arrow
profile_image
magicwinter
od 28. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na základě několika doporučení jsem se i já dala na hubnutí pod Dr. Staňkovou, nicméně počáteční nadšení teď střídají rozpaky z toho, jak má celý proces hubnutí probíhat! Vypadá to, že bych v životě už neměla do pusy dát byť jen čtvereček čokolády natož si dát skleničku vína! Má někdo z vás s Dr. Staňkovou osobní zkušenost? Zhubl u ní a váhu si udržuje? Jak nahlížíte na dietu založenou na tom, že nesmíte absolutně nic sladkého, včetně ovoce? za jakékoli postřehy a osobní zkušenosti budu vděčná, jelikož si nejsem jistá, zda chci vůbec v takovémto "procesu" pokračovat!

je to pěkná blbost.Nedá se to vydržet pořád a potom když zhřešíš,budeš si to vyčítat a dostaneš se do kruhu-začnu tedy zítra azítra a zítra a sama nemám s touto lékařkou zkušenost,ale když jsem hubla,měla jsem se ráda,pokud jsem si něco slupla-když se to nedalo vydržet-kompenzovala jsem to větší dávkou pohybu,třeba jsem si řekla,že poběžím o nějaký kopeček dál a potom jsem šla spát s čistou hlavou že jsem tu čokoládku vyběhla/i když pšššt ono na tu čokoládku bych musela běžet o hodně kopečků dál/ ))

a ovoce-necuznávám řeči typu-jak je ovoce plné cukrů apod.-ano,ale je to ovocný,přírodní cukr,já jsem sladkomil tak anych se nezbláznila odměňovala jsem se ovocem,klidně pytel mandarinek,pulku melouna,banány..a taky to šlo dolů.

arrow
profile_image
Magy
od 11. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji magicwinter: Na základě několika doporučení jsem se i já dala na hubnutí pod Dr. Staňkovou

Ahoj , zajímalo by mne,zda Ti Dr rozepisuje jídelníček z dostupných potravin,nebo jde o náhradu stravy jejich produkty (Dr Staněk ) , které jsou vidět v lékárnách ( polévky,tyčinky,koktejly)?Pokud to tedy není tajné

Slyšela jsem o tom vyprávět jednu známou,a ta k tomu brala ještě lék na hubnutí Meridia + zpočátku plnou náhradu jídel a jezdila na kontroly.Zhubla.
Ale jako u všeho,musela by dál dodržovat režim,jenže po vysazení léku a přechodu na stravu a bez dozoru lékařky to má dnes vše zpátky.Osobní zkušenost nemám a ani nejsem příznivcem koktejlů atp.To nelze jíst(pít) pořád a stravovat se zdravě to nenaučí.

A zařadit ovoce do jídelníčku (v rozumné míře ) nevidím jako hrozbu. A vždy mne pobaví holky,které se přikloní k tomu,že při hubnutí se ovoce nesmí,nebo jen po cvičení...a pak zblajznou 200g Studentskou pečeť na posezení . Takže bych to s ovocem nehrotila-jasně,je v něm cukr,proto ho nejíst do bezvědomí,ale do jídelníčku si ho započíst a to nejlépe v dopoledních hodinách.Věřím,že po 100g jablka nikdo neztloustne ani nezabrzdí hubnutí.

Můj bratranec pod jejím dohledem sundal 20 kg, ale je to mladý kluk (21 let), takže to se taky hubne líp než třeba ve 40 letech. Doplňky stravy mu nabízela s tím, že pak se hubne rychleji, ale on je nechtěl, takže mu je už znovu nenabízela. Léky u toho taky žádné nebral. Léčba probíhá tak, že nejdřív udělá krevní testy na tuk, cukry apod., a pak nasadí dietu. Ze začátku je samozřejmě drsná a pak se přidávají i potraviny, které se na začátku vůbec nesmí. V podstatě jsou dovolené bílkoviny+zelenina, veškerý cukr a cukry (sacharidy) nejsou dovolené vůbec nebo jen minimum na den, např. krajíček chleba na den. Ovoce se může, ale opět jen minimum, např. 1/2 banánu. A pak samozřejmě dodržovat podobnou dietu, když se dostanete na požadovanou váhu, jinak zase naberete. Pro mého bratrance to bylo ok, má rád maso, takže si dával steak se salátem nebo dušenou zeleninou k obědu, večeři, problém byla snídaně - co jíst? Chleba se nesmí, ovesná kaše nebo müsli taky ne, ovoce taky ne, takže většinou měl bílý jogurt bez ničeho nebo samotné vejce. Pro mě je to nepředstavitelné, protože maso jím tak 3x týdně a miluju rizota a těstoviny, ale u chlapů to může fungovat dobře.

A další problém, ale to je problém diet všeobecně, že si musíte jídlo nachystat, protože se nemůžete spoléhat na to, co doma najdete, když se dotanete večer domů z práce. Taky si musíte zajistit jídlo na oběd, a to může být problém, když v okolí vaší práce není obchod nebo restaurace a v práci třeba nemáte možnost se nějak normálně najíst, takže si večer musíte nachystat krabičku s jídlem apod. Pro někoho to není probém, ale pro mě je nákup v supermarketu v 7 večer fakt utrpení a představa, že pak budu vařit večeři a ještě si dělat oběd na další den, tak to fakt ne.

arrow
profile_image
magicwinter
od 28. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

díky za postřehy, čím víc jich přijde, tím budu radši! Já osobně jsem zatím právě na "pytlíkové stravě" od Dr. Staňka - polívky, koktejly, tyčinky, pudinky - je to jen na prvních 10-14 dní. Kila jdou samozřejmě dolů, ale jak by taky nešly, když člověk většinu dne trpí hlady! Meridii jsem dostala též, brala první 3 dny - bylo mi po ní zle, 2 noci jsem oka nezamhouřila, dostavily se všechny nežádoucí účinky, takže jsem jí vysadila! Bez ní snáším pytlíkovou stravu o něco líp, ale i tak se už těším na normální jídlo! Samozřejmě chápu, že člověk, chce-li hubnout, nemůže do sebe cpát sladkosti typu 10 koblih, 2 čokolády, apod. ale prostě sem tam jeden čtvereček čokolády + to ovoce mi příde nesmysl vyřazovat úplně z jídelníčku - už jen z toho důvodu, že jakmile si to pak vezmu po zhubnutí, stačí toho maličko a váha poletí nahoru!

Stelli: po zhruba jaké době nasadila doktorka tvému bratranci alespoň nějaké minimum cukrů? s masem osobně problém nemám, jsem masožravec, takže klidně každý den, zelenina stejně tak, spíš složení stravy se obávám, že nebude zrovna pestré - což je právě ten důvod mých obav......nejsem si jistá, jestli je vůbec tento způsob hubnutí zdravý - i když pod dohledem lékařky......

magicwinter

Cituji magicwinter: po zhruba jaké době nasadila doktorka tvému bratranci alespoň nějaké minimum cukrů?

No, on hubnul ze 125 na 90, takže je nejedl vůbec, aby mu to šlo dobře a rychle. Nějaké cukry můžeš, ale půjde to asi pomaleji. Spíš to všechno záleží na tobě, čeho a jak rychle chceš dosáhnout..

arrow
profile_image
magicwinter
od 28. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak další obecný dotaz - již jsem přešla na normální stravu a můj denní rozpis zní: 35dkg BÍLKOVIN, 5dkg CUKRŮ, 50dkg ZELENINY - toť vše, co můžu následujících 14 dní jíst - i nadále mám pocit, že to není zrovna nejvhodnější způsob! Je tu někdo, kdo se vyzná víc ve výživě a byl by schopen mi říct, zda je to dostačující množství? Měřím 158cm a potřebuju zhubnout cca 15kg! díky moc!

I když je tato diksuze stará, přispěju nyní. Díky Dr Staňkové jsme zhubla skoro 30 kilo. V 19ti jsme bourala na lyžích a přes rok nechodila a sama bych to nezhubla. I když ze začátku se zdá dieta drsná, úspěšnost je vysoká. Už mám váhu dole dva roky a pořád k ní chodím na kontrolu. Jím střídavě, někdy nasadím lehčí dietu, někdy jím hodně a i čkoládu, dám si v pohodě svíčkovou. Když mi váha malinko stoupne, hned se objednám a vím, že to v pohodě zhubnu. Takže udržuji 5 kilo plus minus. Není to zázrak, obrovsky má vliv ta pomocná "kontrola" od paní doktorky. Takže vypatí se to a od její návštěvy jsem jiný člověk.Nepoznávali mě ani blízký přátelé!

arrow
profile_image
Cruela
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chodíte někdo aktuálně k doktorce? Jdu 1.února na vstupní prohlídku, tak by mě zajímalo, jestli tu má někdo zkušenosti

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Teda já osobně bych to asi vzdala. Znám se, umím na sebe být tvrdá, ale už nikdy si nedat ani kousek kvalitní čokolády nebo si skočit s holkama na víno ? A hlavně to ovoce by mě dodělalo. Sice je to cukr, ale, když nic jiného tak cukr přírodní. Já jsem zelenino a ovocomil takže vzát se ovoce a zeleniny nikdy na světě!

arrow
profile_image
Cruela
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ze začátku to bude asi síla. S čokoládou nebo s vínem to pro mě nebude problém..a stejně si myslím, že sklenička nebo dvě vína jednou za 14dní dietu určitě neohrozí.

arrow
profile_image
Cruela
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Evelina12: A kam chodíte vy?

arrow
profile_image
Cruela
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak už mám za sebou první 3 dny přísného dietního režimu. Po základních vyšetřeních doktorka zjistila, že jsem zdravá, ale že mám o 18% více tuků než je norma a že moje BMI je v normálu, ale už je na hranici s nadváhou. Pomocí doktorky chci schodit 10 kg, takže bych se měla dostat při výšce 165 cm na váhu 55kg Jinak pytlíková strava mi hodně vyhovuje, před každým jídlem cucám vlákninovou tabletku, takže mě pak jídlo hodně zasytí. Co mě přepkvapilo je, že jogurty a pudinky jsou dost sladké, na mě až moc..a polévky docela slané. Aspoň mě pak už tolik nechytají chutě na něco sladkého

arrow
profile_image
Cruela
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dnes jsem byla na kontrolu u paní doktorky, za týden přísného režimu mám -3kg. Naučila jsem se jíst 4x denně, k snídani jogurt nebo puding, k obědu si dám půlku povévky a druhou půlku si dávám, když přijdu domů z práce. Polévky jsou dost husté, takže se dají v pohodě půlit a chutnají dobře k večeři mám omelety nebo koktejly. Před každým jídlem cucám vlákninu a zapíjim sklenicí vody, takže hlad nemám.. navíc mi všechno chutná, tak jsem se pustila do dalšího týdne s touto dietou. Jen jsem si přidala k jídlu tyčinky, abych nesnídala pořád jogurty

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené