arrow
profile_image
Andy64
od 27. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus:
Taky běhám se psem, ale s huskym A jaké mám mít teda ideální tempo? A když budu běhat takhle tak zvýším svoji fyzičku, ale i nárůst svalové hmoty?

mám stejný problém, běhám cca 10km a prostě je to asi moc rychle (1h) , sílí mi nohy ale neshazuju. Teď jsem začala běhat méně často a naopak některé běžecké tréninky nahrazuju 1,5 rychlou chůzí, tak uvidíme

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Andy64:
Sice to není na mě ale rychlým během to jde do té výdrže a svalů Koukni třeba na sprintery, ty mají obrovské, nasvalené nohy a naopak ti, co běhají dálky (teď mi vypadlo jak se jím říká ) třeba 40km ale skoro krokem tak ti jsou vychrtlí,ale pevní

bude to tepovkou..ono je sice příjemné že se člověk zpotí a má pocit že joo že zamakal..ale jakmile se ti tvůj tep přehoupně přes hranici tak nehubneš.. ted jsem se o tom bavila s trenerkou ve fitku protože chodím na běhací pás..a bavila jsem se s ní a ona mi spočítala moji tepovku při které hubnu.. já mám třebas mezi 120-135... a to mám jen při takovém klusu.. jakmile jsem sem začala běhat více v tempu ( a přitom to byl běh jako normální) tak žu jsem měla kolem 150-60 a už to není pro mě dobré.. takže já si jen tak klušu a hubnu... nevím jak se to počítá tepová frekvence ale zkus si to zjistit...

arrow
profile_image
Blanche
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, je to trochu OT? ale musím se zeptat: Jak dlouho už běháte, že zvládáte takové tempo a vzdálenosti?

arrow
profile_image
criss
od 24. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Caisy:

Cituji Caisy: naopak ti, co běhají dálky (teď mi vypadlo jak se jím říká ) třeba 40km ale skoro krokem tak ti jsou vychrtlí,ale pevní

Tak ti tedy krokem opravdu neběží, ti maratonci, co máš na mysli, co běhají 40km za 2 hodiny, běží celý závod tempem třeba 2:55/km, a tímto tempem by nikdo z nás neuběhl ani náhodou ani ten kilometr.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já si nikdy tepovku nehlídala, běhala jsem 4-5x týdně 4km a zhubla jsem během měsíce. Důležitá je strava... jak jíš?

arrow
profile_image
Andy64
od 27. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lintu:
Nemůžu říct, že jím zdravě, protože podle mě to ani moc nejde trendy zdravé výživy se pořád mění. Před rokem jsem zhubla skoro 10 kg a pak jsem si váhu udržovala až před dvěma měsící jsem přibrala kilo (začala jsem více sportovat možná že svaly..). K snídani mám většinou jogurt a kus nějaké bábovky co si upeču (většinou tvarohová), svačina podle toho jestli jsem ve škole nebo je víkend a jsem doma. Ve škole celozrnné pečivo s domácí lučinou, sýrem a zeleninou, jogurt a ovoce a doma jenom to ovoce potom oběd, odpoledne moc nejím a večer třeba rybu se zeleninou, rizoto s tuňákem a zeleninou, salát s kaiserkou, vaječnou omeletu atd. Nechci držet žádné diety, protože se bojím, že bych si mohla rozhodit metabolismus. Chtěla bych spíše zpevnit postavu a vyrýsovat jí.

Cituji Blanche: Jak dlouho už běháte, že zvládáte takové tempo a vzdálenosti?

třetí rok. Začínala jsem na 5km (když už to nešlo tak rychlá chůze, ale těch 5km jsem vždycky dala, s každým dalším během bylo míň chůze a víc běhání), pak jsem prodlužovala a 10km asi do tří měsíců od začátku.

arrow
profile_image
katka.365
od 3. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Andy64: jenže vše je z 7O-8O% o stravě! Sama jsem to poznala..zbylých 2O-3O% je pohyb...takže bych hledala problém i v té stravě..

arrow
profile_image
Didli
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji katka.365: jenže vše je z 7O-8O% o stravě! Sama jsem to poznala..zbylých 2O-3O% je pohyb...takže bych hledala problém i v té stravě..

tak tedy prosím o radu

k pohybu: mesíc jsem cvičila Jill 30 day..., pak jsem přešla na běh. Běhám ob den, rychlostí 8km/hod., spíš velmi lehký běh. A takto běhám už skoro 3.měsíce.

strava: stravuji se tak už delší dobu, ne že bych s tím začala posledních pár měsíců:

pití: piju pouze čistou vodu, žádné šťávy, sladké džusy a pod. Denně mám 2 malá espressa-s půl lžičkou cukru, kapkou mléka. K snídani piji černý čaj s medem. V pátek a sobotu si dám pár skleniček vína.
jídlo: snídaně-jím 2 plátky žitného chleba s žervé nebo šunkou, jedno rajče. O víkendu snídám omeletu. Svačinu mám kolem 10.hod., to mám misku ovoce a kafčo. Oběd: v týdnu jím nějaké maso a zeleninový salát, popř. nějaké těstoviny s masem, zeleninou. O víkendu jím různě-ale taky máme spíš maso, brambor, těstoviny, zeleninu. Klasickou českou stravu s knedlíky a omáčkami moc nejíme. Odpoledne mám ještě další svačinu-třeba nějaký jogurt s musli a ovocem nebo misku zeleniny a šunku. Večeře- jím menčí porce a většinou jím těstoviny, pečivo se šunkou nebo nějakou pomazánkou ze sýra, maso a salát a pod...Nejím žádné sušenky, sladké koláče a pod. Pokud mám chuť na sladké, dám si pár kostiček kvalitní čokolády. Chodím spát kolem půlnoci, takže mám ještě druhou večeři-většinou třeba velké jablko s pomerančem.
Jím 5-6x denně, menší porce-ale hlad nikdy nemám, vyhýbám se sladkému a bílému pečivu, mám navíc alergii na mléčné výrobky, takže to s nimi nemůžu přehánět. A co dělám špatně?
Vím, že ovoce by se mělo jíst dopoledne a nějaká další pravidla, ale to si zase myslím, že nic se nemá přehánět a pokud mám na ovoce chuť i odpoledne, tak si ho prostě dám.

Váhu mám teda v normě, žádný tlusťoch nejsem, vždy jsem měla spíš podváhu, ale je mi už přez 30.let a ať dělám, co dělám, dolů nic nejde a pro svůj dobrý pocit z toho jak vypadám, bych potřebovala dát tak 5kg dolů. Váhu doma nemám, měřím se metrem, ale od ledna neubyl nikde ani jeden cm.

Tak co s tím?

arrow
profile_image
katka.365
od 3. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Didli: už JEN PÁR sklenek vína Tě může brzdit miska ovoce, to je co? kolik? denně by se mělo příjmout do 3OOg, odpoledne bych ho už nejedla, pokud to není před sportem.K večeři by měli převládat bílkoviny, takže těstoviny a pečivo=sacharidy. Druhá večeře-opět ovoce? Zbytečné cukry na noc..ale když píšeš, když chceš, tak si ho prostě dáš? Tak potom je tady taky chyba.....a hlavně je to vše o množství-poměru B,S a T...nevím gramáže toho jídla

arrow
profile_image
Didli
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na katka.365:
tak 2, 3 sklenky zase není tak moc, navíc to není každý den.
Nejsem a nebudu striktní výživový maniak s váhou všude s sebou, to bych nemohla chodit ani na obědy do restauraček. Tenhle způsob je prostě přehnaný-vážit si každý gram všeho jídla, co do sebe dostanu-to beru u lidí, co neví, jak velké porce mají čeho jíst a stravovali se doposud nezdravě. Já vím, kolik toho mám sníst (dřív jsem se držela nějakých tabulek, kde byla vypsaná gramáž všeho-ale opět je to blbost a platí jiné porce pro malou křehuli, co sedí celý den u PC a pro 2m velkého chlapa, co dělá fyzicky náročnou práci) a jestli mám ovoce 200gr nebo 250gr, tak to fakt neřeším.
Když jdu na oběd do restauračky a mají plátek drůběžího a k tomu si dám zeleninový salát, tak jim taky neříkám-dejte mi prosím vás toho salátu jen 150gr. Prostě si dám maso a salát a jestli má maso 120gr nebo 150gr. to se neptám.
Myslíš, že když si dám ve 20hod. jedno jablko (a to jen někdy, někdy si dám třeba 2 mrkve), tak díky tomu nehubnu vůbec? To je prostě logicky blbost.
A nejím chleba, housky...jediné pečivo, co jím je žitný chleba (každý den ráno a 1x přez týden večer) a tam zase tolik sacharidů není.
A jinak sacharidy jsou taky potřeba, když je nepřijímám jinak než v ovoci a občas v přílohách, jako je blbost je vynechat úplně, kor když k tomu běhám, to bych za dva dny byla totálně bez energie.

Jako něco špatně je, to uznávám, ale co, když se necpu sladkým, bílým pečivem a jím tak, jak se má-dostatek bílkovin, zeleniny, minimum sacharidů, příloh...a k tomu ještě běhám? Manžel jí to co já, někdy jí teda hůř, hlavně nesvačí a pořádně nesnídá, přez den zapomíná pít a běhá stejně jako já a hubne

arrow
profile_image
katka.365
od 3. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak když blbost, tak blbost víc radit nebudu..

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Didli: omezila bych tu tvou omeletu a testoviny, pridala bych na snidane treba ovesné vlocky a jinak bych víc zeleniny, salátů, luštěnin, orisku..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené