Ahoj holky,

Řešíme s přítelem trochu zapeklitou věc. Je student doktorského studia, 26 let a pracuje na univerzitě na částečný úvazek (0,2). Kromě doktorandského platu měl ještě na univerzitě tento rok DPP na 10 tis a má grant.

Nově si přibral práci pro soukromý sektor, kde má zatím DPP na 10 tis, ale od příštího měsíce mu nabídli práci na živnost.

Jak je to s odvodem sociálního, popř. zdravotního? Platí, že pokud nepřesáhne u IČO rozdíl příjmů a výdajů 64 tis ročně, neplatí se sociální? Bude muset začít odvádět nějaké zálohy, nebo je první rok osvobozený? Pokud ano, asi by se vyplatilo začít až od 1.1.2018 a zatím pokračovat na DPP.. Je to trochu záludné, možná má jako student nějaké výhody, ale je už tak překombinované, že se v tom neorientujeme..

Prosím zda má některá z vás s tímto zkušenost, jestli by nám poradila.

Díky

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vyplatí se mu to až od 1.1.2018,nemusí podávat zúčtování a pod.Jako OSVČ nehledě na to, že je stále student do dovršení 26 let věku.Jako student má výhodu jedine při odpočtu daní - zvýšený nezdanitelný základ.Soc. a zdr. poj. odvádí podle procent jako živnostník hned po započetí podnikání se splatností do 8. dne následujícího měsíce.V nové práci DPP ať fakturuje víc,10 tis bude určitě málo.
https://www.penize.cz/podnikani/327795-socialni-po jisteni-v-roce-2018-vyssi-minimalni-zalohy-pro-pod nikatele

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené