arrow
profile_image
Rubynka
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky, včera jsem úspěšně ukončila státnice na bakalářském studiu. Hlásila jsem se dál na navazující a vím, že jsem přijatá. Ale ještě mi nepřišlo rozhodnutí o přijetí. Do kdy se musím nahlásit na úp? Někde jsem slyšela, že to je 8 dní a z jiného zdroje, že je to ještě celý další měsíc od měsíce státnic, tzn. státnicovala jsem v červnu, tak ještě celý červenec jsem vedena jako student. Co je prosím pravda?

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Mělo by to být do těch 8 dní (to je ohlašovací povinnost pro zdravotí pojištění) . Ale pokud nastupuješ na navazující, tak dle mého na úp nemusíš - pokud pojišťovně dodáš v září potvrzení o studiu, tak za Tebe ty dva měsíce pojištění stát doplatí.......Ale radši si to zjisti u své pojišťovny.
Jinak já asi přestala "být student" cca tři dny po státnicích - přestaly mi na katedře fungovat přístupy na ISICa

arrow
profile_image
sanka
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Status studenta ti končí dnem, kdy jsi úspěšně složila státnice. Loni jsem se byla informovat na pojišťovně (VZP) a tam mi řekli, že na podzim musím akorát doložit potvrzení o studiu a pojišťovna za tebe platí ty 3 měsíce jako za studenta. Ale radši se skoč ještě přeptat. Na ÚP se nemáš proč registrovat. A gratuluju ke státnicím

arrow
profile_image
zelenazaba
od 29. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem vloni řešila to samé, odstátnicovala jsem a přijali mě na magistra,
bylo mi řečeno že po státnici už nemám statut studenta, tak jsem šla na ÚP během dvou dnů,
a byla jsem tam registrovaná přes prázdniny, pak jsem jim donesla rozhodnutí o přijetí a dnem zápisu v září jsem zase měla statut studenta.

Pokud už jsi přijatá na magisterské studium, pak nikde nic hlásit nemusíš, na podzim jen dodáš potvrzení o studiu na pojišťovnu. Měla jsem to taky tak, pojišťovna to pak za tebe doplatí, takže chodit na ÚP je naprosto zbytečné. Jinak nám na škole říkali, že máš status studenta ještě měsíc po státnicích...

arrow
profile_image
alexandrejka
od 21. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, mě na VZP zase řekli, že jsem studentem i následující měsíc po státnicích (končila jsem 27. května) a hlásím se dál, ale nevím jestli mě vezmou musím dělat přijímačky. V červnu jsem ještě studentem a zdravotní za mě platí. Pokud mě na školu nevezmou tak se musím od 1. července přihlásit, pokud mě vezmou tak je to bráno jako "soustavná příprava dítěte na budoucí povolání na střední a vysoké škole za což se považuje doba od ukončení studia na vysoké škole do dne, kdy se dítě stalo studentem téže nebo jiné vysoké školy, nejdéle však po dobu 3 kalendářních měsíců následujících po měsící, v němž dítě ukončilo studium na vysoké škole." a nemusím se nikam hlásit.
Tak to aspoň chápu já.
Na pracáku mi řekli, to samý, že když se dostanu na vysokou tak se nemusím hlásit, pokud se nedostanu tak se mam přihlásit do 30. června.

arrow
profile_image
Euphory
od 25. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

do 8 dní od vykonání státnic je nutné se přihlásit na pracovní úřad pokud nemáš práci, pokud pokračuješ dál, tak nic

Od měsíce vykonání státní závěrečné zkoušky (červen), máš ještě kalendářní měsíc (červenec) ze zákona nárok na tvz. prázdniny. Pak musíš jít změnu nahlásit na pojišťovnu a přihlásit se na ÚP, (pokud si nechceš pojištění platit sama) a sice do osmi dnů od vypršení doby prázdnin. Vše ostatní jsou bludy.

Cituji Michele: Pak musíš jít změnu nahlásit na pojišťovnu a přihlásit se na ÚP, (pokud si nechceš pojištění platit sama) a sice do osmi dnů od vypršení doby prázdnin. Vše ostatní jsou bludy.

Není pravda, já se na ÚP nehlásila a byla jsem ve stějné situaci jako Rubynka..Na pojišťovnu jsem donesla potvrzení o studiu v říjnu a vše bylo v pohodě. Přečti si citaci od alexandrejky, tam je to jasně vysvětleno dle zákona...

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

do konce července - i kdybys nebyla přijatá dál.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Michele
Mě třeba přímo na studijním říkali, že povinost nahlášní ukončení studia na pojišťovnu je osm dní od vykonání státnic. A na pojišťovně (VOZP, ale spolužáci u jiných to měli stejně) mi pak řekli, že pokud budu dál studovat na navazujícím, tak pokud v září přinesu potvrzení o studiu nebo index se zápisem, tak za mě ty tři měsíce doplatí stát. To nejsou bludy, to mi bylo řečeno.....Ovšem kamarádka dělala státnice v lednu a za tu už to nikdo neplatí byť bude od září pokračovat dále.....

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mi na studijním zase říkali přesně to, co už tady zaznělo.. Odstátnicovala jsem 1.6. a ze zákona mám statut studenta do konce následujícího měsíce, tedy do konce července.. Taky už vím, že se mě vzali na NMgr. bez přijímaček a zápis je v půlce července, takže to ideálně vyjde.. Paní na studijním mi i ukazovala přímo odpověď na dotaz, kterou na pojišťovnu vzneslo kvůli množícím se dotazům samo studijní a stálo tam přesně to, co jsem napsala.. Stále ale mluvíme o situaci po Bc. státnicích, mám toitž pocit, že po Mgr. už ta ohlašovací povinost do 8 dnů je (soudě podle toho, že tak všichni kamarádi magistři učinili)..

bakalářka
Ano do osmi dnů od státnice bys měla zajít na pojišťovnu, kde je uvědomíš, že máš po škole, ale ještě měsíc máš prázdniny a status studenta. Až po tom měsíci budeš řešit ÚP a pojištění.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

taky jsem to řešila a oficiálně jsi ještě měsíc po státnicích student, pokud nejdeš dál, ale doporučuju jít na zdravotní pojišťovnu si to ověřit..mají tendenci pořád všechno měnit a oni jsou jako první, kdo má mít o tomhle info..každopádně ten červenec si ještě každej proprázdninuje, pokud nepůjde dál na školu

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tak jsem si udělala anketku mezi svými kamarády na FB, kteří z Bc. šli rovnou na NMgr. a nikdo nešel nikam nic nahlašovat.. takže tak pochybuju, že to hraje roli, ale tak pro upřesnění - všichni jsou studenti MU, různých fakult..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené