arrow
profile_image
fiffii
od 29. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak mě napadlo což takhle vyrobit vestavěnou skříň ode zdi ke zdi z profilů na sádroš? Pak tam jen dát police a tyč na ramínka, koupit pojezdovou kolejničku a dveře... Co myslíte? Dá se to zrealizovat nebo máte někdo jinou zkušenost?

fiffii
nejdražší budou ty "pojezdy" ... zjisti si nejdřív ceny,jestli by se ti nevyplatilo koupit celou skříň hotovou někde.
Jinak samozřejmě to jde.

arrow
Neprodává v Bazaru

No, nemáš špatný nápad. Ale asi by musela být spíš jako klec, to jest samonosná...Obávám se taky, že ty profily jsou dost tenké, počítají spíš s dodatečným zpevněním od sádrošů, plus ukotvení stop i podlaha..

fiffii
No, dobrej nápad a pro začátek nemusíš zavěšovat těžké dveře, ale stačí krásnej závěs - třeba stejnej jako na oknech. Místnosti to dodá atmosféru, je lehčí a levnější.
A nebo, co takhle japonské posuvné stěny? Nad tím taky hodně uvažuju.
http://www.nm-bydleni.cz/clanek.php?id_clanky=1170

fiffii

arrow
profile_image
fiffii
od 29. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Laky: nejdražší budou ty "pojezdy"

No právě, jenže já vůbec nevim kde je koupit a to se dá pak připevnit na jakékoliv dveře, že? No a nebo bych tam dala normální otevírací, ale to už pak nebude ono..

Cituji Mr_Spock: počítají spíš s dodatečným zpevněním od sádrošů, plus ukotvení stop i podlaha..

Já to tak myslela, že ta konstrukce by byla připevněná ke zdem a stropu, boky by byly ze sádroše( ale nemusely by být, páč tam bude zeď, ale pro lepší pocit a zevnitř polepené folií, aby se ten sádroš neodíral a nebarvil věci), no a pak jen od zdi malý pruh ze sádroše ke dveřím, tak 5cm, aby to vypadalo jakoby začištěněmo a dveře, bych chtěla asi zdrcadlové, chodba je celkem dlouhá a tou skříní se zúží a je tmavá, tak aby se jakoby opticky zvětšila. Nebo co by tam bylo lepšího než zrcadlo? Skříň by byla vysoká tak 270 cm a dlouhá 600cm... A asi by byla ze 3? nebo 4? dílů?

No představu mám, jen to zrealizovat...

Cituji Romísek: japonské posuvné stěny

Romísku to je moooc hezké, ale u mě v chodbě by to zaniklo, ona je dost tmavá a potřebuji jí nějak opticky zvětšit a prosvětlit, ale zase je potřeba hodně úložného prostoru a ta chodba je na to ideální...

Cituji fiffii: jenže já vůbec nevim kde je koupit

Pojezdy na skříně by mělo mít OBI nebo BAUMAX tam mají i různé věci,když si chce člověk doma sestavit nábytek,ale raděj bych se zeptala někde v truhlářství,oni ty kolejnice dělají na různou váhu dveří.Tak jen info u truhláře a ten taky určo ví,kde se to prodává.
Jinak je to dobrý nápad.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené