arrow
Neprodává v Bazaru

Mno tak mi holky potvrzujete, že nebude vše jak má být. U zubaře platím vše, od preventivky jako takové, přes rentgen a mohu pokračovat dál a dál. Poslední účet, který jsme s přítelem platili (já jednou kaz opravovaný bílou plombou - ten co bolí, preventivka, rentgen a dentální hygiena a přítel jeden kaz opravovaný bílou plombou, jedna stará plomba vyměněná za bílou plombu, preventivka, rentgen a dentální hygiena a nechali jsme tam bez pár korun sedm tisíc, málem jsem si z toho sedla na zadek .. opravdu by mne zajímalo, na co je pak zdravotní pojištění). Ale to odbíhám od tématu .. stalo se vám tedy některé, že by rentgen žádný kaz neprokázal a během krátké doby z toho byla "totálka" zubu?

Eva29
Já mám doplatek za bílou plombu 500Kč.
Jinak jak už je psáno výše: rtg pozná i takový kazy, který nejsou zvenku vidět, proto se na něj chodí.
A nikdy se mi nestalo, že by byl rtg v pohodě a pak celej zub zkaženej..
Mám teda jen 1 plombu, tak s tím moc zkušeností nemám.

arrow
Neprodává v Bazaru

Efca

Vím, že dentální hygiena se platí vždy, první návštěva byla za 1,500CZK, další po půl roce kolem 800CZK. Bílá plomba v mém případě kolem 1,300CZK. Částky přesně nevím, přítel účtenku pochopitelně vyhodil se slovy, že mu ji stejně nikdo neproplatí. Ano, smlouvu s našimi pojišťovnami má.

TinaAn

Mno tak to platíme za plombu daleko více, platíme ji totiž celou - pojišťovna nepřidá ani halíř. Pokud vím, tak amalgán z části hradí VZP a doplatek je právě 500CZK. Jsem z toho právě také taková rozpačitá .. moc se mi to nezdá ..

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

62

Eva29
to je opravdu trochu drazší, ale proč ne, když jí to lidi platí možná by nebylo od věci se jí na to zeptat, je možné že pracuje s dražšími materiály nebo tak něco, kdyždopádně buď ti ty ceny nějak zdůvodní nebo ne, pak můžeš uvažovat o změně zubařky, ikdyž je to s tím teď hodně těžké. A jakou máš pojišťovnu?

Cituji Eva29: Vím, že dentální hygiena se platí vždy, první návštěva byla za 1,500CZK,

jak má dentání hygienu ceny zubařka moje to netuším..
ale já chodím do FN HK-a 460kč se vším všudy, zuby mi i opískovala

Cituji Eva29: Bílá plomba v mém případě kolem 1,300CZK

hm,to je dost-to musel pomalu nahradit půl zubu
moje má taky drahé plomby, ale platím kolem 1000kč pokud naleptává jakoby z obou stran(mají nato někajý název)
prostě když je to lepší matroš a je to větší
ukáže me přesně vždy přehled cen-dle čísla zubu a typu kazu-tak se odvíjí cena

Cituji Eva29: Pokud vím, tak amalgán z části hradí VZP a doplatek je právě 500CZK. Jsem z toho právě také taková rozpačitá

nene, amalgán je zadáčo-je to týden co mi ho dávala dozadu na sedmičku dole

arrow
Neprodává v Bazaru

Petulaa

Je nejlepší zubař, na kterého jsem narazila, ale bohužel, když pracoval ve své maličké ordinaci s normální sestrou, byl báječný, ochotný. Nyní si založil úžasnou ordinaci jinde a bere to kus jako kus počet bodů hotovo. Máme to k němu velice daleko, dlouho mu trvá, než dá termín, v pátky nepracuje, nestihneš-li termín, platíš pokutu v částce 35% z očekávané ceny zákroku a ceny jsou značně vysoké, ale pořád se přemlouvám zůstat, protože pracoval kvalitně, jenže když se začnou vyskytovat takové anomálie, jako nyní, začne si člověk chtě nechtě klást otázky. Proto částky člověk dříve zaplatil relativně ochotně, byť vzhledem k výdělku byly vysoké, ale říkala jsem si, zuby musí být v pořádku. Teď už mi to moc "nechutná", ale zkoušela jsem najít jiného zubaře, kvalitního a nikdo nikde nebere a jsou velmi nepříjemní .. Jinak máme oba VZP ..

Eva29
Já mám tu plombu asi 6 let,tak možná se ceny změnily... každopádně mi našla teď něco na stoličce, prej to není vyloženě kaz,ale hluboká rýha, do které se ani nejlepším kartáčkem nedostanu a chce mi s tím něco dělat, tak jsem zvědavá, za kolik Kč to bude.

A jak píše Efca, amalgán je grátis.

arrow
Neprodává v Bazaru

Efca

Mohu se zeptat pro ilustraci, jak u Tebe probíhá dentální hygiena? U nás - kontrola dásní vzduchem a háčkem zda krvácí, pak háčkem odstranění zubního kamene a opískování, pak ultrazvuk (bez dezinfekce, bez výplachu ústní vodou, bez fluoru) .. a to je vše.

Aha, tak to máš lepší přístup. A ceny levnější. A že je amalgan zadarmo, tos mě dostala ..

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

62

Cituji Eva29: dlouho mu trvá, než dá termín

Cituji Eva29: nestihneš-li termín, platíš pokutu v částce 35% z očekávané ceny zákroku

tohle je dnes už téměř vše, tomu placení za zmeškaný termín se vůbec nedivím...

Cituji Eva29: pracoval kvalitně, jenže když se začnou vyskytovat takové anomálie, jako nyní, začne si člověk chtě nechtě klást otázky

když si s ním byla spokojena až teď to skřípe, tak se ho na to prostě zeptej.to je to nejjednoduší a podle mě nejlepší co můžeš udělat...zeptej se ho na ty ceny, proč to tolik stojí, že třeba někdo z rodiny jinde platí mnohem méně....třeba na to opravdu má pádný důvod, kvalitnější materiál či co já vím....

arrow
Neprodává v Bazaru

TinaAn

No tak uvidíš .. a jak je to u Tebe a plateb pojišťovny? My máme dojem, že si platíme snad úplně všechno a v plné výši ..

Eva29
tak já jsem tam přišla se svým zubním kartáčkem-to řekla že je ok
řekla jsem jaké používám mezizubáky(pokus nepoužíváš tak ti vybere velikost)
pak jsme řešili pasty a ústní vody a různe vychtávky..
ukázala jsem jak si čistím zuby-dala mě ještě nějaké rady jak lépe
pak kontrola dásní
zubní kámen odstanila ultrazvukem
air flow
zuby pak naleštila a nafloridovala
-doufám, že jsem něco nezapomněla

arrow
Neprodává v Bazaru

Petulaa

Nedivíš se placení za zmeškaný termín? Vždyť je to sprosťárna non plus ultra! Příště můžeš být pokutovaná např. u kadeřnice, že ses nedostavila .. kde to prosím Tě jsme? Každému se může stát, že prostě nedorazí včas (zvláště v takovém provozu jako je ve velkých městech) nebo se vybourá (jak se to stalo naposled nám a né naší vinou) a ještě je sankcionován? Platíme okamžitě na místě nemalé částky za jeho výkony, nemá žádné prodlevy v placení (mohla bych narazit např. na splatnosti ministerských úřadů - kde dva měsíce není žádná lhůta) a mám být naprosto shovívavá k tomu, že mi někdo napaří pokutu, že nestihnu termín? To snad ne! Ani on nebere pacienty na čas - pravidelně tam sedávám minimálně deset minut ..

Co se cen týče, tak zaskřípu zuby a řeknu v pořádku - bude-li vše dobře udělané a zubařů (navíc kvalitních) je málo, tak relativně ochotně zaplatím ..

arrow
Neprodává v Bazaru

Efca

Aha, tak máš více kroků u té dentální hygieny .. budu si muset s panem doktorem promluvit. Děkuji za vypsání Přítel mi totiž potvrzoval, že předchozí hygienistka, která tam pracovala předtím, měla těch kroků opravdu hodně a částky stejné .. já ji bohužel nezažila, nemám možnost srovnání. Ale tohle mi stačí

Cituji Eva29: Ani on nebere pacienty na čas - pravidelně tam sedávám minimálně deset minut ..

tak když sankce pro pacinety a tak sleva i u něj, že tě nevzal včas

Eva29
až pudu ke svojí zubařce, tak se schálně zeptám za kolik tam dělá její hygienistka
jak jsme psala chodím do FN HK-dobré ceny a spokojenost

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené