arrow
profile_image
veruna
od 14. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zajímalo by mě, co všechno děláte v rámci týdenního úklidu bytu /domu/.Moje rodina má pocit, že to s úklidem přeháním, tak proto chci znát vaše názory. Díky.

arrow
profile_image
Dalexa
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já vlastním 3 pokojový byt a co dělám v rámci týdenního úklidu ? 1x týdně (o víkendu nebo v pátek - záleží jak mi vyjde čas) umyju záchod, koupelnu, utřu všude prach. Podlahy - plovoucí, běžně třeba denně zametám, když tam vidím ******, tak 1x týdně vysaju a podle potřeby setřu vodou - tak 1+2x týdně.

arrow
profile_image
Malajka
od 3. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

v týdnu jen luxuju (3x), pořád rovnám a dávám na své místo věci po mém drahém a každý den umývám nádobí, o víkendu komplet umeju koupelnu + záchod, setřu podlahy, utřu prach, tento víkend navíc myju okna

Cituji veruna: že to s úklidem přeháním

Tak já to s úklidem přeháním na 100%. Luxuji každý den, někdy i 2-3x pokud je potřeba.
Mám totiž ráda čisto, ale mám doma psa i kočku, tak se to udržuje hůře, musím luxovat
hlavně kočkolit. Koupelnu a WC myju také každý den, pokud je potřeba tak umyvadlo i častěji
(rád si do něj lehá kocour a spí v něm, tak je to nutnost,kvůli chlupům a hygieně). Z toho
samého důvodu denně utírám stoly, parapety, kuchyňskou linku...

Ilon
jsem na tom naprosto stejně jako ty - luxuji 2-3 x denně, ráno k tomu vytřu podlahy namokro, totéž s koupelnou. 2x týdně převlékám prostěradlo. Denně utírám kuchyň, schody, tohle všechno na 2. patrech domu a 300 m2. Kromě praní atd atd.
2 psi a 4 kočky.
nemyslím že bys to přeháněla, prostě když jsou doma zvířata, tak musím zvýšit udržování čistoty.

Evi, 1960, jsem ráda, že v tom nejsem sama. Já si taky myslím, že uklízím podle potřeby, ale
všichni mi říkají, že to s úklidem přeháním, že ve volném čase nedělám nic jiného než uklízím.

arrow
profile_image
veruna
od 14. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

máme 2 psy a proto souhlasím s Vámi, že udržení bytu v čistotě dá daleko větší fušku. Taky mám ráda uklizeno a čisto, jenže pokud člověk žije se zvířaty, asi musí trošičku slevit ze svých nároků, jinak by nic jiného nedělal, než uklízel. A o tom přece život není.....teorie by mi šla, ale ve skutečnosti jsem hroznej puntičkář.

Cituji veruna: slevit ze svých nároků, jinak by nic jiného nedělal, než uklízel.

Když mě ten úklid naštěstí baví, je to pro mě takovej relax a pak mám z toho uklizenýho bytu dobrý pocit .

Týdenní úklid tak to je hlavně zamést, vytřít, utřít prach, umýt koupelnu, zrcadla všude a to je tak vše. Zatím pouze malý byt a ani není můj. Až bude baráček to bude jiná

Cituji Ilon: mě ten úklid naštěstí baví

Taky mám to štěstí, že úklid je pro mne spíš uklidňující zábava než galeje. Máme doma kocoura jen jednoho, psa žádného tak to není tak hrozné... A souhlasím že člověk by neměl žít jen úklidem, jenže denně topím v krbu takže kolem něj se luxuje denně a taky ho milují pavoučci. Na stropě a stěnách jsem zjistila že co 2 týdny jsou jemňoulinké pavučiny, které jsou vidět jen když je začnu stahovat. Nemáte na ně nějaký fígl? Třeba něčím máznout nebo stříknout stěny - samozřejmě neprůhledným.

ale mě úklid baví, mám ráda když je to kolem mě čisté a upravené, takže at si kdo chce říká co chce. Na druhou stranu, když přijdu někam, kde to uklizené není jako u nás a je tam takový ten - jak říkal Horníček - drobný nepořádek, určitě si o dotyčné nemyslím že je špindíra, prostě každý máme jiné nároky. Pokud tam teda není plíseň na nádobí - i to jsem viděla :

ježis, tak to jsem asi čuně nebo co. Jelikož máme malý dítě, tak jakmile uklidím, vydrží to tak 10 minut. 2x týdně vysaju, 1x setřu. 1x prach (nějak se nemá kde usazovat) 1x týdně koupelnu a WC, peřiny převlíkám jednou za 10 dní. Byt je novej, dobře se to zatím udržuje

Ahojky já to také asi trošku přeháním ale musím mít opravdu pořádek, všechno naleštěné a z mé záchodové mísy by jste se mohli i najíst 3x týdně vysávám, utírám prach a myju dvě koupelny, povlíkáme jednou za 14 dní protože přítel je přes týden v Praze tak peřiny moc nezašpiníme. 1x týdně vytírám, to mi bohatě stačí. Jinak každý den uklízím v kuchyni a vytírám chodbu kde jsou boty.O víkendu chceme být s přítelem spolu tak dělám opravdu důležité věci jako je vyprat a vyžehlit.

My uklízíme jednou týdně, to stačí... a až budeme mít dítě, tak ještě přítelovi seberu ty jeho dezinfekční dryáky na podlahu, WC a koupelnu, protože nechci vychovat na všechno alergickou skleníkovou květinku.
Špínu nemám ráda, tu likviduju (hlavně kolem klece bývá nepořádek, a prach kolem oken, když se větrá), ale co se týče různě rozházených a navršených věcí, na to jsem odborník, u mě v pokoji to věčně vypadá jako po výbuchu občas mě to chytne, všechno uklidím, úhledně srovnám a můžu začít nanovo.
Co se peřin týče, koukám, že jsem asi čuně, převlíkáme tak jednou za dva měsíce, většinou když někdo začne hudrat, že už je ta postel nějaká uválená. A s láskou vzpomínám na kolejní léta, někteří kamarádi ani nevěděli, kam se chodí vyměňovat, protože spali celý rok v tom, co jim kolejbáby daly při nástupu

arrow
profile_image
Tatou
od 29. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Už jsem se lekla že jsem jediný čuně co nepřevlíká postele jednou, maximálně dvakrát týdně. Taky vydržím s jedním povlečením tak 2 měsíce. Mě to nebaví prát a pak žehlit, to je první věc a druhá že do postele lezu čistá, tak nevím o co by se ty peřiny tak mohly ušpinit. O mě teda určitě ne
Co dělám jediný obden je mytí nádobí, jednou týdně zametu, utřu prach (ale jen tam kde je vidět) a poskládám do skříně oblečení co jsem za týden poházela po podlaze. Když mě chytne uklízecí, což není častěji než jednou za měsíc, tak teda utřu prach i tam kde vidět není, naleštím zrcadla a když mi podlaha přijde i po tom zametení podivná, tak teda zakleknu a vytřu. Ale jinak si s úklidem opravdu starosti nedělám. Nemám důvod aby to u mě každý den vypadalo jak v muzeu, stejně tu bydlím sama a mě to nevadí Ovšem jiná je když má přijít návštěva, to se hnedka uklízí líp, to i vydrhnu záchod!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené