arrow
profile_image
Peggiii
od 19. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kate02: moc ráda slyším, že se u někoho dostavily účinky, které bych i já od vysazení očekávala. S tou únavou je to u mě to samé co popisuješ ty, po práci se nejvíc těším, jak si doma na chvíli zdřímnu, někdy si připadám, že nejsem mladá zdravá holka, ale úplná spící panenka. Samotnou mě to štve, nechci půl života prospat, ale tohle nejde moc ovládnout, jsem pořád tak unavená, že se mi už třeba po práci nic a nikam nechce, a když jdu, nevydržím co ostatní a pořádně si to neužiju. Trvá to léta, jenže HAK beru taky léta, takže už teď těžko posoudím, jaké to bylo před tím. Nehledě na to, že když jsem to začala brát, bylo mi 16, takže jsem sama sebe za svůj dospělý živost nezažila jinak než "pod hormonama" a chci zkusit jaké je to bez nich. Třeba zjistím že stejné, ale třeba se některých potíží co mě trápí zbavím. Taky si vzpomínám, že jsem mívala úplně jiné vlasy, dlouhé husté žíně, kdežto te´d mám na hlavě pár chlupů a hrozně tenké, mastí se mi i s HAK hodně, musím to mýt každý nebo každý druhý den. Ale u těch vlasů je to možná dáno geneticky.

arrow
profile_image
pogd
od 7. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přidám svoje zkušenosti: Po 7 letech nepřetržitého užívání HA jsem zhruba v listopadu přerušila užívání.Trochu jsem zhubla,zmenšily se mi prsa,trochu zhoršila pleť,ale co je nejhorší a co teda strašně špatně nesu je to,že mi hrozně padaj vlasy!Nikdy mi nepadaly.mám je dlouhý do půli zad a nevím,co s tím.Vlasy byly vždycky moje chlouba!!Teď mi padaj úplně zdravý vlasy celý od kořínků a já nevím,co s tím.Vlasy mám jinak zdravé a hezké....

arrow
profile_image
Peggiii
od 19. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě k té únavě, HAK zatěžuje játra a jejich špatná funkce pak může být důsledek únavy. http://jitro.bloger.cz/Alternativni-medicina/Za-un avou-stoji-spatna-funkce-jater

arrow
profile_image
vevyka
od 19. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

s vypadávaním vlasov mám veliký problém i ja a najhoršie to bolo práve po vysadení antikoncepcie - celý rok potom mi padalo hrozne veľa vlasov. potom som mala pocit že sa to asi na pol roka zastavilo - no a teraz akoby zas. tiež sa mi úplne vlasy zmenili, ale plešinu zatiaľ nemám . tiež sa mi začalo po vysadení HAK objavovať omnoho viac chĺpkov, aj na miestach kde to predtým nebývalo. ja to beriem tak že som si hormonálnu rovnováhu tou antikoncepciou pokašlala a už sa nechcem k žiadnej vrátiť. skúsila som gynex - kvapky, tie mi pomohli naštartovať menštruáciu po vysadení HAK. a možno i na tie vlasy pomohli. uvidíme čo bude ďalej... ale HAK už nikdy. mávala som každý mesiac mykózy. odkedy ju neberiem tak ani raz... a ešte ma aj trápil hrozne rýchly metabolizmus, stále som musela jesť, ikeď zdravotne som bola v poriadku. až po vysadení som zistila že to bolo tým.. vlasy sa dajú riešiť i prírodnou cestou, tiež problémy s pleťou, rôzne kvapky, čaje... príroda je silná, len treba hľadať čo sadne.

arrow
profile_image
pogd
od 7. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já právě neměla při užívání HA žádné nežádoucí účinky.Prostě jsem vysadila,protože si myslím,že to není úplně OK cpát do sebe hormony tak dlouho....Ale ty vlasy mě tak strašně štvou,že nevím....Menstruaci jsem dostala až po 3 měsících,ale zatím ji mám pravidelně.Jen ty vlasy!!Ach jooo.

arrow
profile_image
Peggiii
od 19. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kate02: Ten Essentiale forte taky zkusím, původně jsem po vysazení chtěla začít s Denoxinalem, ale tohle může být, podle toho co jsem četla na netu, ještě lepší. A pokud to může zabránit vypadávání vlasů, tak ty peníze do toho určitě investuju Třeba to zmírní i problémy s pletí. A nevíte proč se po vysazení doporučuje brát kyselinu listovou? Podle toho co jsem četla to užívají hlavně holky co chtějí otěhotnět, a to já rozhodně nechci, tak nevím, jestli to má jinak cenu brát.

arrow
profile_image
sunnymoon
od 25. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já brala antikoncepci od 16 a taky sem se rozhodla ji vysadit, protože si myslím že je to svinstvo....zatím ji neberu pouze 14 dní a nic zatím nepociťuju, ale napíšu za nějakou dobu jestli to má na mě nějaké negativní účinky.....měla ste některá negativní nebo pozivní účinky po 14 dnech od vysazení nebo mě to teprve čeká??

arrow
Neprodává v Bazaru

pogd
měla jsem uplně stejný problém jako ty, byla jsem s těma vlasama zoufalá, vždycky jsem měla nádhernou bohatou kštici a ted nemám ani polovinu, chodila jsem od doktora k doktorovi, vždycky mi napsali na předpis nějaké drahé prášky, ale absolutně nic mi nepomohlo, až ten essentiale forte, zkus ho taky, ale musíš ho brát 3x denně.

arrow
Neprodává v Bazaru

sunnymoon
po 14 dnech to nepoznáš, možná po měsíci, já jsem cítila velký příval energie a chuti do života, bylo mi skvěle, jsem byla uplně ráda, že jsem ty svinstva vysadila

arrow
Neprodává v Bazaru

Peggiii
zkus ho, je fakt perfektní, kupuju ho za 177,- 50 tobolek, uvidíš, že hned po deseti dnech se dostaví účinky! jinak pleťka se mi taky zhoršila, essentiale forte na to moc nepomáhá, možná malinko. S pletí si poslední dobou nevím rady, nikdy se mi tolik akné nedělalo, až ted

Tak já musím říct, že antikoncepci neberu jiz od prosince 2007 a je mi mnohem lépe. Začala jsem ji užívat v 15 letech také kvůli pleti, to už je několik let a abych pravdu řekla, nějak mi to ani nepomohlo. Akorát jsem ztloustla 6kg, věčně mě bolela hlava a zvýšil se mi krevní tlak. Po vysazení jsem neměla men.asi 3 měsíce což také o něčem svědčí. Už se ani nechystám ji znovu brát. Ať se to někomu líbí nebo ne, je to prostě svinsto, který má neskutečný <zahul> na játra.Sestra kvůli tomu měla na játře něco jako nádor, naštěstí to bylo nezhoubné, a některé známé kvůli tomu doteď nemohou mít děti. Pokud nemusíte, radím neberte to. Hlavně by vám měl Vás gynekolog dělat pravidelně jaterní testy

S těmi bolestmi břicha to mám bohužel obdobne, ale zaberou na to kapky algifen neo

arrow
profile_image
Kakula
od 18. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

holky, to snad neni možný s těma vlasama.. myslela jsem si že to mam po narkoze-tu prý tělo odbourává až rok.. určitě nepřispěla, ale teď když jsem se nad tim zamyslela, mam to taky způsebeno HAK!!
koupila jsem na doporučení lékárnice BIOSIL, al evlasy padaj vesele dál.. jsem z toho uplně rozladěná a vystrašená, vždycky jsem měla dlouhý a hustý vlasy a nikdy, vážně nikdy mi nepadaly.. a teď, jenom hodim hlavou..! když si je meju, přijde mi že je jakoby vytáhnu z jednoho místa, třeba po třech..

okamžitě naklušu do lékárny a koupim taky essential forte, když píšete, že to zabralo..

ale HAK si nechám předepsat zase, nebejt operace, jale bych v ní dál.. přeci jen je to pohodlná ochrana před početím, a upravuje mi to to i menstruaci.. máte některá zkušenost s ustálením pupínků a vlasů po znovu brání pilulí..?

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Caramella: Hlavně by vám měl Vás gynekolog dělat pravidelně jaterní testy

Myslím, že tohle je dost překonaná teorie...

Cituji Caramella: S těmi bolestmi břicha to mám bohužel obdobne, ale zaberou na to kapky algifen neo

Takže HA ne, ale algifenem se cpeš? Víš, že je do určité míry návykový?? A že ovlivňuje pozornost například při řízení auta, atd.?

jataky> brzdi, nechápu tvé osočení, nikdo neříká, že se tím cpu, napsala jsem jen, že to na to pomáhá, a že je to návykové a že by to bylo více škodlivé než jist 3 týdny vkuse každý měsíc HA, to je blbost.A k těm jaterním testům, moje gynekoložka mě od HA odrazovala sama, prý ať si odmlada nehuntuju tělo. Doporučovala bych si precit pár článku

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené