Tak ještě k tomu zestaršení, takový postřeh - holky, co mají od přírody tmavé vlasy, celkem spolehlivě zestarší zesvětlení a melír )
Vidím to na sestře a na kamarádkách, holka s přirozeně tmavými vlasy vypadá "šťavnatě", ale když se jí ty vlasy zesvětlí a namelírujou, tak ta šťavnatost zmizí, a vypadá víc "business like". A ty brýle určitě nebudou na škodu. To prostě funguje, lidem s brýlemi se automaticky podvědomně přisuzujou vlastnosti jako spolehlivost, serióznost, sečtělost.
A držím palce!

arrow
profile_image
kotylion
od 1. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hlavně úsměv a snažit se být přátelská. Určitě je to o sympatii, ale to barva vlasů nezmění. Možná budeš vypadat starší, ale jde o to, aby ses cítila svá. Taky jsem absolvovala pár desítek pohovorů, takže vím jaké to je. Bohužel jde hlavně o štěstí. Musíš vytrvat...

arrow
profile_image
Nimuel
od 28. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No a nezkusila jsi se přímo zeptat, proč tě odmítají? Když se asertivně ale slušně zeptáš, v jakém ohledu je onen druhý kandidát na danou pozici vhodnější, tak ti odpovědět musí.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

nepřesvědčíš, neprodáš se - když opomenu, že je místo už zabrané pro někoho na doporučení

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji matadi: když opomenu, že je místo už zabrané pro někoho na doporučení

Tak takto bych to viděla také.
V některém z témat tady na Omlazení se holky zmiňují, že neodpovídají ani tak na zveřejněné inzeráty, ale chodí a rozesílají životopisy "naslepo". Nebo dokonce i firmy osobně navštěvují.
Držím pěsti

V žádném případě si nedávej panáka. Místo, kde se pohovor koná, si zajdi předem anonymně omrknout. Stačí, že budeš mít představu o budově, jestli je tam recepce, jaké jsi tam viděla osoby... Doma si zkus před odchodem na pohovor nebo noc předem zavřít oči a představovat si, jak to všechno bez problémů probíhá, normálně si v hlavě sehraj scénku, od příchodu na místo, jak si zajdeš umýt ruce, jak si podáváš ruce s lidmi u pohovoru, na jaké otázky se ptají, co jim odpovíš a nepřimalovávej do těch scének nic negativního. Na nervozitu bych si jako maličký placebo efekt pořídila třeba cumlavé třezalkové pastilky, ale nic silnějšího! Scénka v hlavě ti pomůže, držím ti pěsti!

arrow
profile_image
Lucka_K
od 19. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Buď přirozená a na nic si nehraj, to bude asi nejlepší, než přemýšlet nad tím, jak zaujmout a jak se tvářit.

arrow
profile_image
cocci
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lumpalena: jen pozor pokud bereš antikoncepci, tak třezalku bych nedoporučovala, mohla by ovlivnit účinek HA. podobně působí i meduňka nebo heřmánek, tak si dej ráno čajík třeba.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji June: Tak ještě k tomu zestaršení, takový postřeh - holky, co mají od přírody tmavé vlasy, celkem spolehlivě zestarší zesvětlení a melír )

S tím docela nesouhlasím, jsem sněhurkovský typ, ve svých tmavě hnědých vlasech se necítím, taky vypadám o dost mladší, takže dceru všichni považují za malou sestřičku, barvím na střední blond nebo světle hnědou a naopak mě to prý ještě víc omladilo.

Reaguji na cocci: A také grepový džus, což si myslím mají dámy častěji, než tu nebohou třezalku, a o snižujícím účinku ani netuší. Založíme si poradnu cocci, co říkáš?

arrow
profile_image
Ančí
od 13. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lumpalena:

Třezalku jsem kdysi pila, teď beru HA, tak nemůžu. (Ale upřímně vážně myslíš, že jedna tableta třezalky před pohovorem z člověka udělá reprezentativnějšího kandidáta? Pokud vím, třezalka má efekt až dlouhodobě, jednorázově nefunguje.) Jinak okolo toho grepového džusu kolují slušné mýty - kdo z nás vypije 5 a víc litrů denně a ještě dlouhodobě?

No a co se týče barvy vlasů, už jsem psala, že je mám ztmavené, protože tak vypadám starší. Myslím, že blond dělá starší hlavě ty, ke kterým se ta barva vůbec nehodí, jinak obecně spíš omlazuje... Já osobně mám takovou tu šedozrz, která v létě na sluníčko zblonďatí, a momentálně barvím na takovou středně teplou hnědou. Žádná divočina. Nic tmavšího už mít nemůžu, jsem jemný jarní typ, navíc s pihami.

No a ty brýle, já je zrovna nosím (na řízení, na filmy, občas i na čtení), ale necítím se s nimi, takže na pohovor jsem si je nikdy nevzala. Byla bych z toho celá nesvá.

Ale jít anonymně okoknout místo se mi zdá jako dobrý nápad. To by celkem mohlo pomoci. Takže díky.

arrow
profile_image
cocci
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lumpalena: no jasně, lidi nám utrhnou ruce ale s tím grepovým džusem to není tak horký, "třezalkových dětí" už se dost narodilo, toho grepu, to bys to tím musela zapíjet a fakt toho denně vypít litry a i tak si teda myslím, že by se *** stalo. Navíc pokud někdo má jiný typ HA než prášky tak tam je ten grep úplně bez problémů ( narozdíl od třezalky, ta působí na všechny typy).

Jinak se proboha vzpamatujte, to si fakt myslíte, že si lidi řeknou, ta má brýle = super uchazeč? Nebo blondýna=blbá uchazečka? Základ je životopis, především teda praxe, ochota se stále sebevzdělávat, pracovat na sobě. U pohovoru vám nepomůže ani kostýmek, ani tmavá barva na vlasech, ani zářivý úsměv, pokud budete mít životopis na ***lačku, špatně napsaný ( to si vás nejspíš ani nepozvou) a nebudete umět obhájit ústně co v něm stojí ( např. znalost aj středně pokročilá a vy neřeknete souvislou větu). Je pravda, že perfektnímu CV může trochu uškodit, pokud to oblečení odfklánete, přeženete s líčením, nebo přijdete pozdě na pohovor, ale pokud přesvědčíte, že uvedenými kompetencemi a znalostmi oplýváte, většina by asi přimhouřila oči. Pokud se někdo rozhoduje o zaměstnancích podle vzhledu a dá na haló efekt, tak je s prominutím dost hloupý a v personalistice nemá co dělat. Protože až firmě poteče do bot, tak fakt nikoho nebude zajímat, jestli máte brýle nebo kostým nebo oloupaný lak na nehtech ale jestli můžete pomoci vyřešit problém, jestli pracujete jak máte atd. V personálkách jim je to fuk, protože těm jde o to, aby doporučili někoho, koho zaměstnavatel přijme, aby mohli poslat fakturu. Někdo to prostě dělá zodpovědně a někdo se prostě nechá ovlivnit tím kostýmkem a nic neříkajícími okecávacími řečmi. Kvalita lidí se nedá soudit podle zevnějšku a kvalita jejich práce už vůbec!

Reaguji na Ančí:
Ančí, čti mně pozorněji, psala jsem: jako maličký placebo cumlat třezalkovou pastilku, prostě ten pocit, kterému budeš věřit, může pomoci sám o sobě

arrow
profile_image
sheili
od 8. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji cocci: Jinak se proboha vzpamatujte, to si fakt myslíte, že si lidi řeknou, ta má brýle = super uchazeč? Nebo blondýna=blbá uchazečka

to tady nikdo neřekl, to sis vydekukovala ty...
Jinak samozřejmě souhlas, že nejlepší varianta je být přirozená! Není nad to...ale kdyby to POKAŽDÉ šlo, asi by nevzniklo tohlé téma...já osobně bych se neuměla přetvařovat, ale uvědomit si nedostatky a snažit se je zdokonalit, pracovat na sobě, to je základ úspěchu.

arrow
profile_image
mayiyinka
od 14. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojky, mám za sebou střední školu obchodní s maturitou, pracovala jsem jako operátorka výroby. Jelikož snižovali stavy, jsem opět na uřadu práce. Dnes jsem byla na pohovoru a řekli, že pokud se neozvou nejpozději do 10. ledna tak jsme nepřijati.Myslím že jsem opět neuspěla, protože jsem byla nervozní a dělala jsem chyby uhýbala jsem zrakem , mrkala , skočila jsem do řeči.. nechci tady šířit špatnou náladu, ale jsem vážně znechucena..člověk by rád pracoval, jenomže se pomalu začíná zdát, že není šance se uchytit nebo je velmi malá..Ančítvé problémy s prací mi přijdou hodně blízké...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené