Nazdárek holky,

při mé výšce a kilech ( 164/47kg ) mám cholesterol 8,2, v pátek jsem byla na krevních testech kvůli neustálým obtížím - bolest hlavy, nevolnost, neprokrování končetin.

Zítra mám navštívit nějakého specialistu.

Jak se vůbec geneticky vysoký cholesterol řeší ? Ano základem je zdravá životospráva, kterou moc nedodržuji, ale díky dobrému metabolismu jí ani dodržovat nemusím - nebo jsem na životosprávu nikdy nedbala, ale i tak si myslím, že v tom problém nebude.

Jaké máte s tímto cholesterolem zkušenosti ?

to, že máš vysoký cholesterol a jsi štíhlá neznamená, že to máš geneticky.(samozřejmě může..). Také jsem měla vyšší cholesterol v 18 letech, když jsem se špatně stravovala. pak jsem změnila jídelníček a cholesterol klesnul. Celou domu jsem měla při výšce 170 cm váhu okolo 53-55 kg. Doktor ti může nasadit prášky, ale podle mě by bylo rozumné nejprve změnit životní styl, lépe se stravovat a pak až, pokud cholesterol neklesne, to řešit léky..

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Paji, to je šílená hodnota! Ale jestli to máš geneticky, tak si s tím možná nemusíš tak dělat starosti - tvé tělo je na to asi přizpůsobení a zvyklé. Přrítelova babička má cholesterou 11 a doktoři jí říkají, že normální člověk by už dávno nebyl na živu a ona je přitom jako rybka, taky to má dědičně - ale nezpůsobuje jí to takové problémy jako tobě.

Asi by ses nad tou životosprávou ale měla zamyslet a něco udělat, na to, že jsi tak mladá, bys ještě měla zabojovat a trošku to srazit...Moudra moc neznám ohledně cholesterolu, ale vím, že se má omezit smažené a tučné jídlo...

zapomněla jsem, když má někdo dobrý metabolismus a nemá problémy s obezitou, neznamená to, že by se neměl správně stravovat. Pak může tělu chybět spousta vitamínů, minerálů..z toho může být třeba ta únava..

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji martí17: zapomněla jsem, když má někdo dobrý metabolismus a nemá problémy s obezitou, neznamená to, že by se neměl správně stravovat. Pak může tělu chybět spousta vitamínů, minerálů..z toho může být třeba ta únava..

ano, s tímhle názorem 100% souhlasím, jen tak vůle a ty chutě co?

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já podědila vysoký cholesterol (8 po tátovi a doktorka mi předepsala prášky - Simgal.

No holky je pravda, že díky metabolismu jím opravu jako čuně, každej kouká, kolik toho sním a nepřibírám, ovoce a zelenina mi moc nejede, takže budu muset začít s tou životosprávou, navíc jsme si koupili nový kávovar a piju denně dost káv, což jsem dřív nepila, takže je to možná všechno dohromady...

A nesportuju vůbec, maximálně chodím do lesa na procházky, jinak vůbec nic....

U mě taky hraje hlavní roli stres, takže se to kupí a zdraví mám jenom jedno,tak se budu muset naučit žít zdravěji....

Reaguji na Lady Flame:
A držíš nějakou dietu nebo si dostala jenom prášky ? řešila to s tebou jenom obvoďačka, nebo si šla k nějakému "odborníkovi" ?

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Bajina8888: Řešila jsem to jenom s obvoďačkou a gynekoložkou (protože mi bylo řečeno, že HA zvyšuje cholesterol - takže jsem HA vysadila). Dietu nedržím, beru jen ty prášky a cholesterol mám teď přímo ukázkový

Reaguji na Lady Flame:
Aha aha, tak to já to s tím vysazením budu mít horší, vysazovat nechci,takže hold budu muset zapracovat asi na tom jídle a na pohybu...

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Bajina8888: Taky jsem nechtěla vysadit, ale když jsem si vyslechla, co všechno mi to může způsobit, pokud nevysadím, tak jsem se zděsila. Ale já jsem v tu dobu měla ještě nějaké jiné zdravotní problémy, takže jsem asi byla víc "riziková". Každopádně bych se o tom pobavila se svým gynekologem (pro jistotu), protože jsem už četla hodně článků, ve kterých každý tvrdí něco jiného...

Reaguji na Lady Flame:
Za 14 dní jdu na prohlídku,takže to s ním proberu....

Reaguji na Bajina8888: taky jsem jedla tenkrát příšerně, myslela jsem ,že když budu jíst tučné, tak přiberu (připadal jsem si hrozně hubená). Ted, když jím docela rozumně, tak se mi cholesterol snížil, sice ne úplně do normálu, ale není to na prášky Všichni v rodině máme vysoký cholesterol. Určitě zkus jíst zdravěji. Alespon to zkusit, jestli to to nesníží ten cholesterol. Bylo by to lepší, než do sebe ládovat léky.

Dědičnej cholesterol? To je dobrá výmluva, ale v hrobě ti nepomůže. Tělo si samo cholesterol vyrobit neumí, takže jeho vysoká hladina (množství) se do těla musela nějak dostat. A jak jinak než tím co jíš a piješ. takže to chce aspoň minimální zásady správného stravování. A věci, které dokáží negativní vliv cholesterolu vyvážit, jako omega 3,6 mastné kyseliny, antioxidanty, nepít chlorovanou vodu, která způsobuje, že se cholesterol v těle usazuje v cévách, jíst zeleninu, potraviny bohaté na vlákninu apod. Samozřejmě je to dost komplexní a složité téma. na internetovou diskuzi. A nevědomost bohužel zabíjí.

arrow
profile_image
columbina
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jídlem ovlivníš ale pokud máš genetické předpoklady ( třeba to mají i rodiče, sourozenci) tak to jídlem na zdravé hodnoty až tak nesnížíš.
základ snížit riziko nemocí srdce a cév- zdravá strava, pravidelné cvičení, nestresovat se, nekouřit! pokud ještě plánuješ v brzkých letech děti tak léky- statiny se nejčastěji používají je lepší začít brát až po nich..

Já mám chol 7,9, mam normální váhu a v rámci možností a znalostí jím zdravě
pokud jsi z prahy a chtěla by jsi doporučení na dobrou endokrinologii tak mi napiš SZ.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené