Je neuvěřitelný jaký jsou u jednotlivých zubařů rozdíly...Já neplatím nic kromě 30 Kč...A to mi trhala osmičku, plombovala, posílala na speciální rentgen...nikdy si moje zubařka o nic neřekla. Za to moje mamka chodí k zubaři, který jí účtuje úplně všechno. Je to přece blbost ne, aby se někde neplatilo nic a někde jo...podle mě tam kde si to nechává zubař zaplatit od pacienta to pak ještě jednou dostane od pojišťovny...

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na rencaa: je to hrazené pojišťovnou na předních zubech (bílá plomba a nejspíš to nebude ten nej matroš). Neplatila jsem u původní, a neplatím ani i té nové.
Ale je fakt, že obě mají tu výhodu, že ordinují v barácích co jim patří a nemusí proto platit nájem. Ten může byt ve velkých městech dost vysoký...

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lency: podle mě tam kde si to nechává zubař zaplatit od pacienta to pak ještě jednou dostane od pojišťovny

jj, taky si to myslím....proto bych si nechala poslat od pojišťovny seznam, co všechno za mě doktorům zaplatila...u nás už dost MUDr. platilo VZP a ŠKODAzp pokuty, že si nechali zaplatit něco co vůbec nedělala nebo nechali zaplatit i od pacientů. A tak by to mělo být. Zvlášť ta škodovácka ZP to hoooodně hlídá.

Já bych měl otázku, jestli je možné platit pokutu za nedodržení termínu. Nepřišel sem jednou a když sem přišel znovu, chteli po mě 200,- ..

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na JohnyBlaack:

Je to vcelku běžná praxe .. bohužel. U mého zubaře např. nic neplatím a to i poté, když mi dá termín v sobotu a prostě ho nestihnu - kvůli dopravě apod. .. Prostě stát se to může .. a pokud se snažím slušně omluvit, proč takového pacienta "urážet" pokutou .. Je to o charakteru zubaře a jeho "nenasytnosti" řekla bych .. U předchozího zubaře tyto "pokuty" byly a i přesto, že mám od něj krásně opravený chrup, tohle bylo pro mne hodně nepříjemné překvapení .. měl ceny, při kterých si tohle mohl hravě odpustit .. Nebo ho opustili pacienti .. jako např. my s manželem. Ovšem ty pokuty nebyly samozřejmě jediný důvod .. to byla jen třešinka na dortu .. Pokud Ti dal Tvůj zubař přečíst smluvní podmínky nebo je má v ordinaci veřejně k přečtení a je to tam, tak se obávám, že to zaplatit bude nutné a nemáš odvolání .. druhou otázkou je, jestli zubař samotný, když jsi objednán řekněme na 12.20 Tě přesně vezme ve 12.20 .. teoreticky, pokud ne, měl by i on sám platit vůči Tobě pokutu .. což samozřejmě vůči pacientovi už neplatí .. prostě zubaři jsou speciální sorta lékařů s vlastními pravidly .. a buď na to pacient přistoupí nebo ne .. v době, kdy si všichni povinně platíme zdravotní pojištění, a z něj se u zubaře platí snad jen kontrola, je to na můj vkus vcelku okrádání myslím .. neslyšela jsem totiž, že by tohle praktikoval jiný lékař z jiného oboru .. ale mohu se mýlit .. zajímalo by mne také, jak to vykazují zubaři v účetnictví ..

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji JohnyBlaack: Nepřišel sem jednou a když sem přišel znovu, chteli po mě 200,- ..

A jak dlouho předem jsi volal, že nepříjdeš? Den, týden nebo jen pár hodin?

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Eva29: prostě zubaři jsou speciální sorta lékařů s vlastními pravidly .. a buď na to pacient přistoupí nebo ne .. v době, kdy si všichni povinně platíme zdravotní pojištění, a z něj se u zubaře platí snad jen kontrola, je to na můj vkus vcelku okrádání myslím .. neslyšela jsem totiž, že by tohle praktikoval jiný lékař z jiného oboru .. ale mohu se mýlit .. zajímalo by mne také, jak to vykazují zubaři v účetnictví ..

Mně přijde normální, že se zaplatí za jeho ztracený čas, on tam sedí a čeká, místo tebe mohl mít jineho pacienta a mít z něj peníze. Z tebe nemá nic. Je to prostě soukromý podnikatel jako každý jiný.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Siiri:

Nesouhlasím .. platíš takhle u jiného lékaře? Nebo v autoservisu? Tak jako tak k tomu zubaři budeš muset si zoubky nechat opravit .. takže tak jako tak se toho "zisku" dočká, jen později .. v době, kdy si u zubaře platíme téměř všechno a v částkách, které záleží na zubaři samotném, jak vysoké si je stanoví, mi to připadá prostě jako nehoráznost .. proč to tedy neplatí i opačně? Když mě zubař vezme o půl hodiny nebo hodinu později? Tam se pak z mé strany automaticky shovívavost očekává, že?

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Eva29: takže tak jako tak se toho "zisku" dočká, jen později

no to musí být celý nadšený když mu třeba 3 krát dotyčný nepříjde a on sedí a říká se, že se dočká....není to charita.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Eva29: proč to tedy neplatí i opačně? Když mě zubař vezme o půl hodiny nebo hodinu později? Tam se pak z mé strany automaticky shovívavost očekává, že?

No to je taky na tobě, zda to akceptuješ nebo změníš zubaře. Jestli se ti to nelíbí co ti brání jít jinam?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Siiri:

To máš pravdu že není, toho si musel všimnout každý u placení - zvláště u některých zubařů .. bohužel .. nicméně trvám si na tom, že když to jde bez pokut u ostatních lékařů v jiných oborech, tak je to u některých zubařů prostě zvůle. Ano, každý chce mít kiliardové zisky, proč ne .. kolikrát si říkám, proč si rovnou neúčtují miliony za jedinou návštěvu .. ostatně ono to k tomu i směřuje a legislativa jim to umožňuje stanovovat si ceny za jednotlivé úkony bez využití přispění zdravotní pojišťovny snad podle počasí venku nebo aktuální nálady - je to bohužel pouze otázka poptávky a nabídky .. chceš ošetřit, tohle jsou mé ceny (které se leckdy dozví pacient až u samotného placení) .. nelíbí? Jdi jinam .. Ale pak si zubař zaplatí (nebo je prostě požádá) pár lidí (nejčastěji známých, kteří to za drobnou protislužbičku, např. ošetřením zdarma, rádi udělají), aby mu srovnali hodnocení profilu, protože se mu najednou nelíbí, že se lidé durdí, kolik u něj platí a vůbec za CO a on tím pádem přichází o další pacienty .. Takže kdyby ten zubař nebyl takový mamonář, možná by pak tohle dělat nemusel .. i když, třeba se mu to ve výsledku vyplatí, nebýt charitář ..

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Siiri:

však jsem to také udělala

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Eva29: nicméně trvám si na tom, že když to jde bez pokut u ostatních lékařů v jiných oborech, tak je to u některých zubařů prostě zvůle

No ale zase neviš, zda si ostatní tu tvoji návštěvu stějně neučtují, nebo naopak tyhle ztráty nenávyší do cen. Takže to vlastně zaplatí všichni, prostě odhadne kolik má ztrátoveho času a navyší taxu, takhle si myslím, že to dělají ty autoservisy a tak...mají vysokou hodinovou taxu, takže občas nějaky prostoj nevadí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Siiri:

souhlasím .. problém je jinde .. obvykle zubař, který si "pokutu" účtuje, má i nehorázné ceny .. mluvím z vlastní zkušenosti .. můj nový má zlomkové oproti tomu předchozímu a pokuty si neúčtuje a uživí se rovněž a velmi dobře .. takže i ten zubař, co si pokutu účtuje, má už dávno několikanásobně ty pokuty v cenách odražené .. to je to, co mi vadí ..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené