arrow
profile_image
kellys
od 26. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

S přítelem máme ve vztahu těžší období. Myslím, že by pomohlo, kdybychom společně šli někam do "manželské poradny" a důkladně rozebrali náš vztah. Nečekám, že by nám tam dali návod na štěstí, ale stačilo by, kdyby to přimělo přítele trochu víc nad naším vztahem přemýšlet a kdyby nás nasměrovali, jak na vztahu pracovat. (Promluvit si samozřejmě můžeme i doma, ale mám pocit že slyšet názor nezávislého odborníka a pořádná diskuze je lepší než zkusit něco řešit doma v obýváku.) Nejsme manželé, ani nemáme žádné závažné problémy (žádné domácí násilí nebo podobně), tak nevím, kam přesně se obrátit. Máte některá tip (ideálně v Praze)? A jaké s takovou "poradnou" máte zkušenosti?

arrow
Neprodává v Bazaru

URLahoj zkušenost nemám, ale zkus se podívat tady na ten odkaz: a vyber to pravé pro vás, ale určitě se platí. tak bych řekla že to si můžete promluvit s psychologem, nebo s přáteli. nezávislý názor je lékař či poradna, ale přátelé jsou lepší a levnější.

arrow
profile_image
redmary
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já myslim, že jo. Podle mě do manželský můžete jít stejně když jste spolu. Jestli na to máte nákej papír nebo ne je detail.

Věřím že partnerská nebo manželská poradna pomůže.
Ono pomůže i to, když tvůj partner uslyší od někoho jiného, že by si tě měl vážit, protože - a doplň si důvod. U mně třeba docela pomohlo, když mamky známá na mého přítele spustila, že to že doma nevařím, je naprosto pochopitelný, když pracuju od rána do večera a že teda neví, co by chtěl a jestli by tedy radši chtěl domácí puťku, která mu sice uvaří, ale do práce asi bude chodit kdy - a ještě dodala co všechno jiného stíhám, tak ať si toho váží. Ale když jsem to partnerovi říkala a vysvětlovala sama, tak to nemělo smysl.

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji kellys: Nejsme manželé

Můžete do kterékoliv "manželské" poradny, na tom jestli jste nebo nejste manželé vůbec nezáleží Přijde mi, že se poslední dobou přejmenovávají na partnerské

arrow
profile_image
rory mojeid
od 12. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě když si vygooglíš "manželská" nebo i "partnerská" poradna Praha, tak ti to najde

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím s holkama a doporučuji k tomu přidat i nějaké knížky o vztazích - mou oblíbenou je "Co vám matka neřekla a otec nevěděl" od Johna Graye, nenadržuje ani jednomu pohlaví (no, možná leeehce chlapům, ale jen trošku) a byla mi opravdovým přínosem, byť je psána v mírně "americkém stylu".

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené