Holky, jak je to s tím melounem? Proč by měl být zelenina? Vždyť je to sladké jako cecek!

Marge1980
Kočko, a zkoušela jsi půst? Džusový třeba? Já jsem totiž taky alergik, trpím na exémy a dermatitidy, tak mi svého času někdo poradil pravidelné půsty, a zabírá to - vždycky na jaře si dám 7 - 8 dní půst se šťávama a mám do podzimu pokoj, dokonce i ta mrcha senná rýma, co mám vždycky, jak rozkvetou pampelišky nebo řepka, zkrátka cokoli žlutého, je výrazně mírnější.

arrow
profile_image
žoržína
od 15. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ronnie
zrovna čtu L.K. a otázku melounu, cituju: ,,na dotaz o zařazení je to takto: tykev, dýně a meloun jsou, jak jsem si ověřovala, údajně zelenina. Cuketa taky, ale v té jsem si byla jistá hned. Ovšem meloun-ten mně zaskočil. Ale ať si je klidně zeleninou, já ho stejně budu klíďo píďo jíst dohromady třeba s banánem a ananasem nebo jahodama, ptž tak mi chutná nejvíce.

Cuketa, tykev, dýně, meloun - skupina neutrální. ,,

arrow
profile_image
vanilla12
od 12. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já začínám být z toho tak akorát zmatená. Takže je skupina zvířat, rostlin, ovoce, zeleniny a neutrál? A ty ořechy a med patří teda kam? Mně přijde, že to vidím pokaždé někde jinde. V tom grafu, který jsem si vytiskla je med rostlina a ořechy mám i v kategorii ovoce i zelenina. Není to divné?

arrow
profile_image
lejlik
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, zaujala mě ta svíčková-napíšete recept. A co k tomu jako přílohu????

arrow
profile_image
Ciriel
od 22. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vanilla - no ten tvůj graf, cos našla ty, je podezřelej, vo tom žádná.

věda v tom neni

zvěř - veškěrá produkty zvířat (ale bacha na paštiky a párky atd, to je samá mouka, aby toho bylo hodně...i salámy)

kytky - vše přílohový - vše z mouky (těstoviny-pokud sou bezvaječný, ty vaječný nejsou dělený, pečivo, luštěniny, brambory atd, atd)

neutrál - zvláštní skupina - lze ke všemu - ořechy, med, myslim i houby

zelenina - veškerá zelenina (Ronnie - meloun je zelenina proto, že je to prostě zelenina. taky nechápu, ale je to tak. je to psaný i na přebalu v obchodě- čerstvá zelenina. odjakživa sem z toho jelenice neboli laň )

ovoce - veškerý ovoce.

existujou výjimky, např dušený rajčata se stávaj prej ovocem, ale těkových je jen minimum, jestli dvě tři .... ani je nevim, vidíš.

žoržína - cuketa, dýně, meloun, tykev neni neutrál, ale zelenina - sama to kopíruješ z LK knihy, jen jsi to asi špatně zformulovala ve svym závěru. to jen abys to nejedla teda špatně, ve špatnejch kombinacích.

lejlik
já ji dělám tak, že tam dám opravdu hodně zelniny a pak když ji umixuji tak je to tak husté že to musím ředit. Nic zvláštního, dělám to tak odjakživa.

Ciriel
taky musím napsat jak pokračuje manžel s dělenou. Sama jsem z tono vedle, ale pořád to drží. Zjistil že se může pěkně nacpat a vůbec netloustne. Chodí 2x v týdnu na pivo, takže ani nehubne, ale to mu zase tak nevadí, zatím co mě jo, protože ta jeho dieta nás vyjde pěkně draho. Jí víc než před tím a výsledek pro mě žádný, ale pro něho báječný. Ani ve snu jsem netušila že to takhle vydrží. Jeslti se nepletu, tak už to drží 4 týdny, ne celé.

Ciriel
Ale jo, já bych i věřila, že je meloun zelenina, ale připadá mi divné jíst ho s masem. Ono se sice říká kytky - zvířata, ale v podstatě jsou to sacharidy - bílkoviny, a jestlli nejsou meloun sacharidy, tak ať je ze mě třeba kolouch Stejně tak řazení medu do neutrálu je mi divné, ze stejného důvodu. Proto já ho v bílkovinových - zvířátkových dnech nejím.

arrow
profile_image
Ciriel
od 22. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Atanera - manžel je teda fakt frajer!!!

a sem si jistá, že i přes to pivo hubnout bude. my totiž pijem všichni, co to držíme (nebo drželi sme) a to opravdu každej tejden a neni to jen jedna sklenička. a někdo dokonce i víckrát v tejdnu. uvidíš za čas, ale myslim, že se to určo rozjede i přes to alko.

drahý to je, to máš pravdu, bohužel

Co myslíte holky ty zelené fazolky??? Jsou zelenina??? Dala bych si je k večeři, ale váhám...Kořínková v jedné své knize psala, že jsou zelenina, ale nevím, jestli to třeba později nezměnila...tak dejte prosím vědět

Ten meloun mě potěšil hlavně kvůli dovolené...třeba v Turecku ve 3 hvězdičkových hotelech bývá většinou jenom meloun z ovoce-tak to člověku zjednoduší mlsání...

arrow
profile_image
Ciriel
od 22. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ronnie
a jestlli nejsou meloun sacharidy, tak ať je ze mě třeba kolouch
no to snad né! to se mnou málem šlehlo!

Ronnie - já to taky nechápu, máš pravdu i s tim medem, je to samej cukr, je to divný. ale minulou dělenou sem jedla s medem vše, fakt kvanta medu denně, tvaroh, jogurt, samotnej med na lízání...a zhubla sem krásně.
musim tomu věřit, páč mám v sobě tak sto géček sezamu v medu

Ciriel
to je jednoduchý, jako každý chlap má rád maso a tak si ho dopřává dosytosti a zeleninu taky rád. O víkendu si sám upekl kachnu a já než jsem odjela mu uvařila zelí. V neděli si dokonce dám vařil sojové maso s rýží, tentokrát nezapomněl sojové maso předem uvařit. Já sama žasnu. Je to asi tím, že zjistil že nepřibýrá a to mu ke spokojenosti stačí.

Manžel je frajer!!!! Už aby se do toho pustil i ten můj-ale ten se pivka taky jen tak nevzdá....Jdu si udělat fazolky a budu věřit tomu, co Kořínková napsala...Dneska jím 5.den zvřátka a začínám mít pekelnou chuť na sladký...ale zatím bojuju!!!

arrow
profile_image
Marge1980
od 16. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ronnie
o půstu jsem přemýšlela, ale mám strach z doprovodných efektů když se čístí tělo...můžou se třeba zvejkačky?? Každopádně to, co píšeš, je bomba, jestli ti to zabírá, tak je to super!

Simona
Co myslíte holky ty zelené fazolky
Já je beru jako kytku a s masem radši nee...nevím, přijde mi, že mají hodně škrobu i když míň než normální fazole.

Ronnie
řazení medu do neutrálu je mi divné
i mně, taky ho radši nejím...

ten meloun je pro mě ovoce, taky nechápu, proč má být zelenina, ale nejsem botanik

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené