arrow
profile_image
Katuska6295
od 10. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky, potřebovala bych dát dolů nějaké kila a už delší dobu váhám nad tím, jestli oslovit dietologa, či nikoliv .. když jsem zkoušela držet diety sama, vždy to dopadlo naprostým fiaskem, proto se ptám, zdali máte nějaké zkušenosti s redukcí váhy za pomoci dietologa děkuju

popř. znáte nějakého kvalitního dietologa v Brně?

arrow
profile_image
syslice
od 24. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud bych se snažila hubnout a nešlo by mi to ani po několika měsících snahy, po nějakém profesionálovi bych se podívala. Aspoň jednou či dvakrát, aby mi určil optimální denní příjem kalorií a sestavil podle něho jídelníček.

arrow
profile_image
lama
od 17. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Katuska6295:
Chodila jsem do Brna do nutrivie, zezačátku to bylo fajn, dala jsem dolů 9 kg, fungovalo to tak, že jsem zasílala každý den mail o tom, co jsem snědla...jenže po dvou měsících mně dietoložka napsala, že už se mám hlídat sama, i když jsem měla ještě měsíc a půl předplacený - přišlo mně to neseriozní...no a samozřejmě jsem postupem času začala hřešit a pomalu se dostala na svoje .-( byla to samo i má chyba, ale docela mě mrzel přístup - když dostali doplatek - 4490 Kč, tak si mě přestali všímat, bohužel, no... takže nyní bych chtěla jít do toho opět, ale u opravdu seriozního dietologa...a budu ráda za kaaždou radu...doplatila jsem na to, že slečna, kte které jsem chodila ukončila pracovní poměr a já jsem zůstala nahraná :-/

Podle mého povolání dietolog (pokud to vůbec povoláním je) je tahání peněz z lidí. Když chce člověk zhubnout, myslím si, že nepotřebuje dietologa. Pokud mu nelze shodit pár kilo dolů, ikdyž dělá vše, jak má, chápu pomoc lékaře, nechápu dietologa. Pode mě je srovnatelné dietolog s tím, si pročíst pár diskuzí, hlídat si jídelníček, sportovat, jíst pravidelně, když bych v něčem váhala, obrátit se zdarma na nějaké výživové centrum.(Znám jedno kvalitní a dobré). U sportu si pomoci např. potravinovým doplňkem.
Jedno rovnici zde napišu: HUBNUTÍ = MATEMATIKA + VŮLE (nic víc, nic míň)
Přesně ti řeknu co dietolog udělá. Řekne co máš nebo nemáš jist a kdy. Což si zdarma můžeš dohledat na internetu. Toť můj názor na dietology. (samozřejmě každý na to může mát jiný)

arrow
POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Reaguji na crazyiik: S tímhle bych tak nějak souhlasila, ale existují i lidé - nevím jestli se jím říká dietolog, či nějaký poradce - a ti sestavují jídelníček opravdu na míru, podle rozboru krve, kde zjistí na co je "tělo alergické". Viděla jsem o tom dokument a pochopila jsem to tak, že né pro každého by platil stejný jídelníček, aby měl hubnoucí efekt.
Např. Kdybych já a moje kamarádka začala jíst jen těstoviny (ikdyž je to hloupost samozřejmě) tak ona by při tom shodila 2 kg a ja naopak 3 nabrala.
A tenhle "poradce" zjistí, čemu by se človek měl vyhnout a připraví takový jídelní plán, který dané látky či potraviny obsahovat nebude nebo je alespoň minimalizuje a aby zárověň zbytek potravin byl vyrovnaný a tělu nechybělo nic potřebného.

arrow
profile_image
Teri91
od 17. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

07:00:03 - Připojeno během spojování:
Dietolog/nutriční poradce jsou k něčemu?

Jsem celkem zmatená, po přečtení pár diskuzí se nějak nemůžu rozhodnout kde hledat pomoc. Vím, že to sama nezvládnu, že potřebuji nějakou oporu (nejlépe odbornou) k hubnutí. Ale většina diskuzi dietology, výživové poradce atd zavrhuje. Jak to tedy doopravdy je? Kdo mi pomůže a jak poznám jaká dieta nebo strava je pro mě vhodná.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Teri91:
Místo zakládání diskuzí se podívej u vás ve městě třeba po studiu Natur house a tam se jdi podívat,dají ti tam jídelníček.Nebo jdi k doktorovi a požádej ho o pomoc.

arrow
profile_image
Teri91
od 17. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tiakia: To je co jsem potřebovala naturhouse Fajn zksuim

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No tak do Naturhouse bych teda vůbec nešla a nechápu, proč to slečna výše doporučila, je tady mraky vláken, kde holky jasně píšou, že naturhouse jen tahá z lidí prachy... viz např. https://www.omlazeni.cz/naturhouse-kromeriz-38-3848 10-0.html

Dle mě bys měla vyhledat odborníka, který nemá jenom kurz, ale školu (vysokou) na výživové poradentství! Nebo k tomu lékaři a ať ti někoho doporučí.

arrow
profile_image
Dasule2
od 8. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě někoho, kdo má na to vystudovanou školu - nutriční terapeut, nebo případně dobrý dietolog na doporučení. Vyhnula bych se "výživovým poradcům", tedy lidem, co mají patent na stravu po nějakým rychlokvaška kurzu - pokud někoho takového, tak jedině na doporučení. Nechcu je zas házet do jednoho pytle, že kdo na to nemá školu, ten tomu nerozumí, ostatně ani mít to vystudované není záruka úspěchu.

Cituji Teri91: Vím, že to sama nezvládnu, že potřebuji nějakou oporu (nejlépe odbornou) k hubnutí

Za sebe říkám, že pokud chceš zhubnout, tak aby nějak tělo vypadalo, chce to cvičit. Šla bych teda do nějakého dobrého fitka, kde bych si zaplatila trenéra - ale nevybírala bych dle ceny nejlevnější. Dobrý trenér, který se nevěnuje jen činkám, ale i správné životosprávě, ti sestaví i jídelníček, který půjde ruku v ruce s cvičebním plánem.

Cituji Ciiicaaa: Dobrý trenér, který se nevěnuje jen činkám, ale i správné životosprávě, ti sestaví i jídelníček, který půjde ruku v ruce s cvičebním plánem.

To mi připomíná kamarádku, která si zaplatila dle ohlasů jednoho z nejlepších trenérů ve městě. Měl jí pomoct s cvičením a zároveň jí udělal jídelníček. Než ho sestavil, ptal se jí, co za jídla nemá ráda. Nesnáší rajčata, tak mu to řekla a čekala, že tedy v jídelníčku nebudou. No byly tam každý den. Prý to vypadalo jako stažené z internetu. No a kamarádka byla o 2 tisíce lehčí.

arrow
profile_image
Evelina12
od 26. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Najít dobrého nutričního poradce není dneska snadné, i když jejich počet roste jako houby po dešti. Moje osobní zkušenost je, že když hned z počátku začnou nabízet zázračné zaručeně přírodní doplňky stravy, tak zdrhám. Nabídku kurzů mají jenom jako zástěrku, aby nalákali klientelu. Většinou ani kurzy nepořádají. Taky si všímám toho, jestli mají na svých webech uváděný kontakt na konkrétní osoby a sídlo firmy nebo jen anonymní mailovou adresu. Rovněž si všímám toho, jestli nabízí individuální plán hubnutí sestavený podle mých dispozic anebo vnucují univerzální obecné pokyny...jo, je to těžké.

Cituji bucinek07: To mi připomíná kamarádku, která si zaplatila dle ohlasů jednoho z nejlepších trenérů ve městě. Měl ji pomoct s cvičením a zároveň ji udělal jídelníček. Než ho sestavil, ptal se jí, co za jídla nemá ráda. Nesnáší rajčata, tak mu to řekla a čekala, že tedy v jídelníčku nebudou. No byly tam každý den. Prý to vypadalo jako stažené z internetu. No a kamarádka byla o 2 tisíce lehčí.

Neměla pusu aby se vůči tomu ohradila? Když za něco platím, tak chci aby to nějak vypadalo ...

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Teri91: Jak to tedy doopravdy je?

největší odborník je lékař-dietolog, většinou v každé nemocnici je a mají i ambulance.
Nejlepší když se zeptáš svého obvodního, ten má přehled o specialistech v okolí

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené