arrow
profile_image
Ančí
od 13. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, studuju na VŠ a od loňského září se snažím najít si práci na poloviční úvazek, která by se mi hodila jako praxe. Nečekala jsem ale, že jako bakalář Financí (státní VŠ) budu mít takový problém něco najít. Asi půl roku jsem obcházela pohovory v bankách, soukromých firmách, obvykle se jednalo o pozici asistentky, ale nikdy mě nepřijali. Protože jsem začala potřebovat přivýdělek už akutně, začala jsem se pak ucházet o jiná místa, většinou se taky jednalo o asistentky, ale bylo to mimo můj obor. Když jsem neuspěla ani tam, hlásila jsem se na pár míst recepčních a dneska mě dorazilo, když mě nepřijali ani jako recepční do hostelu (teď to nemyslím pejorativně, nicméně při pohovoru jsem viděla, že moje angličtina je mnohem lepší než současných recepčních, a dokonce i než pána, který mě přijímal). Velmi často mě vyberou na základě životopisu do užšího kola, ale na pohovoru pak nikdy neprojdu. A vlastně to trvá už skoro rok. Nevím, co mohu dělat špatně, nevím o žádné chybě. Z několika pohovorů jsem měla dokonce opravdu výtečný pocit.. Jelikož za rok končím školu, začíná mě to deprimovat. Když mě nepřijmou na brigádu, jak najdu opravdovou práci? Nemá někdo podobnou zkušenost, neuměl by mi poradit?

arrow
profile_image
sheili
od 8. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

možná jim připadáš až moc sebevědomá...těžko posuzovat, proč dají přednost někomu jinému, ale myslím, že když už tě pozvou na pohovor (tím pádem splňuješ požadavky), vybírají si spíš intuitivně a podle sympatií...komunikativních dovedností, celkového vystupování nebo dají přednost zkušenější, která už na takové pozici pracovala...

arrow
profile_image
bagheta
od 13. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na sheili: nebo naopak málo....
nebo jsi prostě jenom neměla štěstí,holt vždycky vyberou jen jednoho člověka a většina odchází s nepořízenou.

Třeba jsi pro ně naopak vzdělaná až až... ale ne, vážně, myslím že pes bude zakopaný v tvém vystupování nebo vzhledu (nebo obojím). Podle papírů se jim líbíš, tváří v tvář už ne. A jak píše sheili, při osobních pohovorech hrají sympatie velikou roli. Zkus vyhledat odborný názor - třeba zajít do personálky, tam když člověka posílají na pohovory k případným zaměstnavatelům, tak často udílí i konkrétní rady (i ohledně vystupování a oblékání).

arrow
profile_image
Ančí
od 13. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Příliš sebevědomí to určitě nebude, spíš mám tendenci se podceňovat. A v mnoha případech ta chyba mohla být v tom. Na jednu stranu jsem z toho množství pohovorů otrkaná, na druhou stranu mě každý neúspěch sráží. Mně je jasné, že se vybírá dle celkového dojmu, ale už mám za sebou desítky a desítky pohovorů a nechápu, že se to pořád nezlomilo. Prostě mám pocit, že něco dělám špatně a nic mě nenapadá..

Jsi studentka a práci teprve hledáš, takže je jasné, že peněz asi nebudeš mít na rozhazování. Ale viděla bych jako dobrou investici jednorázovou konzultaci s nějakým odborníkem - personalistou... Myslím že takhle to nerozklíčujeme - když tě nevidíme. Ale dle písemného projevu jsi velmi sympatická

arrow
profile_image
Ančí
od 13. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vlastně jedno místo mi nabídli, ale tam jsme se pak nedokázali sladit časově, bohužel. A tam mi bylo doslova řečeno, že se pánovi líbí moje introvertní povaha, že přesně takového člověka potřebuje. Jenže tohle se všude (a většinou) nehodí, ale taky se toho asi těžko zbavím.

arrow
profile_image
Ančí
od 13. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na June: Děkuju, dneska mě taková malá pochvala vážně těší.

Bohužel co vše umíš je jen jedna část.... a jak naznačovala sheili. Jedná se i o jiné věci jako je například praxe, komunikativnost, to jak působíš na lidi, v dnešní době i vzhled, dále to jak moc jsi jen šprtka a do jaké míry máš zkušenosti z normálního života. Být tebou tak hledám a beru vše. I když já Ti moc radit nemůžu, protože poslední 3 týdny taky hledám práci. A je to šílené. Od 15ti jsem pracovala, jak během školy, tak celé prázdniny a najednou jsem doma. Je to díky tomu, že jsem se přestěhovala, ale na pohovory mě zvou minimálně a ještě míň odpovídají. Ve větších městech je to asi normální. Jen teda v Praze je to o něčem jiném.

Cituji Ančí: A tam mi bylo doslova řečeno, že se pánovi líbí moje introvertní povaha

Aha! Tak možná v tom to bude! Dnes se cení spíš komunikativnost a otevřenost, a je celkem pochopitelné, že introverta na recepci nikdo nechce . Tím nechci říct, že jsi introvert, ale můžeš se tak lidem na první pohled jevit.
No tu konzultaci s personalistou stejně zkus, ale jinak bych radila před dalším pohovorem kopnout tam panáka... vodky, páč ta není cítit, jak víme z filmů o alkoholicích... Když už tě nevzali na mnoho desítkách pohovorů, tak proč nezariskovat u jednoho jediného...

arrow
profile_image
MissDior
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, nejdůležitější v celém procesu přijímacího řízení je udělat dojem, že o tu práci vlastně ani tak nestojíš . Vím, zní to šíleně, ale na potenciálního zaměstnavatele to dělá dojem, že případným nepřijetím přijde o něco exkluzivního. Jinak - zkus trošku víc popsat samotný pohovor a oblečení. Nezdá se to, ale vhodný oděv dělá opravdu moc.

arrow
profile_image
bagheta
od 13. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji June: před dalším pohovorem kopnout tam panáka...

tak kdybych do sebe kopla panáka já, tak mě nevezmou ani na pozici uklízečky, protože jelikož tvrdej vůbec nepiju už asi 5 let mě skolí opravdu málo a už mi hubu jede a jazyk zakopává ,tak snad Ančí snese víc
Jinak v té introvertní povaze bych taky řekla, že bude problém, to chtějí dneska málokde

arrow
Neprodává v Bazaru

ančí
a máš nějakou praxi?nebo nemáš vysoký nároky na ohodnocení? nebo nevyhovující časové možnosti?

Jojo, v tom by mohl být zakopaný pes...třeba si to neuvědomuješ, ale oni o nejistotě ukážou drobnosti... třeba shrbený záda, takový "přiražený" ramena k tělu, nejistá chůze, těkání pohledem (dívej se zásadně do očí), hraní si nervózně s rukama, tichý hlas (kuňkání)... no a průšvih je na světě.

Dnešní svět přeje průbojným jedincům, bohužel.

arrow
profile_image
MissDior
od 7. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ještě dodávám - konzultace u personalistů moc nedoporučuji. Cenově přijatelná konzultace se pohybuje cca. kolem 2000 - bohužel většinou se nejdná o žádné odborníky - výjimky jistě jsou. Konzultace u profíka přijde minimálně na 5000 a je ideální mít konzultací víc.
Zkus knížky, weby. Anebo hledat práci jiného druhu - introvertní vystupování je momentálně asi dost velkou překážkou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené