arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,

mám dlouhodobé problémy s menstruací. Celý život jsem to dostávala velmi nepravidelně - někdy po 2, jindy po třech i po čtyřech měsících. Teď už to došlo tak daleko, že jsem to nedostala 10 měsíců. Samozřejmě jsem se to snažila řešit, objednala jsem se ke gynekologovi, který mi udělal testy krve - ty dopadly výborně, nemám tedy nic se štítnou žlázou atd. Také jsem dostala vyvolávací injekce, ovšem menstruace se nedostavila ani po nich. Naposledy jsem byla u doktora v pondělí, předepsal mi hormony Estrofem a Proveru, o vedlejších účincích mě absolutně nikdo neinformoval, nezajímal se ani např. o mé zdravotní problémy... Doma jsem si přečetla příbalové letáky těchto léků a dostala jsem obrovský strach... Je tam mnoho vedlejších účinků, z nichž nejvíce mě děsí hmotnostní nárust, zhoršení akné, stavy úzkosti a depresí a zhoršování křečových žil - bohužel mě trápí celý život akné, křečové žíly i časté deprese... a také zvýšené riziko rakoviny prsu a vaječníků u těch, co tyto tablety užívají (rakovinu máme v rodině, proto se bojím).
Hledala jsem diskuze na internetu o těchto lécích a vesměs byly negativní - některé přibraly i 15kg, silně se jim zhoršilo akné atd... navíc po vysazení se jim MS stejně nedostavila... Jsem z toho na nervy, vůbec nevím, zda ty léky brát. Doma mi říkají, že musím a mám přestat vyvádět, že na net píšou stejně jen ty, co jsou nespokojené a ty, co spokojené jsou, nenapadne diskutovat na netu... Je to asi pravda, ale hormony vnímám dost negativně, zvlášť po tom, co jsem tu četla o antikoncepci. Co byste dělaly vy holky? Braly byste hormony a uměle vyvolávaly menstruaci nebo nechaly tělo "čisté"? Zkoušela jsem i bylinky, odvary, stravuji se zdravě, cvičím.... už nevím, co s tím... Fyzicky se cítím výborně, nic mne nebolí, psychicky je to horší - kvůli škole, starosti s léčbou, problémy... Budu ráda, pokud napíše i někdo, kdo má zkušenosti přímo s těmito léky a jak je to s tím hmotnostním přírůstkem - jestli to je jen otázkou kg (zadržování vody) nebo vyloženě kynutí a kynutí... s postavou jsem spokojená, nerada bych si rozhodila hormony, nabrala a zůstala tak celý život. Děkuji předem za odpovědi a přeji krásný zbytek dne.

arrow
profile_image
xtiina
od 27. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já jsem to neměla tak hrozné jako ty, tu nepravidelnost, ale taky se stalo, že jsem to skoro 3 měsíce nedostala. Doktor mi předepsal Proveru. Měla jsem ji na tři měsíce a fakt mi pomohla. S přibíráním ti neporadím, protože já jsem přibrala, ale vůbec jsem to nedávala za vinu hormonům, spíš už delší dobu jsem tak celkově přibírala. Jestli důvodem byly hormony, tedy posoudit fakt nemůžu. Ale bylo to tak 5 kg. Asi za dva měsíce jsem se stejně dala na pohyb a zhubla jsem ještě víc . A teď už mám menstruaci celkem pravidelnou

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Nepravidlná MS pokud se nezjistí jiný důvod (ta štítná žláza např.) bývá z důvodu hormonální nerovnováhy a to logicky jinak než hormony nevyřešíš.....Spíš buď ráda, že to doktor řeší teď a nepředepsal Ti jen HA, kdy by se zdálo, že je vše ok ale problém by se nevyřešil..........

Jinak pokud máš obavy, které samozřejmně chápu, tak se zkus znovu objednat k doktorovi a své obavy s ním probrat. Pokud mu nevěříš, tak není jiná možnost než najít jiného, komu důvěřovat budeš.......

Mě v 10 letech uryhclvoali pubertu právě vyvoláním MS (abych přestala růst) no a Proveru jsem 100% brala ale nijak sjem po ní nepřibrala..:Ale je fakt, že jsem to rbala jako dítě, což není zrovna směrodatné.

Jo a teď nemusíš nepravidelnou mestruaci považovat za problém, ale až se budeš snažit otěhotnět, tak to prblém být může.

arrow
profile_image
xtiina
od 27. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bakalářka: nevíš náhodou, jestli by ty hormony zabraly, kdyby problém byl ve štítné žláze? Jako, že by se MS po hormonech upravila, aniž by byla příčina v hormonální nerovnováze? Asi ne co?

arrow
profile_image
Nickholka mojeid
od 5. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co nějaké bylinné přípravky na zlepšení cyklu? Myslím tím Femigard apod.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené