arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zanet96
Jj, myslela jsem to vybíjení prasat (to je nejaktuálnější útlak koptských křesťanů ze strany muslimů) - mexická chřipka jako záminka pro vybití prasat a poškození druhých - je v tom skrytý náboženský extremismus, netolerantnost islámu a jeho vyznavačů a neúcta k druhým lidem jiného vyznání či bez vyznání.

Prostě mi vadí, že Nour místo toho, aby řekla - fuj, to se nedělá, to je neislámské - je hájí, že oni určo neví, jak to s tou mexickou chřipkou je. Faktem je, že tohle bylo s posvěcením nejvyšších míst. A je to jen jeden příklad z mnoha.

Nikdo (Nour, Christ) mi taky neodpověděl na otázku, zda když mi mé náboženství bude přikazovat, abych chodila nahá, zda mi to v muslimských zemích umožní? Je to analogie k jejich zahalování.. a tak by se dalo pokračovat do nekonečna.

Co je smutné: nikdy jsem se od žádného muslima nedočkala rovné odpovědi na jasnou otázku. Vždycky v tom byly kličky, výhrady a nakonec z nich vylezlo, že tohle ne - to oni tolerovat nebudou. A my musíme? Nejsem extremista, jen chci rovné zacházení a ne privilegované pro ně. Je to taková salámová metoda: nejdřív mešity, pak zahalování a nakonec tady bude šaríja. Huráá

jataky
Dost těžko lze s muslimkou či muslimem debatovat o daném tématu v nadpisu vlákna.
Oni si prostě zdůvodní vše.

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jataky
Tak akorát jsem to tam opět dopsala,jelikož jsem nic jiného nenašla

Ano,máš pravdu v tom,že odpovědi se nedostalo a nedostane,jelikož na to ji nemají,nebo spíš mají a tu,že oni nám ty naše zvyky a např.nahotu nikdy tolerovat nebudou.Kdežto my,jim budeme muset tolerovat plno věcí,jako je to doposud.To mě také vadí.Oni jdou rovně a z cestičky neuhnou
Je i fakt,že já nerada do těchto zemí jezdím,no už tam spíš nepojedu,mě to vadí,to že se bojím vylézt v šatičkách a nechat rozpuštěné blond vlasy a užít si tam dovču,nemůžu a už na letišti mě upozorní.Kdežto oni sem přijedou a omezovat se nemusí.Napslala jsem to zjednodušeně,ale snad rozumíte.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Laky
Mně jenom štve to jejich: já to chci a mám na to právo, ale tobě to tam, kde je islám, nikdy neposkytneme. Tohle prostě odmítám akceptovat a už vůbec is nepřeji, aby v něčem takovém žily mé děti - zejm. francouzská muslimská ghetta jsou mi výstrahou.

Cituji jataky: Tohle prostě odmítám akceptovat a už vůbec is nepřeji, aby v něčem takovém žily mé děti - zejm. francouzská muslimská ghetta jsou mi výstrahou

To nechce myslím nikdo,kdo zdravě přemýšlí.
Ano Francie je příkladem toho,kam až vede tolerance.
U nás jsou lázně a z arabského světa je tu dost "pacientů",dokonce se tu měla pro ně stavět mešita ale zdravý rozum zafungoval!
Nevím,proč by si měla "civilizovaná Evropa" cosi takového zavádět dobrovolně,nelíbí se mi to,ale nic s tím neudělám.Každopádně vím,že šátek na hlavě nikdy nosit nehodlám.

Pozitivní je, že se na úrovni EU začíná hovořit o zpřísnění migrační politiky - prozatím alespoň na úrovni SG... Lepší než nic...

Pochopitelně - kdyby s Islámem v EU nebyla potíž pak se zde nemáme o čem bavit..Kdyby se muslim, který uteče do EU a ta mu poskytne místo pro žití - přispůsobil a asimiloval, pak nikomu nevadí a nikdo s nima nemá problém...

Cituji jataky: Nikdo (Nour, Christ) mi taky neodpověděl na otázku, zda když mi mé náboženství bude přikazovat, abych chodila nahá, zda mi to v muslimských zemích umožní?

Odpověděla jsem ti na to - tak tedy znova, jednodušeji.
Nesmyslnost tvé otázky spočívá v tom, že nahá nebudeš moci chodit ani u nás, protože to nedovoluje zákon. Stejně jako zákony v muslimských zemích.
Takže to není "analogie", ale tvá demagogie a hloupost.

Cituji Friduča: Pochopitelně - kdyby s Islámem v EU nebyla potíž pak se zde nemáme o čem bavit.

Jaká potíž? Ptám se už po X-té a stále jsi mi nebyla schopná na to odpovědět, jen pořád opakuješ svoji nepodloženou nenávist, resp. podloženou xenofobním odmítáním neznámého.

Cituji Laky: Ano Francie je příkladem toho,kam až vede tolerance.

Tolerance? Vy o tom fakticky nevíte vůbec nic.
Muslimové ve Francii jsou téměř výhradně rodilí Francouzi - narozeni na území Francie, buď v jejich koloniích (např. Reunion...), nebo jen s předky v koloniích (Tunisko), v zemích, které Francie kdysi násilím obsadila a "ukradla" těm předkům těchto lidí (tedy - udělala přesně to, z čeho vy neprávem podezíráte muslimy).
Jsou to Francouzi stejně, jako rodilí Pařížané a vy nemáte sebemenší právo je odsuzovat.

arrow
profile_image
Nyalop
od 23. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Christ: jen pořád opakuješ svoji nepodloženou nenávist, resp. podloženou xenofobním odmítáním neznámého.

S tímhle nesouhlasím, Friduča se tak podle mého názoru neprojevuje.

Christ,mě trochu baví, jaks e pořád oháníš zákony.

A.Říká ti něco pojem zákonné neprávo? I za Hitlera fungovaly zákony, ale máš dnes pocit, že všichni nacisti jsou přece ok, protože respektovali a jednali dle zákonů? Stejně tak analogicky - mám být šťastná, že mi v cizí zemi v dnešní době nedovolí nosit ve vedru šortky a že mě začnou kamenovat na ulici, když si to dovolím? Ba co víc, stačí chodit venku bez šátku? Mám si říct "to jsou zákony té země, tečka"?

B. Ne všehcno je uzákoněno. Za prvé v podobných zemích hodně věcí funguje na základě obyčejového práva, za druhé se řídí různými zvyky, které jsou oficiálními kruhy i zakazovány (asi i naoko),ale ve skutečnosti je bere každý jako samozřejmé. Předpokládám (je to jen předpoklak), že v některých zemích nebude kamenování povoleno a stejně se bude dít. A co jako navrhuješ? Asi nestačí se jen řídit zákony, ne? Analogicky by tedy v Evropě měli dodržovat zase naše zvyky. Dokud oni nezmírní své chování vůči našim občanům, nebudeme je ani my bezhlavě tolerovat. To by bylo torchu na hlavu a nefér

Cituji Christ: Jsou to Francouzi stejně, jako rodilí Pařížané a vy nemáte sebemenší právo je odsuzovat.

Fajn,jsou to Francouzi a žijí v zemi,kde jsou nějaká pravidla.....ovšem oni si chtějí dodržovat svá pravidla tak pak nechápu,že nežijí teda jinde,když jim Francie nevyhovuje.Na sociální dávky a vůbec sociální systém je jim tato zem dobrá,ale dodržovat její pravidla to už se jim jaksi nechce
Je to stejné jako naši "nepřizpůsobiví spoluobčané".........brát ano,ale dávat to nene
takže tím pádem mám podle tebe smůlu,že žiju tam kde jsem se narodila a pořád musím brát ohledy na "přistěhovalce"........děkuju pěkně.

Cituji Nyalop: S tímhle nesouhlasím, Friduča se tak podle mého názoru neprojevuje.

Děkuji ti náčelníku, že ses mě zastal - odlehčení.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Laky: Fajn,jsou to Francouzi a žijí v zemi,kde jsou nějaká pravidla.....ovšem oni si chtějí dodržovat svá pravidla tak pak nechápu,že nežijí teda jinde,když jim Francie nevyhovuje.Na sociální dávky a vůbec sociální systém je jim tato zem dobrá,ale dodržovat její pravidla to už se jim jaksi nechce

Přesně tak.

Cituji Miinka: LakyFajn,jsou to Francouzi a žijí v zemi,kde jsou nějaká pravidla.....ovšem oni si chtějí dodržovat svá pravidla tak pak nechápu,že nežijí teda jinde,když jim Francie nevyhovuje.Na sociální dávky a vůbec sociální systém je jim tato zem dobrá,ale dodržovat její pravidla to už se jim jaksi nechce

Přesně tak.

Tady nikdo nemluvil o národnosti, ale o problémech s muslimem - tedy,ať je to Francouz, Holanďan, Angličan či Tunisan, nebo Egypťan .. Je to naprosto jedno - možná je to o to smutnější, že již čtvrtá generace muslimů žijících např. ve Francii - odmítá přijmout její pravidla a zákony....

A do debaty o kolonizaci ... Tak to by jsme se mohli taky vrátit k hlásání Mohameda a vraždění lidí, kteří nechtěli Islám přijmout v obrovském měřítku téměř po celé evropě.. To hle bych sem vůbec netahala ...Bavíme se o tom kdo je a není ochoten se vůbec asimilovat a kdo je a není tolerantní.. My jsem zde všichni napadání ( jinak se tomu nedá ani říct ), jak jsme xenofobní a netolerantní.. Mylsím, že už se tu budeme jen opakovat - Evropa je tolerantní příliš - vytvořila podmínky pro tisíce Muslimů a dává jim čerpat ze svého systému. Islám je netolerantní nikoliv pouze k lidem jiné víry - ti jsou bezvěrci a hotovo. Protože jediná pravda je Islám. Ale k i k vlastním lidem - tedy Muslimům a co od toho tedy vlastně můžeme čekat ?

Dokud budou lidi jako Christ naprosto bez myšlenek a bez jakéholiv argumentu okolí ve jménu Islámu a muslimů neustále dokola napadat lidi a nenaučí se debatovat. Nemůže pak očekávat, že přístup veřejnosti by se mohl stát k této problematice pozitivnější.

A znovu říkám - odmítám neustále ataky jak jsme netoleratní a jak by jsme měli být tolerannější k Islámu. Islám k nám není tolerantní vůbec a my jsme ve své zemi. Pokud někdo chce praktikovat Islám a jeho padobu ortodoxně, až fanaticky nechť žije v zemi, kde toto dogma má tradici a násilně se dokonce po občanech dané státu dodržování tvrdě vyžaduje.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené