arrow
profile_image
Cherish
od 22. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já se obdobně stravuji snad odjakživa, taky by mě nenapadlo, že to má název Ráno mám k jídlu odpor, takže snídám až několik hodin po probuzení a večer také jím naposledy celkem brzy, ale žádné schéma nedodržuji, prostě jím když si tělo řekne. Na nějaké obecné poučky, co a jak by se mělo kašlu, jím jak mému tělu vyhovuje.
Jinak nějaké zkušenosti jsem našla na tomto blogu.

Po měsící držení IF 16/8 mám dole skoro 4 kg tuku, svalová hmota zachována. Je to super, ale každému vyhovuje něco jiného. Chce to zkusit. Já už bych neměnila.

arrow
profile_image
Megiie
od 31. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na caperucita: To jsi byla někde na měření? Jinak teda 4kg tuku za měsíc parádní Přemýšlím, že to zkusím zase, trošku jsem přibrala při učení na maturitu a léto se taky blíží, jenže všude píší, jak je snídaně důležitá, tak nevím..

arrow
profile_image
Tyrande
od 4. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Megiie:
Přesně... taky všade říkají, jak jsou snídaně důležité a že nastartují metabolismus, tak nevím, jestli IF má přínos, když svůj metabolismus vlastně ničím nenastartuješ...

arrow
profile_image
blondyblue
od 21. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Tyrande:

Pokud vím, tak to ,,okénko pro nejezení“ si můžete dát kdy chcete. To znamená, že klidně můžete jíst od 8 hod ráno do 16 nebo do 18 hod (podle intervalu). Nebo snad ne?

arrow
profile_image
Tyrande
od 4. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já jsem právě na tom pověstném blogu četla, že ta doba, kdy se nejí, se spojuje právě se spánkem, čili, když se probudíš, tak ještě nic nejíš. Teda alespoň to tam je takto vysvětleno, a samozřejmně pak ty intervaly plníš jakoby odpoledne...

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tyrande: ta doba, kdy se nejí, se spojuje právě se spánkem

Např. tradiční čínská medicína a podobné staré léčebné systémy tvrdí, že tělo pracuje v určitých denních cyklech a např. právě ráno probíhá tzv. čistící cyklus - tj. tělo jakoby zpracovává zbytky z předchozího dne (laicky řečeno) - prostě se v dopoledních hodinách čistí, takže je vhodné mu to umožnit a nenarušovat tuhle jeho přirozenou činnost tím, že mu dodáme nějakou další potravu, která to čištění přeruší.
Takže z tohohle hlediska, které mi připadá rozumné, bych taky byla za to, aby se ze snídaně nedělala taková nepostradatelná záležitost - ať už člověk dodržuje IF, nebo ne.
Můj osobní názor je, že člověk nebyl po většinu své existence zvyklý na pravidelný přísun potravy, že jedl, když zrovna bylo co jíst, nebo prostě když měl chuť.
Kromě toho jíst co dvě tři hodiny je kravina už z toho důvodu, že tělo pak nemá šanci pořádně vytrávit, narušujou se tím jeho pochody a navíc se mu dostává víc potravy, než kolik potřebuje pro bezproblémový provoz.

Reaguji na Megiie: Ano, už skoro rok a půl chodím na INBODY 230. Za tu dobu to byl největší úspěch, takže mému tělu vyhovuje IF maximálně. S tou snídaní je to těžký, ze všech stran se na nás valí spoustu informací i dezinformací z medií, a kdo se v tom má pak vyznat. Všichni se nemůžeme řídit podle jedné rady. Chce to vyzkoušet, to co pomohlo kamarádce, nemusí pomoct mě a naopak. Já se na střední naučila snídat a akorát z toho přibrala. Teď si dám snídani (spíš svačinu) v 10:00, za chvíli hned oběd, do 18:00 najím zbytek B, T, S a konec. A pořád hubnu. V ,,okně" se nevyplavuje inzulin a tak dáte prostor hGH hormonu, který zeefektivňuje lipolýzu (bere se energie z tuků). Poslední dobou se všude píšou přehnané články typu: nesnídáte = ztloustnete a jste úplně ,,out"... Kdo chce ať snídá, komu vyhovuje jíst až oběd, ať to tak dělá...

arrow
profile_image
Megiie
od 31. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na caperucita: Díky za objasnění Je super, že máš výsledky! Asi to opravdu chce jen vyzkoušet, protože je to podobné jako třeba s vlasovými prostředky, o čemž jsem se přesvědčila nedávno, na většinu poškozených vlasů některé známé masky fungují , na mě ne takže vyzkusím a uvidím, i když je fakt, že ,můj táta vstává v 6:00, nají se až v 8:00, pak v 11:30 oběd, pak až kolem 17:00 a naposledy v 20:00 a ať jí, co jí, váhu si pořád drží...

Reaguji na Megiie: Není zač. Ani výživová poradkyně to neznala a když jsem ji řekla, jak to funguje, byla skepticka, jenze pak videla vysledky, takze to pry asi vazne funguje. ) Dřív jsem nadávala na diety, ktere nařizovaly ,,poslední jídlo v 17", ale s tim, co vim ted, co si musim ohlidat: BMR a makra, tak to takova blbost neni. Telo si aspon odpocne od traveni apod. Proč se celý den pást, stresovat se tím, že za 3 hodiny musim zase něco sníst. Zrovna dnes mi to vychází jen na 3 jídla. Aspon se porádně najim, kdyz jsem si davala malé porce co tři hodiny, stejně jsem měla pocit hladu. Presne tak, vyzkousejte to. Přeji výsledky i vám!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj děvčata, jede někdo v IF? Já zkouším druhým dnem teprve, nastavila jsem si 16/8.

arrow
profile_image
Megiie
od 31. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já to vydržela jet nakonec jen asi týden. Pak mě chytly strašné chutě a sežrala jsem na co jsem přišla. Zjistia jsem, že mi nakonec vyhovuje pravielná strava každé 2-3hod, méně sacharidů, více bílkovin a tuků. Ale jak se zde píše, každému vyhovuje něco jiného a je potřeba poslouchat své tělo, ono si samo řekne

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

jo, tak to mi zatím nevadí, mám okno 11.30-19.30, dopoledne doma nejsem a pak až oběd, spíš mě zajímá, jestli to někdo vydržel dýl a byly výsledky.

Ještě jsem chtěla napsat, že IF je podobný, jako kdysi velmi populární knížka Fit pro život, jejiž základní myšlenkou je absence dopoledního jídla, protože podle autorů je tělo v tomto čase ve fázi vylučování. Jediný rozdíl je, že je možné a doporučené dopoledne konzumovat ovoce.
Takže pokud někdo opravdu nezvládne tolik hodin bez jediného sousta, je možné sáhnout po ovoci.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené