arrow
profile_image
opinka1
od 16. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, chtěla bych poprosit o radu. Na internetu jsem se dočetla o specialistce na akné, o p. doktorce Rulcové. Je možné se k ní objednat, i když netrpím těžkou formou akné? Nerada bych mrhala jejím časem a objednávala se někam, kam kvůli své formě akné asi až tak nepatřím. Nikdy jsem u dermatologa nebyla, pouze u kožařky a to už nechci.
Mám velmi mastnou a zároveň přesušenou pleť, místy pupínek a na lících se občas objeví podkožní akné. Jinak je pokožka (hlavně čelo) místy posetá malými hrbolky, které se jako běžné akné nejeví. Takhle posetý mám i dekolt. Záda dříve zcela čisté, ale poslední dobou se horší. Je mi 21 let. Mám již pátou HA a nikdy mi žádná nepomohla.
Popřípadě bych vás chtěla poprosit, zdá máte tipy na dermatologa vhodnějšího pro můj typ akné, máte-li/měly jste podobnou formu jako já. Dost kladných reakcí jsem četla i o dermatoložce Zuzaně Kubíčkové, máte zkušenosti?
Také bych ráda někdy zažila pocit krásné pleti. Děkuji, hezký den

arrow
profile_image
-Paja- mojeid
od 10. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím, že tě nevezme.. Jezdí k ní lidi z celé ČR, má narvaný čekárny, čekáš tam 3-4 hoďky, i když jsi objednaná na určitý čas. Já sama jsem se tam dostala proto, že mi napsala doporučení dětská lékařka tenkrát. Bez papíru od jinýho doktora je to asi marný. A bere fakt jen těžký případy.

arrow
profile_image
-Paja- mojeid
od 10. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jo a jinak k Zuzaně Kubíčkové jezdím teď K Rulcové jsem přestala jezdit letos na jaře, protože ty čekací doby byly fakt strašný a navíc po 8 letech už to zase chtělo změnu. Rulcová mi pomohla během půl roku, co jsem k ní začala jezdit - moje akné se tenkrát zlepšilo o 80%. Ovšem dalších 8 let jsem tam jezdila, brala ATB a žádný další zlepšení už se nekonalo. Takže jezdím na doporučení kamarádky k Z. Kubíčkové. Je super určitě se objednej k ní.

arrow
Neprodává v Bazaru

Určitě se k doc. Rulcové objednej! Je to neuvěřitelná lékařka, ale i velmi pozitivně naladěný člověk. Ano, je to jedna z nejlepších dermatoložek v ČR, takže čekací doba do fakultní nemocnice, kde působí, je tři měsíce. Když se ale objednáš do její soukromé ordinace v Brně, budou to už zhruba "jen" dva měsíce. Rozhodně neplatí, že s lehčí formou akné by tě nevzala a je to pro ní ztráta času. Já byla v její soukromé ordinaci, čekací doba je cca hodinku, i když jsi objednaná, rozhodně ne 3-4, to je hloupost. Chodí tam za ní i lidé např. jen na odstranění znamének, takže se nemusíš bát, že by tě odbyla jako lehký případ.

Každopádně jsem jí nesmírně vděčná, že mi pomohla s dlouholetým středně těžkým akné. Zatím se léčím dva měsíce a pleť je rozhodně výrazně lepší. Zatím mi předepsala Zineryt (antibiotikum ve formě roztoku na potírání) a Acnevac (ve formě pilulek). Trpěla jsem na bolestivé podkožní akné a od té doby mám pokoj. Ale spíše oceňuju ten její lidský přístup, že tě třeba nenutí se odličovat apod.

arrow
profile_image
Eveline
od 17. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já tam jezdím roky, poslední dobou už jen občas jednou za rok, dva..měla jsem problémy s vlasy, pomohla mi, ale stejně do počáteční hustoty už mi nedorostly, každopádně největší pokrok ze všech právě u ní. Také mě vzala jednou hned, protože jsem měla "ekzém" na celé bradě a už jsem skoro měsíc doma probrečela, protože nic od kožní nezabíralo..čekala jsem tam sice 4 hodiny, ale dostala jsem mastičku s tim že to bylo impetigo a ne perorální dermatitida jak mě kožní v Táboře přesvědčovala, a za 4 dny bylo po.
Je opravdu skvělá, myslím že tě vezme, nevidím důvod proč by ne, jen toho má hodně, takže tě objedná až cca za 3 měsíce. Já se tam dostala na doporučení z kožní z Jihlavy.
Tak hodně štěstí

arrow
profile_image
opinka1
od 16. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky, moc děkuji za info.

Cituji Claire8: Když se ale objednáš do její soukromé ordinace v Brně

Jaký je prosím rozdíl, když se k ní objednám do soukromé ordinace než do nemocnice? Když pominu čekací lhůtu. Je velký rozdíl v ceně v ordinaci narozdíl od nemocnice, když je soukromá? Kvalita péče asi není jiná, že? Jde mi také hlavně o to, aby mi předepsala něco přímo na mou pleť. Dělala ti nějaké testy (krevní..), aby zjistila, kde je problém? Bojím se právě, že bych odešla jen s mastičkami typu, co předepisují běžné kožní, jako eryfluid nebo zineryt.
A ještě prosím, je k ní možné se objednat pouze obyčejně telefonem bez jakéhokoliv doporučení od kožního lékaře? Také bych za ní potřebovala jít ohledně znamének a velkém množství vypadávání vlasů. Děkuju.

Reaguji na -Paja-:
Díky za info, snad to ale nebude takové jak popisuješ, opravdu ráda bych se dostala do rukou k nějakému odborníku. Jak je to prosím s objednáním k dr. Kubíčkové? Je nutné mít doporučení od lékaře? Jaká je čekací lhůta? A dělala ti podrobné testy a pečlivě hledala příčinu? Moc děkuji za odpovědi

Cituji Eveline: měla jsem problémy s vlasy, pomohla mi

Pokud nevadí, můžu se zeptat jaké problémy jsi měla s vlasy? Mně poslední rok vypadávají vlasy opravdu ve velkém. Můžu si bez problémů vytáhnout z vlasů velký chomáč. Ještě to není tak hrozné, ale zdaleka nejsou tak husté jako dřív. Děkuji.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na opinka1:

Rozdíl v soukromé ordinaci jsem nespozorovala žádný Opravdu jen ta čekací lhůta. Neplatila jsem nic, jen klasicky 30 Kč poplatek. Dostala jsem nějaké recepty na ten Zineryt a Acnevac, což v lékárně stálo asi 500 Kč. A jak jsem psala, zatím to velmi pomáhá.

V té soukromé ordinaci má ale různé lasery na léčení pleti nebo nějaký přístroj na vyšetření typu pleti apod. Nabízí spoustu služeb tohoto typu, za což se už pak samozřejmě platí, podle toho, na čem byste se domluvily. Ale není jedna z těch, co by ti nabízeli drahá ošetření, která by ti nepomohla. Je to především lékařka, takže jde přes různé mastičky, tabletky, já jí v tomto věřím. Ale kdyby ti nepomohly, tak samozřejmě nasadí něco tvrdšího. Často lidi léčí Roaccutanem, ten jsem chtěla i já, ale odrazovala mě, že to už je moc drastické řešení, tam už se krevní testy provádět musí, jestli by tu léčbu zvládly játra apod.

Každopádně, soukromá ordinace se jmenuje Syncare, tak se zkus mrknout na jejich stránky, dá se tam i objednat přes formulář.

dnes, 12:14:24 - Připojeno během spojování:
Doc.Rulcová Brno - napsala Roaccutane bez HA nebo tělíska?

Ahoj Omlazené,
chci se zeptat pacientek doc. Rulcové v Brně, zda-li někomu napsala Roaccutane/Curracne/Aknenormin i bez HA nebo tělíska? Mě s tímto poslala hned do kytek, že prý ani není možné to napsat někomu bez HA nebo tělíska. Snažila jsem se argumentovat tím, že jsem na internetu našla několik uživatelek, které to takhle měly. Jde mi o to, že se nehodlám vrátit k HA kvůli tomu, že právě její vysazení mi vrátilo akné, tak by se to akorát opakovalo. O tělísku sice přemýšlím, ale nechci si ho zatím dávat, když nemám partnera. Proto sháním všelijaké info. Sice mi asi na dva týdny zabral chloramfenicolový líh, ale už se mi to zase vrací do původní podoby. Rulcová říkala, že pokud mi nezaberou do tří týdnů antibiotika Deoxymykoin, tak dáme 14 dní pauzu a začneme s Roa, ale musím mít vyřešenou tu antikoncepci. Jenže antibiotika beru už 19 dní a výsledek nula nic.

Nebo máte nějaké tipy, jak tento systém s antikoncepcí "obejít", jelikož děti opravdu neplánuji (mimi bych si ani nenechala)? Nebo nějakou jinou kožní v Brně, která napsala Roa bez HA?

Děkuji za pomoc!

arrow
profile_image
katie87
od 13. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No co já vím (ale z doslechu!), není přímo podmínka, abys při Roac. brala HA, je jen důležité neotěhotnět! Nemyslela to takhle? Takže pokud nemáš partnera, tak bys HA brát ani nemusela. Nicméně tohle mám jen z doslechu, neověřené, bude lepší, když se k tomu vyjádří další .

Reaguji na katie87:
právě že jsem to tady na omlázku taky tak četla, ale ona mi přímo řekla, že prý je to nařízení.. jdu pročíst příbalový leták, protože HA se opravdu cpát nehodlám

arrow
profile_image
baraova
od 15. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já to brala bez HA, jen jsem byla upozorněna na to, že se nesmí otěhotnět. Je to i na krabičce velkým písmem, abys na to nezapomněla. Taky se to dá udělat tak, že si necháš předepsat HA a nebudeš ji brát....

Reaguji na baraova:
dobrý tip , pokud uvidím, že nebude chtít přistoupit oficiálně, budu to muset udělat takto, děkuji

Reaguji na marsse7:
A ona po tobě vyžaduje, abys ji tam donesla ukázat recept na HA? Nebo jak jí to máš vlastně dokázat, že ji opravdu bereš?

arrow
profile_image
sisi2
od 9. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Holky, mě tu antikoncepci píše přímo kožařka a já ji prostě nejím

Reaguji na mishka:
O tom zatím nemluvila, ale pokud to bude jako u minulé kožní, ta vyžadovala potvrzení od gynekologa. Já blbec jsem jí hned na začátku striktně řekla, že nechci HA brát, ale do karty mi to nezapsala, takže doufám, že si to nebude pamatovat. Mě právě vůbec nenapadlo. že ona si nemá jak zjistit, že jí neberu.
Reaguji na sisi2:
Páni to slyším poprvé, že může psát i kožní HA. Ale je to řešení jí nepolykat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené