Ahoj holky,
mám opravdu chlupaté ruce (díky nedonošení) a teď v době plesové sezony, kdy chci nosit šaty bez rukávů neomezeně, bych se chloupků (spíš chlupů ) chtěla zbavit. Nohy a ostatní části těla si samozřejmě holím, ale na rukou jsem se ještě neodvážila. Už jsem si zažila dost posměšků, ale už mi to nevadí (mám celkově tmavé a husté vlasy a tmavé obočí) , jen teď na ty plesy bych to chtěla "shodit"
Chtěla bych se vás zeptat a poradit, jestli nemáte zkušenosti s depilací voskem? Mamka si to takhle jednou nechala vytrhat a od té doby má na sluníčku pigmentové skvrny jak blázen. Myslíte, že je mám oholit nebo vytrhat či použít epilátor (to asi umřu bolestí )? Neplánuji to trhat pravidelně a proto se bojím, abych nenadělala větší škody, než užitku jak s žiletkou, či depilací.
Děkuji všem za rady .

arrow
Neprodává v Bazaru

Z vytrhání chloupku se ti pigmentové skvrny určitě neudělají pigmentové skvrny se dělají buď v těhotenství nebo když bereš antikoncepci je to hormonálního původu tvoje mamka mohla mít zrovna v těle nejaké hormonální změny takže z vytrhání nebo oholení to neni.

Já vosk nesnesu, doporučuji si uvařit cukrovou pastu, nebolí to (subjektivní názor) a je to levné.

arrow
Neprodává v Bazaru

Natt009: prosimtě jaks přišla na to, že to je z nedonošení? Já mám teda taky chlupatý pazoury a narodila jsem se 2 týdny před termínem, ale že by to mělo souvislost, se mi zdá hodně divoká teorie teda.

Reaguji na Ellenuschka: Holky, popravdě mi to říkala mamka, že to mohou mít anorektičky (což jsem opravdu několikrát četla) a nedonošené děti, nejen po narození, ale našla jsem tohle: Pro nedonošené novorozence jsou typické některé další příznaky, mezi něž patří: tenká kůže, přítomnost lanuga (celotělové ochlupení), tenké a dlouhé končetiny, slabě zakřivené uši (na pohmat měkké), na dolních končetinách pozorujeme otoky, u chlapečků nesestouplá varlata, u děvčat vystupující klitoris atd.
Ale nevím, jak to tedy je..
Reaguji na lucinečka1: No a co když budu mít v těle také nehormonální změny..což já teda docela mám (nepravidelná menstruace, akné, pocení...)
Reaguji na mroskvicka: Když já se bojim, že nemám tu jistotu, že mi to odtraní "šetrně" no..ale zase nechci použít žiletku a mít na pohmat hrubé ruce..

arrow
Neprodává v Bazaru

Mroskvička: jj, to jsem prý měla jako mimčo, že jsem byla jak opička, ale pár dní po porodu to samozřejmě vypadalo 😊 u mě prý nemohlo dojít k záměně, druhý takový chlupatec se tam nenašel 😊

Anorektičky to budou mít právě z těch rozhašenejch hormonů.

Reaguji na mroskvicka: Ahaa, tak jsem měla nespíš špatné informace, to se omlouvám.. Tak jsem opice už od mala do teď no
Právě že ještě nevím, jestli si to budu odstranovat stále..A chtěla jsem zkusit ten vosk, jenže ty ruce jsou opravdu dost chlupaté, tak se bojím aby to kosmetička vytrhla, aniž by se mi neudělaly ty skvrny..:/

Pro představu, fotka s bleskem a bez půl hodiny po epilaci rukou cukrovou pastou kterou používám jako vosk. S tím rozdílem že nanesu proti růstu chloupků a strhnu po směru. Nejlepší je používat proužky látky, jsou lepší než pásky na vosk. Můj osvědčený recept na výrobu je:

400ml třtinového tmavého cukru
100ml vody
100ml přeceděné citrónové šťávy

Vařím na mírném ohni tak aby směs příliš nezkaramelizovala, trvá to celkem dlouho, cca půl hodinky záleží na čem vaříte (já mám sklokeramickou desku). Když se začne směs připalovat a příliš bublat sundám z plotny, snížím teplotu a až to zas klesne pokračuji. Ještě poznamená že míchám po celou dobu vaření a ačkoliv se zdá směs hodně tekutá, při chladnutí ztuhne. Pak opatrně přeleju do zavařovačky, občas při chladnutí zamíchám a až je mi teplota příjemná, jdu trhat. Když mis měs tuhle ohřeji ji ve vodní lázni Cena epilace celého těla mě přijde na 60kč Epiluji se takto všude, i podpaží či klín (ale jen úplně mezi, nahoře mám trochu trávníčku a okolí si udržuji pinzetou). Jako hlavní plusy spolu s nízkou cenou řadím malou až žádnou bolestivost, to že se vosk odstraňuje značně lépe než vosk a minimální podráždění pokožky. A to i na obličeji.

Reaguji na classy and chic: Ty brďo, mockrát děkuji Rozhodně to stojí za vyzkoušení! Pokud to ještě k tomu nebolí, tak to je super plus . Co budu nalhávat, bolest mě docela také odrazovala a u žiletky mě odrazoval rychlý růst.. takže tohle se zdá jako naprostá bomba!
Mohu se zeptat, ten proužek látky může být třeba ze starého trička nastříhat proužky? O víkendu se na to hned vrhnu!

Reaguji na natt009:

Jo, já si vždycky koupím buď normálně velké bavlněné prostěradlo nebo něco v sekáči za pár korun. Vyperu, rozstříhám a jedu. Jako upřímně, já byla poprvé po*raná strachy, jsem hrozný cíťa a kupodivu pohoda. Jako jsou oblasti které nejsou příjemné ale není to horší než když tě chlap plácne přes zadek při sexu.

Reaguji na classy and chic: Jéé tak děkuji, děkuji Ještě jsem našla video, jak se to strhává normálně rukou.. Ale jsem nešika, tak radši to prostěradlo.. Právě já jsem děsnej posera, ale nevypadá to tak bolestivě..

Reaguji na natt009:

Když to děláš bez látky tak to hrozně bolí Za mě určitě jen s látkou. Ono to pak totiž bolí jak taháš ty chlupy i to strhávání.

Přikládám fotky epilace zad, krk už je na fotce strhnutý celý. Jak vidíš ani tady se nějaké extrémní zarudnutí nekonalo. Daný "model" chodil na epilaci cukrovou pastou metodou o jaké píšeš ty ale kvůli bolesti raději přešel "ke mně" a mým nastříhaným prostěradlům

Reaguji na classy and chic: Tyyy brďo, pěkná práce.. Dobře, dobře, tak já radši to prostěradlo.. Bolest není zrovna můj kamarád..

Reaguji na mroskvicka:
Hele ani to neper. Pokud je nemáš na okrajích zapošité tak ti z nich pračka dělá klubko nitek Jinak ti dám tip. Když trháš tak jak se má, nanášej prosti směru růstu chloupků a trhej po směru, tu část kůže vždy natáhni ale hlavně pokud začínáš tak si ber spíš úzké části šířky cca 3-4 cm a délky né víc než 10cm na ruce-nohy. U intimních partií to beru po kousíncích a chloupky si tam nechám dorůst trochu delší než na rukou a nohou. Důležité je tu část natáhnout a rychle trhnout, jinak když to děláš pomalu nebo to uděláš zle tak to bolí příšerně. Já se sekla u zadečku a jako au au Ale chlapi tu jemnost pak ocení, asi víte jak

Cituji mroskvicka: To je přesně oblast kterou se asi nikdy neodvážím škubat, prostě nee, jen ta představa a umírám

Jako já ti to řeknu tak že tyhle partie které jsem očekávala jako nejhorší jsou úplně v klidu, a udělám radost senilním sousedům Ale třeba oblast bikin zepředu si trhám pinzetou protože to chci mí přesné a perfektní

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené