1. . .45678
arrow
profile_image
Evka91
od 31. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak tak koukám, většina z vás tu má nějaké zvířátka. Já mám taky dvě - přítele a bratra. Oba dva hodně přes týden pracují, takže úklid a nákupy závisí pouze na mě. Co se úklidu týče, tak vysávám 2 - 3 týdně, prach utírám každou sobotu, nádobí myju i 3 denně, protože furt něco kuchtím, připravuju sváču do školy, večeři klukům a hlavně hodně jím. Vytírám asi obden, peru a žehlím průběžně, koupelnu a záchod umývám asi jednou za 3 dny. Taky nemám ráda nepořádek a často se doma kvůli tomu rozčiluju, protože třeba celý den máte zabitý díky uklízení a pak vám přijdou chlapi domů, jeden se jde najíst do obývacího pokoje, druhej si jde udělat něco k zakousnutí nebo se jde oholit a můžete začít nanovo...ale uklízení mi nevadí. Kolikrát raději celý den uklízím, než abych se hoďku učila.

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zvířata doma nemáme.

Denně: umyju, utřu, schovám nádobí, umyju důkladně dřezy, kuchyňskou linku, sporák, umyvadlo v koupelně, urovnám věci a dám je na své místo.

1x týdně vysávám všechny koberce, vysávám za ledničkou, skříňkama s televizí, prostě všude, kde se dá, 2x týdně zametám podlahy, 1x, někdy i 2x týdně myju podlahy, schody, 2x týdně myju Realem vanu, 2x týdně myju WC, prach utírám podle potřeby, teď nevím, jak často to je (komplet - včetně lustrů, dveří, vysokých skříní), 1x měsíčně převlékám lůžka. Prádlo peru 2x týdně, někdy se mi povede i 3x týdně. (Doma si na mě stěžují, že moc peru a brzy jim zplesniví barák. )
Prádlo žehlím, ale ne všechno: nežehlím ručníky, osušky, utěrky na nádobí, kapesníky, spodní prádlo, protože mi to přijde úplně zbytečné! Ostatní žehlím důkladně.

Mám ráda pořádek a čistotu a věci na svém místě, samozřejmě urovnané (štítkami dopředu! )

2x do roka odmražuju mražák a vytírám jej i ledničku vodou s octem.

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zapomněla jsem ještě dodat, že vařím jen o víkendu (a teď - přes letní prázdniny), jinak už dlouho bereme obědy ze školní jídelny. Vozí nám je z jídelny a děda nám chodí s nosiči (ešusy).
Buchty, bábovky peču max. 2x do měsíce.
Takže díky tomu, že přes týden nevařím, mám mnoho času na důkladný úklid a urovnávání veškerých věcí.

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Malajka: tento víkend navíc myju okna

Okna myju 4x za rok. Záclony nemáme, takže nemusím řešit praní. Jinak bych je určo prala 1x za měsíc.

Cituji Ilon: a pak mám z toho uklizenýho bytu dobrý pocit .

Jo, tak ten pocit taky miluju! Je mi pak tak krááásně. Vždy si pak jdu umýt vlasy, osprchovat se a obléct do čistého oblečení.

Cituji Lunita: zrcadla

Musím se přiznat, že na zrcadla a na kliky u dveří občas zapomenu.

Cituji _Ada_: převlíkáme tak jednou za dva měsíce

Teeeda, nic ve zlém, ale víš, co tam musí být prachu? A člověk se v noci potí a loupe se kůže. Já bych nejraději převlíkala 1x za 14 dnů, jak se to správně má, ale rodina už i tak velmi těžce nese, že peru prádlo tak často, takže 1x za měsíc musí stačit.

Cituji _Ada_: A s láskou vzpomínám na kolejní léta, někteří kamarádi ani nevěděli, kam se chodí vyměňovat, protože spali celý rok v tom, co jim kolejbáby daly při nástupu

Jako vtip je to dobré. Snad to ale je pouze vtip!

Cituji Tatou: Taky vydržím s jedním povlečením tak 2 měsíce. Mě to nebaví prát a pak žehlit

Proč to žehlíš? To by mě ani nenapadlo to žehlit. Když to dobře po vyprání protřepeš a pověsíš, žehlit vůbec nemusíš!

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji rosa.blanca: Já bych nejraději převlíkala 1x za 14 dnů, jak se to správně má, ale rodina už i tak velmi těžce nese, že peru prádlo tak často, takže 1x za měsíc musí stačit.

1x za měsíc povlíkat postele zas tak moc na úklid nejsi.Nezdá se,že bys dělala nějaký nadstandart doma co se úklidu týká a ani nevaříš,tak asi žiješ někde,kde je nedostatek vody protože jinak bys vodné zaplatila a je to.

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji tigynka: otázka 10 minut? jak to děláš? Já když sem bydlela ještě doma, tak jsme bydleli v klasickém 2+1 a luxovala jsem tak hodinu

Luxovala jsi hodinu? Já mám 1 koberec vyluxovaný do deseti minut, někdy i za 5 minut.

Cituji mayeenka: dvakrát týdne chodí paní na uklid

Cizího člověka bych doma nesnesla, já si ráda uklidím sama. Byla bych nervózní, jak to dělá, že mi rozhazuje věci, že to dělá špatně atd. Nesnesla bych to prostě.

Cituji nihaso: žaluzky

Jo, tak na ty taky zapomínám. PS: Čím a hlavně jak je čistíte? Mně jdou špatně čistit. Ale fakt je čistím tak jednou "za uherský rok".

Venku nic nedělám, přítel - jelikož doma nic nedělá, tak venku seče trávu a stará se o stromy atd, zametá chodník, hrabe listí apod.. Mě to venku neba, nemám k tomu žádný vztah.

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tiakia:
Mně to 1x za měsíc stačí!
Jo a někdy vysávám i 2x za týden.

Cituji Tiakia: a ani nevaříš,tak asi žiješ někde,kde je nedostatek vody protože jinak bys vodné zaplatila a je to.

Nechápu. S vodou nemáme žádný problém, vody máme dost! A drahá není. Ale s vařením je spousta práce a navíc školní jídelna má denně na výběr ze 2 druhů jídel a nám jejich obědy chutnají, denně máme jinou polévku ... Kdybych vařila, tak tolik druhů jídel bych ani nikdy neuvařila, protože je neumím.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji rosa.blanca: rodina už i tak velmi těžce nese, že peru prádlo tak často, takže 1x za měsíc musí stačit.

Cituji rosa.blanca: S vodou nemáme žádný problém, vody máme dost! A drahá není.

Tak proč tedy rodině vadí,že pere pračka?Raděj budou měsíc spát v jednom povlečení?

Cituji rosa.blanca: Kdybych vařila, tak tolik druhů jídel bych ani nikdy neuvařila, protože je neumím.

Chápu

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: Tak proč tedy rodině vadí,že pere pračka?Raděj budou měsíc spát v jednom povlečení?

Protože oni si neumí vypočítat, kolik stojí jedno praní. Myslí si, bůhví, jak je to drahé. Tvrdí, že prací prášky a aviváže jsou drahé, že to "žere" proudu, vody, že se tím prádlo "ničí, opotřebovává" ... Jo, oni raději spí měsíc v jednom povlečení.

Cituji Tiakia: Chápu

Mně jednak vaření nebaví a jednak jsem na to levá, nikdy se mi nepovede jídlo dobře osolit, opepřit, jaksi to nikdy nemá tu správnou chuť, no, můžu upřímně říct, že se už těším, až skončí prázdniny a začne vařit školní jídelna. Když mám cestu do Globusu, ráda si u pultu nechám zabalit 2 jejich obědy (pro přítele a pro mě). Já jsem na to vaření fakt levá a dokážu pokazit i nemožné.

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: Nezdá se,že bys dělala nějaký nadstandart doma co se úklidu týká

Já vím, jsou mnohem lepší, pečlivější ženy, co mají doma tisíce přípravků na úklid, já jich mám jen pár, jsou akčnější, sousedka myje okna snad co čtrnáct dní a záclony má věčně sundané. Takhle akční nejsem ani zdaleka! Z mé záchodové mísy se jíst nedá! U mě se hlavně jedná o to, aby každá věc byla na svém místě a věci byly urovnané, žádný chaos. Taky jsem alergička a astmatička, takže prach utírám často, vadí mi, dráždí mi hlavně nos a oči.

Cituji rosa.blanca: Luxovala jsi hodinu? Já mám 1 koberec vyluxovaný do deseti minut, někdy i za 5 minut.

Tak ono záleží, jaký kdo má vysavač, jaké máte koberce, jestli máte zvíře... Z vlastní zkušenosti vím, že některý koberec jde vysávat lépe než jiný. Navíc já vysávám malým nástavcem - nikoli velkým, protože tím to prostě nejde tak dobře. To pak trvá hnedle déle.

Jinak obdivuju ty, co po práci přijdou domu a začnou uklízet. Já strávím denně jen 3 hodiny na cestě do práce a z práce. Když přijdu domů, mám toho plné kecky, natož abych začla vytírat. Pokud je doma zvíře, tak zametat několikrát týdně, ale vytírat prostě musí stačit 1x. Koupelna také 1x. To bych z toho života moc neměla, kdybych denodenně po práci uklízela a pak ještě o víkendu. Pak zjistím, že mi je 70 a až se mě někdo zeptá, co jsem celý život dělala, tak řeknu - "uklízela". Některé z vás mi přijdou ale už vyloženě šáhlé, jinak to říct neumím. Jak vidím, tak obsedantně kompulzivní porucha je celkem částá záležitost, jinak si to neumím vysvětlit..

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Erinka: Jak vidím, tak obsedantně kompulzivní porucha je celkem částá záležitost, jinak si to neumím vysvětlit..

arrow
profile_image
mimi55
od 13. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Asi bych se měla stydět, jsem nejspíš čuně, ale stíháte k tomu uklízení ještě chodit do práce a mít nějaký život? Nějak si neumím představit, když vstávám ve 4 ráno, domů přijdu v cca 17 hodin, jak mám 3x denně vysávat.

arrow
profile_image
Anetkaa
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Každý den několikrát zametám a 1x vytírám celý dům (kde je dlažba) máme doma zvířata a spoustu rostlin tak je všude prach, chlupy a musí se to furt dokola uklízet, koupelny vytírám 2x denně většinou odpoledne a večer po té co se všichni vykoupou atd. protože nedělají nepořádek a je všude nacákaná voda, vysávám 1x za 3 dny. Kuchyň uklízím 1x za den kompletně umyju celou linku dřez a několikrát denně myji nádobí které nepatří do myčky a ostatní v myčce. WC umývám každý den Savem (celé + vnitřek SAavo do wc), vany a sprcháč každý den večer spláchnu horkou vodou a 1x týdně rádně vydrhnu.. co se týče praní u nás se pere tak 2x denně mám malé mimčo a tak je stále co prát, povlečení na postel peru 1x týdně včetně prostěradla. Prach 2x týdně máme doma tolika lapačů prachu že bych to nejradši všechno vyházela.. to je asi všechno.

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Anetkaa:
To je síla! A máš čas i na své záliby a jiné věci nebo jen od rána do večera uklízíš?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené