak jsou mezi ženami i muži čím dál oblíbenější. Řadí se mezi nejefektivnější produkty péče o pleť. Jestliže jste doposud tento zázrak nevyzkoušeli, doporučujeme to rychle napravit. Jakmile ho jednou zkusíte, už nebudete chtít používat žádnou jinou péči. Přesvědčte se sami.

DOPORUČUJEME
3 tipy k lepšímu spánku

3 tipy k lepšímu spánku

Životní styl komerční článek

Průměrný člověk stráví spánkem až jednu třetinu života. A aby to byl čas strávený kvalitně, je potřeba tomu v některých případech trošku pomoci. Řadíte-li se mezi spáče, kterým zdlouhavé usínání nebo noční buzení nic neříká, máte vyhráno, ovšem pokud patříte do té druhé skupiny, inspirujte se v našem článku, jak docílit lepšího spánku a konečně si pořádně odpočinout.NOVÉ
Béžové kozačky jsou podzimním must-have kouskem. Jak je nosit?

Béžové kozačky jsou podzimním must-have kouskem. Jak je nosit?

Plastická chirurgie komerční článek

Podzim je pro mnohé milovníky módy oblíbeným obdobím, kdy do šatníku pouštějí zcela novou energii. Letos mohou být oblíbenou novinkou třeba béžové kozačky. Právě ty se staly jedním z módních kousků, jež jsou nekonečně trendy a snadno je zkombinujete s mnoha outfity. Kde sehnat stylové béžové botky a jak je nosit?