arrow
profile_image
Jajule
od 5. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s ATB Doxyhexal na akné? Beru je zatím teprve druhý den, ale po každém prášku mi bylo dost na zvracení. To nutkání na zvracení je hned jako první položka v nežádoucích účincích, tak nevím, jestli to nepřestat brát. Kdyby mi to ale mělo vážně pomoct, tak to snad ještě těch posledních 8 prášků přežiju... Máte někdo zkušenost s těmi nežádoucími účinky?

arrow
profile_image
Incognita
od 26. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

SZ

arrow
profile_image
FiFa20
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bral jsem zároveň doxybene i doxyhexal ... a byla to jediná věc, která mi nepomohla ani na chvíli. Prostě žádná změna k lepšímu. Akorát jsem si zbytečně snížil učínnost ATB , až je budu fakt potřebovat. A nežádoucí učínky, jsou ty, jako u každých ATB, že tě to občas prožene... takže doplňuj střední mikrofloru Ale pozor at se ti to nepotká spolecne s léky v žaludku, ale to tam je napsáno..

Reaguji na Jajule:
Ahojky, nedá mi abych nezareagovala na tvůj dotaz a nemůžu nenapsat který d...l doktor ti tohle předepsal na akné?! Ježiši kriste já mám pocit že jsem ve snu, čím víc tady čtu některé příspěvky o léčbě akné tak mám pocit že lidi jsou pokusní králíci. Psát antibiotika na akné mě příjde maximálně nesmyslné, protože za 10 dní vysadíš a po pár dnech je to zpět. a to nemluvím o narušování imunity. To už chápu antibiotika vnější v podobě mastí atd, ale vnitřně? Já jsem asi před měsícem měla angínu, byla mi opravdu zle tak jsem si antibiotika musela nechat napsat a taky mi bylo špatně od žaludku, jenže musela jsem to dobrat, infekce v krku byla solidní a nechtěla jsem to zase přechodit.
Opravdu nechápu počínání tvého doktora že ti tohle napsal. Pokuď je ti špatně, a nemáš vážnou infekci v těle tak já na tvým místě bych ty prášky nedojedla, stejně jak to dobereš je to rychlostí blesku zpátky. Asi před 10-12 lety mi taky Doxyhexal na akné napsali, ale opravdu jsem myslela že od té doby uplynul medicínský pokrok.
Pročti si jiné diskuze o akné, je tu hodně zajímavých rad, ale je pravda že každému na akné zabírá něco jiného, tak třeba i vnitřní antibiotika Já jsem po Roaccutanu a akné se mi vrací zpět, ale zatím v malé míře a momentálně to držím krémem Differine, který je hodně dobrý. Hodně zdaru

Pokud je příčina akné i jinde - což bývá většinou, protože ty bakterie když nedostanou zacpaný pór, tak nebudou mít kde žít.., tak ti ty antibiotika stejně moc nepomůžou, nebo vyhojí jen současný výsev. (to se mi taky jednou stalo po 3 tabletách Sumamedu, které jsem dostala na hnisavou rýmu z očí, no ale póry se ucpávaly dál, takže účinek chvilkový)
Ale zkus je dobrat - protože z nedodržení režimu právě vznikají ty rezistence - pokud ty antibiotika něco likvidujou, tak ať mají čas to zlikvidovat úplně, kór u těhle silných vnitřních bych si s dávkováním nezahrávala (to nějaký mazací Eryfluidy apod, tam vím, že když si od něj dám načas pokoj, že pak zase zafunguje)
Že kožni jsou magoři, to by zas bylo na celé jiné téma

arrow
profile_image
Jajule
od 5. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, díky za názory!
Dnes si beru poslední prášek a musím uznat, že mi antibiotika nepomohla. Možná trošku, ale za to to vyhybání se slunci (navíc v tomhle šíleným horku) vůbec nestálo.

arrow
profile_image
Adle
od 17. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ATB Doyxehexal beru již půl roku a to 1/2 tbl 200 mg. ATB mi začala viditelně zabírat již po prvním týdnu. Brala jsem ho 1,5 měsíce a akné, především v obličeji, zcela vymizelo. Bohužel po vysazení ATB se znovu objevilo. Takže jsem znovu nasadila ATB a musím říct, že předtím jsem chodila pravidelně ke kožařce, vyzkoušela všechno možné, od různých čistících vodiček, krémů, doplňování vitamínů, nejezení příliš sladkého, slaného atd. a byla mi nasazena i antikoncepce, ale bez výsledku, ATB je to jediné díky čemuž mám pleť krásně čistou. Vím, že je to hodně rizikové brát takhle dlouho ATB, ale chodím na jaterní testy, vše je ok, doplňuju laktobacily na střevní mikroflóru a samozřejmě jsem pod dohledem lékařky, kdyby se cokoliv dělo. Je to s braním ATB složité, ale můj obličej poté vypadá úplně jinak a vy se pak cítíte mnohem lépe a máte větší sebevědomí. Ne všechno má jen jednu stranu, jak tady popisujete..

Cituji Adle: Ne všechno má jen jednu stranu, jak tady popisujete..

To ti nevyvracím, jen podle mě je rozhodně lepší brát Roaccutane, protože ten má trvalejší a někdy úplně trvalé účinky než ATB na akné, nebudu se opakovat, to jsem napsala už výše, je to ovšem věc názoru, pokuď ti vyhovuje brát dlouhodobě ATB, proč ne? Ovšem já bych do toho nešla. Každému co jeho jest.

Cituji Adle: akné zcela vymizelo

Pokud se někomu ucpávají póry a má v nich špunty, tak mu tahle tendence zůstane i s antibiotikama, byť se to může dost zlepšit. V tom vězí hormony. HA jestli nezabrala ani trošku, tak v tom u tebe asi hormony nebudou. Bylo v tom akné když bylo rozjeté co k vymáčknutí? Jsou i jiné bakteriální kožní stavy akné připomínající, aby to třeba nebylo něco jiného.

arrow
Neprodává v Bazaru

To bylo snad jediné co mi na pleť pomohlo!

dnes, 19:30:53 - Připojeno během spojování:
Po 5ti letech trápení s akné jsem Konečně narazila na něco co pomohlo.

Po 5ti letech trápení jsem KONEČNĚ narazila na něco co pomohlo. Jelikož vím jaké útrapy to může přinést, chci se s vámi alespoň o své zkušenosti podělit. Třeba to někomu pomůže Měla jsem silné akné od 14ti do 19ti let, přičemž to začalo klasickým akné kdy jsem měla očervenotečkovaný celý obličej a očernotečkovaný celý nos. Poslední dva roky se přidaly podkožní boule, které nešly vymáčknout, prostě udělaly na pokožce červenej kopec, po týdnu se cca roztrhly a pak tam ještě cca dva týdny zavazely. můžu vám řéct, že tři takové rudé boule, dvě u koutků úst a jedna nad horním rtem, prostě přesně tak že tvoří trojúhelník... vám opravdu dokáží zničit psychiku. nejhorší na tom je že se na těch místech to akné objevovalo neustále a ikdyž občas už nebylo husté tak dělalo odporné obrazce ...

Kožní na mě zkoušela 5 let všechny vodičky, zinerity, gely... až jsem toho měla jednoho dne dost a řekla jí že chci antibiotika, na to mi řekla že v žádném případě že to musím léčit zevně, že tam skoro nic nemám, že musím ještě čekat ... tak jsem jí práskla dveřma, šla za další a ta mi předepsala Doxyhexal. První dva týdny se to zhoršilo, ale potom se to začalo drasticky zlepšovat. Od té doby je to přesně rok a je to cca o 95% lepší, jen nějaké flíčky na krku nebo občas na tváři. Pokud některá bojujete, tak si o něj řekněte....
Život je od té doby úplně o něčem jiným... člověk by nevěřil jak moc to udělá.

Bojuji s akné stejnou dobu jako ty a tahle léčba na mě byla zkoušena také. Bohužel jsem byla v tom malém procentu, kterým to ani nepomůže, ale naopak velmi ublíží. Už je to rok a do dnešního dne se potýkám s obrovským zhoršením akné, katastrofickými účinky na dříve zdravím kypící vlasy, ale hlavně s neskutečně citlivým trávicím ústrojím.
Spoustě lidem to pomůže, ale je pár lidí, kterým to ublíží, proto by si měl každý rozmyslet, jestli je jeho akné tak tragické, jak si myslí.

arrow
profile_image
Maakkiii
od 1. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, Moje kožní mi předepsala taky Doxyhexal. Mám 30 tablet. Prvních 10 mám brát celou tabletku a těch zbylých 20 po půl tabletce. Mám dneska zatím 7 tabletku v sobě, ale abych prqavdu řekla spíš pociťuji na sobě více nežádoucích účinků než těch žádoucích. Přijde mi jako by se mi ta pleť zhoršila a mám akné na místech kde jsem je nemívala, mám problémy s polykáním, a už 2 den mně bolí žaludek.

arrow
profile_image
Berenikee
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Také mi kožní lékařka předepsala Doxyhexal, protože mi na akné v obličeji nic nepomáhalo. Týden jsem jedla 2 tabletky denně, poté 1 denně. Pár dní mám však také problémy se žaludkem, i když jím probiotika. Mám tedy vyzkoušet jíst 1 tabletu ob den, tak uvidím, zda to bude lepší..

arrow
profile_image
Anaphalis
od 30. 3. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kdysi před lety i mě doktorka napsala Doxyhexal na akné. Špatně mi nebylo, dobrala jsem, co jsem měla a po nějaké době bylo akné stejně zpět. Po delší době, během některého dalšího zoufalého stavu, kdy jsem šla na kožní pro mazátka (to bylo už tuším u jiné dr.), jsem opět vyfasovala Doxyhexal a tentokrát nic. Od té doby jsem během let nárazově dostala i různá jina ATB na pleť i na jiné obtíže (angína, apod.). Co se týče pleti, tak někdy pomohly, jindy nijak výrazně, výsledkem ovšem je, že dnes mi na pleť nepomáhá žádné ATB, respektive asi tak jako nějaké patlání z drogérky na podkožní beďar. ATB jsou jen přechodné řešení jednorázové záležitosti, celkový a dlouhodobý efekt nemají a snižují přirozenou imunitu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené